benzer problemler yaşayan olmuştur.paylaşmk istedim.yoksa kendmi işe adapteedemiyorum

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve emelsim tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : emelsim
  1. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    9 aylık evliyim eşimle son zamanlarda problem yaşıyorus.beni ailesini benimsememekle suçluyo.her gidşimizde gönüllü gitmiyomuşum.onuda şurdan çıkardı geçtiğimiz cmtesi ben hastaydım ve sancılıydım işten çıkıp eve gidip duşumu alıp biraz yatmak istedim.benimkide erken çıktı cmtesi babasını dükanında motoru tamiretmey gtti.ben işlten çıkacığmda tlfetti hayatım annemgildeyim oraya gel dedi bende aşkım önce eve gidp duş alama lazım dedim oda tamam hayatım sen al duşunu dineln ben gelir alırım dedi ne güzel.neyse aldım ve yattım ama sancılıyım çok fena.geldi oda duşunu aldı aşkım hadi gitmi,yosmu diye çıkıştı bana çünkü ben yatıyodum gidelim aşkım dedim bende stemli.karnım ağrıdığı içinde gitmke istemyodum keyifsizim saat akşam 9 olmuş yemeğe bekliyolarmışta babsı işçıkışı buraya gelsin demişte oda bişey diyememişte.ben hep problem çıkarıyomuşumda.gittik yemeğe yedik orda kaynanamgilde geçtim öbür odaya yattım.sonra o geldi kıyamadı bu sefrde barıştık.dün akşam yine aynı şey.yine gitme meselesi.ya ben burdan çkınca önce evegidip duş almak istyrum.bu işyeri gübre üretyo ve ağır bir kokusu var üstüme başıma siniyo.yine benze bi olay yaşadık barıtştık.sonra bana dediki kayanamgilin mahellesinde bi ev bulursak gecekondu olduğu için 30000 tl felan almazmıyıs diyo.benim çok yakın oamk istemediğimi bildiği halde ailesinin sürekli onlarda olam beklentisi olduğu halde bundan rahatsız olcamı bildiği halde.ben bunu istemyorum ya.onun derdi ona güvenmem o herşeyi halldermiş.anasının baskıcı tutumauna bişey diyemiyo bide ona bırakamamı istyo.yaaaa bu yzden evliliğim biterseeee . beş yıl bekledim ben bu evlilik için .ben yakı olamka istemiyorum sürekli onlara gidip gelmek istemyorum ya.bu ailesini benimsememekmi oluyo yaaaa. :KK43:((((((((

2. 29 Temmuz 2010
  3. kirmizicilek16

kirmizicilek16 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    yazıyı okurken inan zorlandım...:eek:lmaz:
    konuya gelince eşine söyle istemiyorum diye zorla değil ya hem o evi beğenmiyorum diyebilirsiniz.
    ailene yakın olmak istemiyorum gibi kelime kullanmayın erkeklerin aileler her zaman önde gelir.ne kadar kötü olsa da kıyamazlar aslında bizde kıyamayız dimi ailelelerimize...

4. 29 Temmuz 2010
  5. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tabiki öyle bizde kıyamayız onlarda.özellikle erkekler ailelerine karşı büyük bir savunma yapma gereksimi duyuyorlar.benim korkum şimdilik yakın değiliz ama eşim son zamanlarda onlara yakın oturmak istyor gibi geliyor.çevremdede bu kadınlar kulubundede yakın oturup mutlaka problemler yaşayan insanları görüp duydukca korkuyorum.düşünsene iten çıkığ eve gitmek istcen ypamıcaksın çünkü ailesi oraya gelmeni istıcek ısrar etcek her seferinde gitmciesin bu sefer eşinle sorun çıkıcak.benim kaynanamgil kötü brileri dğil ama eskiler gibi olsun sityolar her akşam orda olalım berber yiyelim içelim gidilcek yere gidelim biz eve yatmya gidelim.bunu kurmaya çalışıyolar ama buda bana ters. çoğuda benim gibi düşünür herlade

6. 29 Temmuz 2010
  7. cicikizsinem

cicikizsinem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    120
    Ödül Puanları:
    153
    hıı çok zor bir durum aynısını bende yaşıyorum eşim ayrımcılık yaptığımı düşünüyor annem tarafına daha çok gidiyormuşum daha farklı davranıyomuşum öyle bir izlenim veriyorum demekki off ben bu erkekleri anlıyamıyorum benim eşim evlenmeden önce asla düğüne hasta ziyaretine gitmezdi bahane uydururdu evlendik adam bütün düğünlere yakın uzak farketmez hepsine beraber gidiyoruz annesine daha sık gitmemi istiyorum kadın rahatsız olursunuz diye evime gelmiyor aramaz etmez senin eşin için bahane pek bir işe yaramaz o olmazsa başka bir ev olcak eşin kafasına koymuş yakın olsan da pek gidip gelmezsin ailesine yorgunum falan dersin

8. 29 Temmuz 2010
  9. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Aynı ya .adam evlenmeden eve bile girmesdi.hep arkadaşlarıyla dışardaydı.evlendikten sonra ailesine daha çok gider olduk.ben bundan şikayetçi değilim abarto olamdıktan sonra.inşallah çokda yakın biyer istemyorum inşallah denggelmez öle bir ev.tabiki ben ta antalyanın öbüğr ucuna da gidelim demiyorum.herlade bu erkelrin %90 ı aynı :) :KK1:
    Acaba onlarda aynımı düşünüyolar ya bu kadınların hepsi aynı diye :)
    gerçi onlar kendi sıkıntılarını kendileri yaşıyo biz gibi paylaşmıyolar

10. 29 Temmuz 2010
  11. kirmizicilek16

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    bende kayınvalidemle bir cadde ara ile oturuyoruz hala. evlendiğimiz ilk zamanlarda borcumuz vardı eşim annemlerde yiyelim masraf olmasın dedi neyse düğün yaparken faydaları olmadı bari böyle yapıp kar yapalım diye düşündüm...10-11 ay birlikte yedik kayınvalidemle hiç sorunum olmadı yemeğim hazırdı eve gelince fakat işten gelip evimde dinlemek istiyorum olmuyor yemek yiyoruz eviimize gelmiyoruz eşime ayıp geliyormuş kalkıp gelmek çok zor zamanlar yaşadım kendimce yatamadım dinlenemedim falan ama eşimle konuşa konuşa hallettim şimdi evimizide aldık yarım saatlık uzakta bi yerde mutluyum şükür...opuyorumnanaktan ara ara dönemlerde rahatsızlığını bildir çalışıyorsun sonuçta çalışan için zor bir durum.

12. 29 Temmuz 2010
  13. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    AYYY..İNŞALLAH BİZEDE NASİP OLUR SİZİN GİBİ OLMAK. SEVİND,İM ADINA .BÖYLE OLSUN İSTYRUM BEN İŞTE. :) allah mutluğunu daim eylesin seninde opuyorumnanaktan

14. 29 Temmuz 2010
  15. kirmizicilek16

Beğenildi:
    253
    Ödül Puanları:
    163
    sadece biraz sabır..evinin huzuruda bozma sakın evde önemli olan bu tatriştim yeri geldi eşimle ama asla büyük boyuta getirmedim...kaleyi içten fethettim anlıcan başarılarvereliniortak

16. 29 Temmuz 2010
  17. emelsim

emelsim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tamam canım teşkederim :)
    bu arada biz meslektaşmışız

18. 29 Temmuz 2010