benzer durumda olan var mı? plesanta önde / plesanta previa

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve nestle76 tarafından 3 Eylül 2008 başlatılmıştır.

3 Eylül 2008
    Konu Sahibi : nestle76
  1. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar 16 haftalık hamileyim...dün yapılan kontrollerimde plasenta ucunun rahim ağzında olduğu görüldü...yani tam plasenta previa değil ancak marjinal plasenta previa türünden...doktorum çok korkutmadı ancak progestan hap verdi günde 3 kere içmek üzere...rahim büyüdükçe yukarı çekebilir kendini dedi...ben daha önce myom ameliyatı olmuştum..myom endometrium üzerindeydi...internet üzerinden yaptığım araştırmalarda daha önce endometrium zedelenmesi yaşayanlarda plasenta previa görülebileceğini okudum....açıkçası endişeliyim...çünkü ben hamileliğimi mikro enjeksiyon yoluyla elde ettim ve kaybetmek istemiyorum...aynı durumda olan - tecrübesi olan arkadaşlar varsa burdan paylaşırlarsa sevinirim....

Son düzenleme: 3 Eylül 2008
  2. 3 Eylül 2008
  3. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım bu konuda hiçbir bilgim yok ama allahım sana ve böle sorun yaşayanlara yardım etsin.allah hepimize sağlıklı hayırlı uzun ömürlü evlatlar nasip etsin....

4. 3 Eylül 2008
  5. fenerbahcemine84

fenerbahcemine84 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    canım bu durum dışardan bkılınca anlaşılabilecek gibimi?

6. 3 Eylül 2008
  7. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    amin canım...inşallah sağlıkla kucağımıza almayı nasip etsin allahım..desteğin için sağol...

8. 3 Eylül 2008
  9. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    hayır canım dışardan anlaşılmıyor...ultrason kontrollerinde plesantanın yerine bakıldığında görüldü...1 ay sonraki kontrolümde inşallah olması gerektiği yere çıkar...yoksa endişe ve sıkıntıyla geçirmek zorunda kalacağım hamileliğimi...inşallah allah sağlıkla doğurmak nasip eder...

10. 3 Eylül 2008
  11. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım benimde plesanta kısmen daha aşağıda .rahimi kapatmıyor ama normalden aşağıda..kısmi plesenta previa durumu..29. haftamdayım ve dr um yukarıya doğru çıkmaya başlamış dedi..aslında tam kapatsa dahi korkulacak bişey olmadığını doğumun sezeryanla olabileceğini bebekten önce plesantanın alınacağını bunun da tehlikeli olmadığını söylemişti..
    ayrıca kanamada yapabilir..eğer öyle bir durum olursa dr una görün canım ..geçmiş olsun.tam kapanmış durumda olan kuzenim doğum yaptı bebeği çok sağlıklı merak etme sadece çok yorma kendini..

12. 3 Eylül 2008
  13. nestle76

nestle76 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    çok sağol canım...erken dönem kanamadan korkuyorum..bebek 2500 gr. ı bulduktan sonra sorun değil ancak onun öncesinde yaşanacak aşırı miktarda kanama ki bu bazen kan naklini bile gerektirebiliyormuş o zaman bebeği annenin sağlığını riske atmamak için alıyorlar...düşünsene 6 aylık doğum yaptığımı...bir sürü komplikasyona maruz kalacak bebek..belki de kaybedilecek...desteğin için tekrar teşekkür ederim..olumlu örnekler içimi rahatlatıyor...

14. 3 Eylül 2008
  15. saturnn

saturnn Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    bizim bi akrabamızın da hamilelğinde plesanta ödeydi.sezeryanla doğum yaptı.şimdi bebişi sağlıklı maşallah.Allah size de bebeğinizi sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin..

16. 3 Eylül 2008
  17. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    canim arkadasimin da boyle bir durumu vardi 12. haftada tespit edildi ve surekli yatmak zorunda kaldi. Bu arada 2 kez kanamasi oldu. 2. kanamada doktor hastanede yatirdi 1 gece. sonra evde yatti.20 veya 22.haftada kontrol edildi. plesenta olmasi gereken yere cikmis. ama 6. ayda tekrar donme ihtimali oluyormus. onlar da dua ediyor olmasin diye. simdi ayakta gezebiliyor. gidebiliyor biryerlere.

18. 3 Eylül 2008
  19. eylul166

eylul166 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    833
    Ödül Puanları:
    238
    canım kanama bende 3 kez oldu ve 2 gün hastanede yattım.ama sen stres yapma umarım sağlıklı bir hamilelik geçirirsin canım..ben şu anda kötü düşünmemeye çalışıyorum..