Bepanthen krem hakkinda

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve sila66 tarafından 22 Şubat 2009 başlatılmıştır.

22 Şubat 2009
    Konu Sahibi : sila66
  1. sila66

sila66 ceviz kabuguna girmisim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    dr serdar tuncer in yazisindan alintidir.CADIARZU
    önce ürün hakkinda bilgi vereyim.
    günlük hayatta cok kullandigimiz bir ürün.ürün marka birlesmesine tipik örneklerden biri.bepanthene icinde,dextpanthenol etken maddesi var.bepanthol isimli baska bir ürün daha var,ayni etken maddeye sahip.
    nerelerde kullanilir
    pastil formu agiz ici ve diseti antiseptigi olarak,ampul ve solüsyon formu sacli deri tedavilerinde kullanilir.merhem kuru yaralarda,krem sulanmis yaralarda,enfeksiyon riski varsada plus krem kullanilir.
    pomad yada yagli formlar kuru deri lezyonlarina sürülür.sivilceye yatkin,yagli deri tiplere pomad kullanilmaz
    simdi biraz daha özellestirelim
    hic bir sorununuz yoksa bakim ürünü olarakyüzünüze bepantheni önermem.belirgin zarari olmasada acikcasi pek yararida yoktur.vücudunuz icinde gecerli.onun yerine su bazli nemlendiriciler öneririm.bütün topikal ürünlerde onlari krem yada pomad haline getirmek icin bir baz maddeye ihtiyac vardir.bu baz madde deride genel olarak rahatlama ve yumusama yapmaktadir.sadece baz krem olarak satisi var.ama belli bir soruna yönelik kullanilmaz.hele kirisik acma gibi zor islerde etkisi yoktur.
    bepanthene yara iyilesmesini destekleyen bir ilac olarak kullanilir,ve sonucta bir kimyasal maddedir.gerekli endikasyonda kullanimi yarar saglarken sürekli kullanimi cilde fayda yerine dönüsümü zor olan zararlar verir.:a015:

2. 22 Şubat 2009
  3. pLnLp

pLnLp hıh.. Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler bilgi için ... bende ufak tefek yaralarda kullanırm bide sivilcelerde.. küpe deliklerim benm azılı düşmanım küpe değiştirince hemen yara olur 2. 3. delik özellikle:KK43: bepanthen çok iyi geliyoo.. tek tük arada çıkan sivilcelerede sürerim gece yatarken okdr :KK43:

4. 22 Şubat 2009
  5. sila66

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    tesekkür ederim.ben bu kremi kullanmak icin cok tereddütteydim ve bu aciklamayi okuduktan sonrada kullanmamaya karar verdim.aslinda ne kadar cok dogru bildigimiz yanlislarimiz var.sadece biraz derinlere inmek lazim.:içelim:

6. 3 Mart 2009
  7. sila66

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bugün görümcemin bi arkadasini gördüm ve inanamadim.kadini iki üc ayda bir görürüm.cildinde inanilmaz derecede siyah nokta ve gözenek acilmasi olmuski neden oldu diye sormaktan kendimi alikoyamadim.nedese begenirsiniz,kadinin kiz kardesi sivilceleri icin bepanthen krem kullandigini ve kendisinede tavsiye ettigini söyledi.ama ben nasil cildimi bu hale getirdim diye hayiflaniyor.sakin yüzünüze böyle kremleri sürmeyin dedi.benden söylemesi.

8. 8 Mart 2009
  9. ginka

ginka Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    ya bebathen gözeneklerime çok iyi geldi aksine sivilcelerim hemen geçio ve bembeyaz oldu cildim

10. 8 Mart 2009
  11. derin55

derin55 şükürrrr yarabbiimm!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bencede çok iyia.s ben krem sevmiyorum ama bepanteni içim rahat kullanıyorum!:lepi:

12. 8 Mart 2009
  13. eminik

eminik Sensiz mi?...Asla!!! Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bazılarınız iyi geldi, bazılarınızsa gelmedi diyo.o halde şu sonuç ortaya çıkıyo; her insanda her ciltte aynı etkiyi göstermıyo.bence bunun için cildimizi iyi analiz etmeli ve tanımalıyız.sonrasında nasıl olsa piyasada ürün bol kullanın kullanabildiğiniz kadar.

14. 12 Mart 2009
  15. hazal.

hazal. Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    banada cok iyi geldi resmen gecirdi artık çıkmıo sivilcelerim

16. 12 Mart 2009
  17. e0wyn

e0wyn Guest

peki kac gün kullandın bu kremi__?? ve günde kac defa?? CADIARZU

18. 16 Mart 2009
  19. krometerapi

krometerapi Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    16
    bende kullanıyorum 2 gundur banada cok ıyı geldı...