Benimde bebeğim olsunmu çok karasızım

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve smyemr tarafından 29 Ocak 2010 başlatılmıştır.

29 Ocak 2010
    Konu Sahibi : smyemr
  1. smyemr

smyemr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar öncelikle merhaba kk daa yeni üye olanlardanım...
    kısaca söle anlatmaya baslayayım..2 yıllık evliyim ve artık bebek sahibi olmayı düşünmeye basladım..eşim bebegimizin olmasını cok istioo ama benim korkularım var henüz erken olduğunu düşünüyorum..biliyorumki çok güzel bi duygu alah herkese nasip etsin ama ben napcagıma karar verememiş durumdayımm....bilmiyorumkismile
    bana yorumlarınızla yardımcı olursanız sevinirimguclubacismile

2. 29 Ocak 2010
  3. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım yaşın kaç?

4. 30 Ocak 2010
  5. smyemr

smyemr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    24 canım

6. 30 Ocak 2010
  7. gyshnky

gyshnky Zeynep Beren hoşgeldin Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    yani 85'li falansın.Ben de 84 lüyüm... aslında yaş olarak makul bir yaştasın... Fakat burda görüyorsundur bir çok kişi çocuk sahibi olabilmek için aylarca hatta yıllarca çaba harcıyorlar.
    Çocuk sahibi olmak konusunda şöyle düşün öncelikle ; 1.si sağlıklı bireylerde bile her ay sadece %25 hamile kalma olasılığı var. Kaldı ki bir çok kişi hadi çocuk yapalım dediklerinde hemen hamile kalamıyorlar... 2. si sende yada eşinde gebeliği engelleyici bir sağlık sorunu da olabilir ve bu sağlık sorunlarının çözülmesi belki 1 ay belkide yıllar sürebiliyor.Şu an yaşım 24 daha gencim diye düşünebilirsin ama 1-2 sene sonra çocuğa kesin karar verdiğinde bir sorun çıkarsa bi bakmışsın çabalaya çabalaya 28 29 lara gelmişsin.Unutma ki yaş ilerledikçe birde yaştan kaynaklı gebe kalamama durumları çıkıyor ortaya

8. 4 Şubat 2010
  9. lovelif76

lovelif76 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba tatlım, bende senin gibi yeni üyelerindenim, ama bebek konusunda hicde kararsız degilim, tüm ön araştırmalarımı tamamladım :KK70: geriye yanlızca diş tedavimin sonuçlanması kaldı nasip olursa mayıs ayından itibaren anne adayı olacağım, Ben bu karar 2 asamlı plan yaparak varacağımı hayal etmiştim. 1 . saglık durumum, 2. benden nasıl bir anne olur? Acıkcası cevaplar cokda mükemmel değildi, bende kalbimin bana verdigi yetkiye dayanarak anne olmaya karar verdim :KK70:

Senin konuna gelirsek, yaşın bence oldukca müsait anne olmaya, bence ertelememelisin, cunku kim ne derse desin, bir bebek yapıldıktan, insanın gönülü el vermiyor, aklındaki kuskulardan yada yanlız kalmasın bir dayanagı olsun düşüncesi ile sonra ona muhakkak bir kardes yapılıyor, dolayısıyla hem vucudunun hemde psikolojinin, her iki hamileligi kaldıracak bir yasada olmak cok daha mantıklı. Bebek dediğin ayrı bir dünya başlı başına hepimiz için bir bilinmezlik, bunu daha bir sabır ile tolere edebilmek icin, evlatlarımıza daha kaliteli vakit ayırabilmek için 30 yaş öncesi doğum yapmış olmak gerekli... Öte yandan, önce kendine sormalısın, yapabilirmiyim diye? tamam bebeği eş ile beraber yapıyoruz ama hayatta hersey insanlar için, sen tek olarak bu bebeği kollayacagına, yetecegine ne bileyim gerekirse hem annesi hem babası olabilecegine inanıyorsan yapmalısın.

33 yaşında ve ertelemekle hata yaptıgını düşünen biri olarak, sana yanlızca bu durumu soyle izah edebilirim; annelik, askerlik gibi bir sey, bir kadının muhakak yaşaması gereken bir sey, dogamızda var bu bizim, bu sureci erteledikce önümüze baska sebebler cıkıyor, yas gibi, kariyer gibi, o zaman bunu yapmak daha zor oluyor...

10. 4 Şubat 2010
  11. jarnana_21

jarnana_21 anne olmak istiyorum Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    3yıl olucak evleneli 1yıla yakındır bebek istiyoruz keşke 2yıl boyunca düşünmüyorum demeseydim korunmasaydık....

12. 4 Şubat 2010
  13. Denmur

Denmur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    merhaba canım hoşgeldin allah verirse neden olmasın
    yaşında normal hiç öyle düşünme
    ben 12 yıldır istiyorum allah aratmasın hayırlısını versin:Saruboceq: