Benim kızım neden böyle ?? :((( ya sizin ki ??

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve lilywater tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : lilywater
  1. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar ben kızımın doyup doymadıgını anlayamıyorum bıraz emıyor sonra cekıstırmeye baslıyor aglıyo bırakıyo sutummu yeterlı deıl acaba sızınkıde oylemı sızın sutunuzde bellı bı sure sonra bıtıyomu bebegınız ne yapıyo boyle olunca ben coook uzuluyorum sınırlenıp kızıyor aglıyo onun o halını gormek benı uzuyo doktora gıdıyorum mama kesınlıkle verme sutun yetıyo dıyo 1 yda 1.300 kılo aldı ama bazen sutum yetmıyo gıbı ne yapıyım
    Sizinkiler kac dk emiyo benımkı bazen ancak 5 dk emiyo ac ac aglıyo uzerıme dogru saldırıyo gıbı :KK43:(( aksama kadar yemedıgım ıcmedıgım sey yok.......
    Şu an bebegım 42 gunluk gece mama verıyorum doktorun mama verme deyısıde benı suclu hıssettırıyo sızın bebegınız emdıkten sonrada hala emmek ıstıyomu aglıyo mu????

2. 17 Ocak 2009
  3. elmalxix turta

elmalxix turta Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Gazdan yapıyo olabilir çünkü aynı sorun bende de var. Memeni çekiştirmeye başladığında ya da memede ağladığında biraz gazını çıkar sonra tekrar memene koy, bakalım napıcak..

4. 17 Ocak 2009
  5. Asortie

Asortie bun@luzumvar.. Pro Üye

Beğenildi:
    607
    Ödül Puanları:
    238
    benim kuzuda yapıyo özellikle akşam başlıyo ağlamaya her akşam abartısız ama benim
    sütüm olmuyor akşam nedense bende mama aldım ama çok zorda kalmazsam vermicem
    zaten bir süre sonra uyuyor uyurken sütüm birikiyor

6. 17 Ocak 2009
  7. karamio

karamio Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    88
    her akşam aynı savaşı bizde yaşıyoruz..
    akşam saatlerinde sütüm bitiyor..çok ağlıyor..bende hergün 1 kere 60 cc mama veriyorum..yetmiyor ama susuyor...
    gündüz sütün birikmesine imkan vermeden habire emmek istiyor..tabiki akşam iflas ediyor artık sütüm olmuyor..
    doktor o kadarcıktan bişey olmaz ,verebilirsin dedi...

8. 17 Ocak 2009
  9. diloks

diloks ben oğlumla doğdum Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok üzülme bence.o çekiştirme bende de var.hem de nasıl.
    ama bak ayda 1300 almış ne güzel.sütün yetmezse o kadar kilo almazdı.benim oğlum o kadar da almadı ama ben mamayı çok çok zor durumda kaldığımda(kesilemeyen ağlama..gibi) veriyorum.o da 3-4 günde bir falan ortalama.
    oğlum 2. ay 900 gram aldı.doymaığını düşünüyorum senin gibi.ama ben gaz sorunu bitince emmesiniin yoluna gireceğini ümit ediyorum.
    stres yapma cnm...ben bu ay da bakacağım kilosuna.eğer az aldıysa mamayı günde bir sürekli vereceğim..

10. 17 Ocak 2009
  11. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Bebebğin gayet iyi kilo almış.

Elmalının dediği gibi gazdan olbailir.Öyle durumlarda gazını bir çıkar sonra devam et.Yine yaparsa göğüs değişitr.Yine yaparsa mama ver sen:)

12. 17 Ocak 2009
  13. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım emmek isteyipte sürekli ağlıyorsa o gazdandır benim oğlumda çok yapıyor o zaman gazını çıkarmaya çalışıp iyice sakinleştikten sonra veriyorum kilo alımı gayet iyi hiç merak etme ve boş yere mama verme doymasa kilo almaz

14. 17 Ocak 2009
  15. lilywater

lilywater Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Kızlar tesekurederım ya bıraz tuhaf olcak ama mesela benım kızım 3 saat emmeyince gogusum sertlesiyo ve kızım lıkır lıkır ıcıyo sonra gogusum kucuk oldugu ıcın fos dıye ınıyo tabı sonra eger doymazsa cekıstırıp sınırlenıyo aglıyo sonra ben gogusumu sıkıp bakıyorum bır ıkı damla gelıyo sonrası yok sızınkılerde oylmemı herzaman sertlesıyormu benımkı kucuk oldugu ıcınmı sutum az oldugu ıcınmı boyle bu sut emınce arka taraftanmı gelıyo yada hemen gelmıyo mu sertlık ınene kadar mı ???

16. 17 Ocak 2009
  17. LAVXIXNYA4134

LAVXIXNYA4134 mutluluk=kızım ve kocişim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda gündüz hiçuyumuyor sürekli emiyor doğal olarak akşama başlıyor ağlama nöbetleri ben bikaç gece baktım olmayacak mama verdim ama artık vermeyi düşünmüyorum pompayla sabırla sağıyorum bu akşam saatlerinde yaklaşık bi yarım saat sürüyor mememialmak istemiyor çünkü iki kez çekiyo başlıyo ağlamay bende sabırla sağarak kızıma biberonla veriyorum

18. 17 Ocak 2009
  19. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Canım ben de çok dertliydim süt yetmiyor diye ama yetiyormuş. Bazen bebekler çok emmek istiyorlar çünkü büyüme sürecine giriyorlarmış. Onun dışında kızların dediği gibi muhtemelen gazdan da böyle yapıyor olabilir. Bence 1300 almışsa mama verme derim bekle bir dahaki ay kontrolünü gerekirse memede uyuyun ama mama verme. Yani kilo alımı az olsa ac olsa elbette mama ver ama dr unda tavsiye etmiyorsa bence sen de tercih etme.