Benlerimden kurtulmak istiyorum bana yardım edin!!

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve denisim tarafından 21 Aralık 2009 başlatılmıştır.

21 Aralık 2009
    Konu Sahibi : denisim
  1. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Selam arkadaşlar benim küçüklükten beri burnumun kenarında 2 tane mercimek büyüklüğünde çıkık bir ben vardı nişanlımla anlaştık ve onları aldırmaya karar verdik bu aldırma işlemini de kışa sakladıkki aldırdıktan sonra güneşe çıkmamak gerekiyormuş.

---Sizce aldırma işlemini plastik cerrahta mı, yoksa dermatolog ta mı yaptırmalıyım?

---Güvendiğiniz daha önce gittiğiniz doktor ve hastane ismi verebiirseniz sevinirim hepsini tek tek geziceğim çünkü yüzümde kesinlikle iz kalmasını istemiyorum en güvendiğim doktoru seçiceğim tabi sizin söylemlerinizde beni bir o kadar doğru doktoru seçmekte etkiliyecek..

---Herhangi bir sağlık güvencem yok sizce fiyat ne kadar tutar ama kesin kararlıyım aldırmakta fiyat beni etkilemiyecektir hazırlıklı gitmek açısından soruyorum bu soruyu..

---Sizce benlerimi hangi yöntemle aldırmalıyım azotla dondurma yöntemiyle mi,keserek çıkarma yöntemiyle mi,lazer yöntemiyle mi?

Lütfen arkadaşlar iz kalmıycak yöntemi söylerseniz çok memnun kalırım bu benler inanın psikolojimi bozuyor ve artık kurtulmak istiyorum yıllardır araştırma yapıyorum ama kime güveneceğime karar veremedim çünkü korkum yüzümü mafederler düşüncesi estetik faciası olmaktan çok korkuyorum.. Lütfen ne olr yardım edin.. Bu başlık altında toplanan tüm mesajları dikkate alıcağım geç olmadan cevaplarınızı verirseniz çok sevinirim:sm_cool: en fazla 1 ay sonra burdaki mesajlar üzerinden yola çıkıcağım..

2. 21 Aralık 2009
  3. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ben daha önce aldırdım kesip çıkardılar genel cerrahtı alan doktor ama farklı illerde olduğumuz için doktor konusunda yardımcı olamam iz kalmadı.. ara sıra kanıyordu o yüzden aldırdım yine var yüzümde ama aldırmayı düşünmüyorum..

4. 21 Aralık 2009
  5. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ..........................................................................

Son düzenleme: 23 Aralık 2009
  6. 21 Aralık 2009
  7. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Yelizcim inan farklı illerde olmamız önemli değil beni bu konuda cesaretlendirdiğin ve verdiğin bilgiler için çok teşşekkür ederim kaşlarının arasında hiç bir iz göremedim alan doktor işinin ehliymiş inşallah bende öyle bir doktora rastlarım aslında keserek aldırmaktan korkuyordum mutlaka bir iz kalıcağı şüphesindeydim sen bu şüphemi yok ettin..Tekrar teşekkür ediyorum..

8. 21 Aralık 2009
  9. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    cok rahatsiz etmiyorsa aldirmayin derim ben bir arkadasim aldirdi malesef iz kaldi benli hali daha hostu

10. 21 Aralık 2009
  11. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Görüntü olarak beni yıllardır rahatsız ediyor tüm sosyal aktivitelerden elimi ayağımı çektim. Milletin sanki yüzünde bir kusur varmış gibi orama bakması inan rahatsız ediyor beni ama anlattığın hadisenin de olmasını istemem tabi buyüzden uzun süredir araştırıyorum ve doğru doktoru bulmaya çalışıorum ve burda ki arkadaşlara danışmamda buyüzden..ınşallah aldırdıkan sonra öyle bir sonuç bırakmaz bende..Teşekkürler cevabın için :))

Düşünüyorumda ünlüler bir çok estetik operasyon geçiriyor yüzünden neden onlarda kalmıyorda basit bir ben aldırmada iz kalıcağı söyleniyor anlayamıyorumfisfisfis​

12. 21 Aralık 2009
  13. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım iz kalanlar oluyor olmuyor desek yalan olur ama iyi bakılırsa kalmaz..mesela benim sezeryan dikişim olduğu gibi duruyor çoğu arkadaşımın iz falan yok..dikkat edeceksin pansumanına falan iyileşene kadar mimiklerinde aşırıya kaçmayacaksın ..gülerken, yemek yerken minik hareketler yapacaksın..

14. 21 Aralık 2009
  15. scheker

scheker herseyin hayirlisi... Üye

Beğenildi:
    143
    Ödül Puanları:
    163
    canim madem okadar rahatsiz oluyorsun aldir ama arastir istersen iyi bir doktorda yaptir en iyisi seni mutsuz ediyorsa aldirmalisin zaten ben sadece belirtmek istedim o arkadasimin benleri cok büyük degildi gereksiz di aldirmasi belkide bu sebebten yani kücük oldugundan iz kalmis olabilir belkide daha zordur kücük benleri almak ondan dedim ben

16. 22 Aralık 2009
  17. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tavsiyelerin için çok ama çok teşekkür ederima.s. hepsini büyük bir titizlikle uygulayacağım ama galiba birazda doktorda bitiyor iş inşallah en iyi doktoru bulurum:Saruboceq: Acaba diyorum ünlülerin estetik doktorlarını bulabilirmiyim? Doktora da gittiğimde 2 sözüne tav olmuycam önce daha önce ki ameliyat resimlerini tek tek gözden geçireceğim iz kalmamada kendine güveniyorsa ben ancak o zaman aldırırım..Benim de eltim apandis ameliyatından sonra sözde estetik dikiş oldu hiç bir iz kalmıyacaktı ama 2 sene olcak olduğu gibi duruyor birde benim düğünüm bu yaz olucak inşallah böyle bir sorunla karşılaşmam..

Sana da çook teşekkür ederim aslında benimde benim o kadar büyük değil mercimek büyüklüğünde belki biraz daha küçük hatta yakıştıklarını söyleyen bile var ama ben nedense küçüklükten beri sorun yaptım bunları iş hayatından men ettim,yeni insanlarla tanıştığımda gözlerine bakmam başka şeylerle ilgilenirken konuşurum.. Hep pasif biri olmamı sağladı anlıyacağın sanki milletin gözünde çekingen biriymişim gibi izlenim verdim ama şimdi korkularım tekrar depreşti "ya yüzümde iz kalırsa" onun çaresi de yok zannedersem naparım ben acaba neyse bir cesaret edip en azından bu başlık altında söylenen doktorlarla bir bir görüşmeye gidiceğim..Tekrar teşekkür ederim a.s.

18. 22 Aralık 2009
  19. denisim

denisim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Tekrar merhaba arkadaşlar daha önceki konuları gözden geçirirken bir arkadaşın Op. Dr. Barış Çakır
    Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı'nı tavsiye ettiğini görünce bende dün mail attım Barış Bey e ve şimdi mailleri kontrol ettiğimde cvp gelmiş msj da bu resimi ve bu yazıyı göndermiş;
    Daha önceki bir hastasının fotoğrafı ;
    Shave eksizyon yapıyorum. Dikiş atmıyorum, benleri tabanda derin derinin bir parçası kalınca daha güzel iyileşiyor. erken dönem shave eksizyon. Bu pembelik zamanla geçecektir. sevgiler

Son düzenleme: 22 Aralık 2009