Benim Sorunum Morfoloji Bozukluğundan Mıdır?

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve deniz42 tarafından 2 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

2 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : deniz42
  1. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar.Benim evliliğim 5 yılını bitirdi.Eşimde morfoloji sorunu vardı.%4 tü.3 ay önce hamileliğim düşükle sonuçlandı.Bu ay da adetten 4 gün önce kan testi yaptırdım 2.28 çıktı.Doktor olabilir belki dedi.Adet tarihim 1hafta geçti, yine test yaptırdım 5.54 çıktı.doktor negatif diyemem pozitif gibi dedi.Sonra adet oldum.Galiba döllenme oluyor sonra bazı bozukluklardan dolayı düşüyor.Yanlış mı düşünüyorum?Benim gibi olan varsa bi cevap yazarsa çok sevinirim.

2. 3 Ağustos 2009
  3. zehra.tugba

zehra.tugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    aynı şeyi ben de yaşıyorum..iki kez düşük oldu..biz çok kez test yaptırdık..morfoloji boz. farklı farklı kimin de 3 kiminde dört.ameliyattan sonra yüzde altı..iki aydır adetim gecikiyo..bi kere 1.5 çktı..bu ay yaptırmadım..dört gün gecikti..

4. 3 Ağustos 2009
  5. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

galiba problemimiz aynı.(İnş. bu gecikmen hamileliktendir.)bu durumda morfolojinin yükselmesi mi gerekiyor? Ama nasıl?Bunun için kesin bir ilaç yok ki? Bir dahaki ay adete 1 gün kala yine kan testi yaptıracağım umarım yine aynı şey olmaz.senağlama

6. 4 Ağustos 2009
  7. zehra.tugba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    32. gün adet oldum..doktorum 30.kan testi yaptır demişti yaptırmadım..ama düşükten şüpheleniyorum..diğer düşüklerim de 35.gün olmuştu..napım sağlıklı olsa yaşardı herhalde.evet canım ilaç yok bünyesel bişiy o..ama ben 13.ayda gebe kaldım bi ebenin verdiği hapla..l arginine..şimdi doktorumuz da onu verdi.keçiboynuzu kürüne başladık..ben de 28.gün yaptırıcam bundan sonra..

8. 5 Ağustos 2009
  9. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Hayırlısı inş.Hayırlı ise olur inş.Allah hepimize sabır versin.Ve de hayırlı evlatlar.

10. 6 Ağustos 2009
  11. bubuxsx

bubuxsx evimizin eksiği gel artık Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar öncelikle bu konuyu açtığınız için teşekkür ederim. morfolojiyle ilgili ayrıca bir konu görmek için bayadır bakınıyordum.
    benim eşiminde %2 çıktı coraspin evicap ve one a day for man verdi dr. onları bir süre içti sonra sıkıldı bıraktı bu arada bana yumurta takibi yapıldı yumurta 15 mm de kaldı daha fazla büyümedi sonra dr rahim filmi istedi iki gün önce çektirdim cok şükür tüpler açık çıktı.
    eşime polen arı sütü bal aldım onu bitirdi. bu arada sperm üretimi vücutta 2 ayda oluyormuş sanırım vucuttan cıkması 3 ayı buluyormus.
    şimdilerde tekrar morfolojiye bakılacak.allahım hepimizin yüzünü güldürür inşallah.
    ama benim rahim filmimi çeken dr morfoloji düşüklüğünde hamile kalsan bile düşükle sonuçlanır dedi bana ama ben daha hiç hamile bile kalmadım. inşallah yükselir.
    erkeklerde bu durum geçici döbnemlerde olurmus strese girdiklerindede oluyormus bebek fikrini kafadan atmak lazım sanırım.
    bu larginin nereden alınacak bilgi verirmisiniz.

12. 6 Ağustos 2009
  13. deniz42

deniz42 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108

Demekki bizdeki problem de morfolojiden kaynaklanıyor.Ama doktor bize hiç ilaç falan vermedi.% 3 ile olmaz diye birşey yok dedi ama işte 2 kez de düşük oldu.Tekrar olursa doktora sorucam ne yapalım diye.Olmazsa tüp bebeği deneyeceğiz şubatta.Bu kürleri hiç denemedim morfoloji düşüklüğü için.Bir süre keçi boynuzuna devam ettik sora bıraktık.

14. 6 Ağustos 2009
  15. zehra.tugba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    l-argınıne çoğu eczanalerde var..ben kapsül şeklinde olnından aldım eşime..solgar ürünlerinden-firma adı-eşimede doktor hiç bişiy vermedi hatta morfoloji sorunu var bile demedi sahtekar..ben burdan öğrendim yüzde üçün sorun olduğunu..bize hemen aşılama dedi.ben de doktoru bıraktım..şimdi başka doktora başladık..

16. 6 Ağustos 2009
  17. zehra.tugba

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim doktorlara güvenim yok artık..biraz kendimiz çabalicaz..bu konularda bilgi edinmek,araştırmak bizim görevimiz..ben buralardan çok şey öğrendim..morfoloji ne demek onu bile bilmiyordum..doktorlar bizim çocuk sahibi olmamaıza değil alacakları paraya bakıyo..istisnalar var belki ama onlara denk gelmekte nasip herhalde..Alah hayırlılarıyla karşılaştırsın..

18. 6 Ağustos 2009
  19. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    slm kızlar morfoloji benim kabusumdu eylulde evlendim kasımda bu sorunla karsılastım %1 di tabi kabus dolu gunler basladı hic hamile kalamadım keci boynuzu kuru uyguladık sonuc olumsuz :eek:lmaz: Bir sene sonra cinko icerikli zinco c kullandık onuda 1 ay kadar sonuc olumsuz :eek:lmaz: sonra dr.a gittik asılamaya karar verildi evicap kullanmaya basladı kasım ayında o arada keci boynuzu pekmezi yediriyordum. Ocakta asılama yapıldı olmadı hic ara verilmeden 2. asılama yapıldı cadı kızım geldi :sm_cool: bu arada testte morfoloji %18 cıktı birden arttı Allah buyuk cok takıp kabus haline getirmeyin benim hikayem bu simdi kızımı bekliyorum :nazar: allahım herkese nasip etsin kimsenin kucagı bos kalmasın insallah