Benim Penceremin Önünde Menekşeler Var..

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve figo tarafından 31 Mart 2007 başlatılmıştır.

31 Mart 2007
    Konu Sahibi : figo
  1. figo

figo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Pencerelerle dolu bir hayat bu...

Bazen hayatınızı başkalarının hayatına endeksli yaşarsınız hep onların gözüle bakar, kendi istediklerinizi hiç bir zaman yapamazsınız...
    mutlu olabilmek zorlaşır karamsarlığa vurursunuz kendinizi, polyanna sizden ayrılmıştır. tek başına bu kadar insanı mutlu etmeye çalışmak güçtür çünkü...
    en yakınındakinin penceresinden etrafa bakmakla başlar hayat ve yakınlık derecesine göre böyle sürüp gider..kendi penceren ıraktır sana.. ona ulaşabilmek için çok pencerelerlerden kendine zarar vermeden geçmen ve belkide bir sürü engel aşman gerekebilir...
    benim penceremin önünde menekşeler var ama ulaşamayacağım kadar uzak..geçebildiğim açıp zarar gördüğüm bütün pencereleri kapatıyorum.. şimdi açamadığım kilitli pencerelerle uğraşıyorum...........

2001/Figo

2. 31 Mart 2007
  3. **SU**

**SU** çocukta yaparım kariyerde Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    sevgili figocum.nede içten yürek haykırışları şu satırlar. insanlar neler neler biriktiyorum küçücük yüreğine ne sevinçler ne hüzünler ne ağlayış yakarış en önemliside ne çok fedakarlıklar.Yüreğinin güzelliği satırlarına yansımış bunları hissedememek imkansız. Yeter ki insanlar aynı pencereden bakabilsin yaşama.İyi si kötüsüyle kabulsen yaşamını. sarılsın ne olursa olsun dört elle yapışsın yakasına ve haykırsın eyyyyy hayat ben bir insanım benim yüreğim dugyularım var ben senden çok güçlüyüm.Beni yenip bezdiremezsin sen desien.ama bunu yürekten inanarak yapsan.Senin pencerinin önüne o mor menekşeleri bir zamanlar sen koymadın mı? onları tomurcuklarını sen okşamadın mı? o menekşlerin çiçek açtıklarını sen görmedin mi? onlara sevgini sulayarak sen vermedin mi?Şimdi niye kurumalarına izin veriyorsun ? neden o menekşelerin orda olduğunu bilerek niçin oraya ulaşamıyorsun? bu güç sadece sende...onlar sana ait senin yaşamından bir parça. başka bahçeleri sulamayı bırak kendi mor menekşelerini soldurma:1yes2: sevgiyle kal. inan buna layıksın.

4. 31 Mart 2007
  5. pınpın

pınpın Guest

Hayatta tek bir pencere olmamalı zaten..

Ama sen önce kendini pencereni açacaksın, hiç kapanmamak üzere..Arada diğer pencerelerden de bakacaksın..Gördüğün şey hoşuna gitmiyor ise kapatıp başka pencereye geçeceksin..

Sevgiler...

6. 31 Mart 2007
  7. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    herşey ıraktır figom...istemezsek.. her şey ıraktır.istersek yanıbaşımızdadır ..
    sen yanıbaşındakini seç.pencerenin nasıl aralandığını ne kadar huzur bulduğunu göreceksin..tez seçki menekşelerin solmasın...

8. 31 Mart 2007
  9. figo

figo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ediyorum yorumlarınıza dostlar 2001 de dökmüştüm kağıda düşüncelerimi ben penceremi açtım menekşelerim hala penceremin önünde hemde bir değil sayısını ben bile bilmiyorum :)

10. 31 Mart 2007
  11. ferhoşteyze

ferhoşteyze Guest

12. 1 Nisan 2007
  13. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Figom canim benim menekselerin cogalsin solmasin ve mutluluk penceren kapanmasin insallah, pencereyi aralayabilmis acabilmisin ne mutlu sana, menekselerin ve gonlundeki canlilik solmasin birtanem

14. 1 Nisan 2007
  15. ilona

ilona psikolocik deli Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    348
    menekşe kadar güzel kalpli arkadaşım
    kendin için yaşa hep mutlu ol inşallah

16. 1 Nisan 2007
  17. character

character Guest

şu mor menekşeleri görünce annem aklıma geldi..en sevdiği çiçeklerdir onlar..çok özledim onu ...hüzünlendim şimdi:çok üzgünüm:

18. 1 Nisan 2007
  19. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    Umarım menekşelerin her mevsimde çiçekle dolar canım.