benimde başımı sokacak bir evim olsun

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve geztapo tarafından 12 Ekim 2010 başlatılmıştır.

12 Ekim 2010
    Konu Sahibi : geztapo
  1. geztapo

geztapo Sen olmazları oldurdun hamdolsun Rabbim Pro Üye

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    merhabalar arkadaşlar ben burada çok akıllı mantıklı yorumlar okuyorum çoğunlukla...ve bundan cesaret alarak yazmak istedim.biz eşimle 11 yıllık evliyiz geçici olarak kaynımın evinde kira vermeden oturuyoruz şu anda .ama bundan önce hep kiradaydık.ben aza kanaat eden bir insanım.ama geçimimizi ancak yaptığımız için şimdiye kadar herhangi bir yatırımımız olmadı.bu evde kaç yıl otururuz bilmiyorum. ama eşim bu evi abime babam aldı bizimde hakkımız var diyor.ve ilerde satarız elimizde paramız olur nasılsa atık kira vermiyoruz diyerek bir araba alalım diyor.ama iyi bir araba alalım satınca zarar etmeyelim diyor.bende arabanın yatırım olmıycağını daha çok masraf olacağını ayrıca alışınca satmanın zor olacağını düşünüyorum.ve diyorumki oturabileciğimiz gibi olmasada kredi çekip ev alalım kiraya veririz bir kısmınıkirası karşılar bir kısmınıda biz denkleriz aylık ödemeleri bu şekilde yaparız diyorum .fakat eşim hiç peşinat olmadığı için yanaşmıyor.düğünümde takılan altınlarımın hepsini kayınvaldemler aldı ve bir soğuk su içtik üstüne şimdi iste diyorum isteyemem otur işte açmısın açıktamısın diyor bu korkaklığı bu pasifliği beni öldürcek.ona kalırsa ben bu konuyu takıntı haline getirmişim gelecekten hiç kaygı duymuyor .hiç bir şeye ikna olmuyor.

2. 12 Ekim 2010
  3. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    burda arkadaşların yaptığı çok güzel bir konu var ayda bir çeyrek biriktirelim diye.. bunu şu sebepten söyledim
    eşinizde sizde yatırım yapmak istiyorsunuz bu aşikar
    ama eğer bankadan kredi vs çekerseniz 3 e alıp 5 e ödersiniz satmaya kalksanız 3 e satarsınız arada banka faizi zarınız olur..
    önce her ay kenara para koyup altın alın biraz birikim yapın
    eşinizde çok doğru demiş hiç birikim olmadan çok zor oluyor
    banka kredileri kaç yıl bitmiyor..
    biraz kenara para koyun biraz ev ekonomisi yapın birikimden sonrada bir karar alın ev mi araba mı diye
    araba aldığınız zaman onun masrafıda olacak kaza olacak veya onun kaskosuydu bakımıydı servisiydi derken bir sürü masrafı çıkacak size
    amacınz ayağınız yerden mi kesilsin kafanızı sokacak bi çatınız mı olsun ona karar vermelisiniz bence :)

4. 12 Ekim 2010
  5. TATOSH

TATOSH Ask dolu Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    148
    senin düşünce güzel canım ..araba sadece masraf emin ol..hadi kaskosu,benzini,bakımı derken sadece masraf açacak başınıza..
    inş.eşini ikna edersin canım gerçi erkekler taktımı kolay kolay vazgeçmezler..bunu tartışmanız bile sorun çıkarır aranızda..yıllar öncee yaptığım tek şey arabamı istiyor alsın görsün sonucunada kendi katlanır..çünki erkekler bizim gibi ince düşünmüyorlar..

6. 12 Ekim 2010
  7. geztapo

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    dediğim gibi lükste gözüm yok ama başımı sokacak bir evim yokken arabaya sıkışarak ödeme yapmaya çalışmak pek mantıklı gelmiyor

8. 12 Ekim 2010
  9. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ama arkadaş 11 yıllık evliymiş :) yani denesin görsün nasılsa akıllanır tadında bir şey olmaz bence onlarin daha sağlam basması gerekiyor çocukları büyüyecek sonuçta bu evden de ilerdxe abisi çık diyebilecek demse bile diğer ev kira sağlar yine araba isterseler rahatlıkla alırlar :)

10. 12 Ekim 2010
  11. geztapo

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    eşimin asıl derdi sıkıntı çekmeden standardı düşürmeden yatırım yapmak ama sıkıntısız hiçbişey olmuyoki

12. 12 Ekim 2010
  13. cigdem_k

cigdem_k Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    önce ev arkadaşım kesinlikle araba durduğu yerde para yer....araba ile yatırım olmaz...biz de çok düşündük eşimle ve önce evimizi alıp sonra araba almaya karar verdik....erkeklerin araba tutkusunu frenlemeli..araba ve evi kıyaslayın oturup konuşun tekrar öyle karar verin bence...

14. 12 Ekim 2010
  15. geztapo

Beğenildi:
    3.062
    Ödül Puanları:
    238
    evet yaa şimdi ilkokulda ama bunun dersanesi var nebiliyim kıyafeti harçlığı ona göre olacak bugüne kadar hiç biriktiremedik şimdi araba olunca gezmak istiycez ne biliyim off kafam öyle karışıkki

16. 12 Ekim 2010
  17. Punchshe

Punchshe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ozaman dediğim gibi kenara pra koyun her ay bi çeyrek alın kenara atın
    biraz birikim yapın birikim olunca düşünmesi daha kolay olur
    zaten birikiminiz 5-10 bini bulursa eşinizde arabadan vazgeçip eve yatırım yapmak isteyecektir..

aslında :) size topik linki vereceğim

http://www.kadinlarkulubu.com/ekono...di-hanimlar-ayda-1-ceyrek-aliyoruz-nasil.html

bu konuy katılın lütfen sizde hem ev hanımısınız hem birikim yatırım düşünüyorsunuz
    bakın damlaya damlaya naısl göl olur ve o olan gölden eşinizin haberi bile olmaz belki kenarda kendiliğinden olur

18. 12 Ekim 2010
  19. YeniHayat

YeniHayat Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    erkekler mantıklı düşünmez sen bu işleri kocana bırakma, şöyle düşün ilk evlendiğinizde ev alsaydınız şimdiye borcu biterdi. bana ev olmadan araba almak çok mantıksız geliyor, eşimde istedi ama onun yerine ev aldırdım. şimdi iyiki seni dinledim diyor. arabanın heryeri masraf, hiç binmesen bile masraf. bende aza kanaat getirirm ama ilerde ne olaağı belli olmaz, çocuk üniversiteye gidecek biz hala kiradamı oturacağız. ee birikim bu zorluk çekmeden olmaz . tabi bence...