Beş milyon

Konusu 'Hayat Bilgisi' forumundadır ve realist tarafından 8 Haziran 2007 başlatılmıştır.

8 Haziran 2007
    Konu Sahibi : realist
  1. realist

realist Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    75
    Ödül Puanları:
    148
    HEDIYE

Küçük çocuk, sabah erkenden kalkip, heyecanli bir bekleyise koyulmustu. Anne ve babasiyla gösterisli bir kahvalti masasina oturduklarinda tedirgin davranislar içerisindeydi. Oturdugu sandalye üzerinde küçük kipirdanmalar yapiyor, yedigi lokmalar bogazina dügümleniyordu. Sürekli babasina bakiyor ve uygun zamani ariyordu. Sonunda, babasi masadan kalkerken yanina gidip, bir müddet, i....miiii.... diye geveledikten sonra dilinin ucundaki cümleyi bir çirpida söyleyiverdi:
    -Baba bana bes milyon lira verebilirmisin?
    Babasinin, hiç beklenmedik bu istek karsisinda uykudan henüz açilmamis gözleri yerinden firlayacakmis gibi oldu. Birden, ve sanki hakarete maruz kalmis birisi gibi anlamamiscasina, “Neeey!” Diye sordu.
    Çocuk, babasinin kizdigini fark edince ayni soruyu istemeye istemeye, ürkek bir sekilde tekrar etmek zorunda kaldi.
    -Baba... bana bes milyon lira verebilirmisin?
    Babasina göre, bes milyon lirayi çocuga vermek okyanuslari yüzerek geçmek kadar zor ve ayni zamanda akilli adam isi degildi. Çocuguna cevap vermeye tenezzül bile etmeden hanimina döndü:
    -Bak, gör iste... Simdi ben bunu bir güzel dövsem haksizmiyim? Yooo, onun suçu yok. Onu bu hale sen getiriyorsun. Bes milyonmus... Herseyi tas tamam veledin birde utanmadan para istiyor.
    Çocugun gözleri dolu dolu olmustu. Tam da annesini koruma amaçli “lütfen babacigim” diyecekti ki gözlerinde bekleyen yaslar babasindan yedigi tokatla pembe yanaklarindan asagiya dogru süzüldü...
    Ertesi gün yine, kahvalti masasina hep birlikte oturmuslardi. Çocuk sessizce kahvaltisini yaparken babasi meraktan çatlamis, ve sanki bütün gece bunu düsünmüs gibi, “Ne yapacaktin bes milyonu?” diye sordu.
    Çocuk bütün sevki ve istegi kirilmis ve hatta istedigine bin pisman olmuscasina:
    -çiçek alacaktim.
    Bu sefer adam iyice sinirlenmisti.
    -Demek çiçek alacaktin, vay...vay...vaaay! Küçükbey çiçek alacak ha! Biz bes kurus için k...... yirtalim sen çiçek al öylemi...
    Adam, bir müddet sinirli bir sekilde bekledikten sonra dayanamayip:
    -Peki çiçegi ne yapacaktin?
    Çocuk basini önüne egmisti. Önündeki tabaga bos bos bakiyor, babasinin bu kadar celallenecegini tahmin edemedigi için kendisini suçluyordu. Babasi sesini biraz daha yükselterek:
    -Sana sordum! Ne yapacaktin?
    Çocuk aglamaya hazir gözlerin, sadece bir cümle kurabilecek cesaretiyle, önündeki tabaktan gözlerini çekmeden :
    -Dün babalar günüydü.

2. 8 Haziran 2007
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Çok anlamlı..Sağol canım.Ne güzel bir paylaşım bu
    -Peki çiçegi ne yapacaktin?
    -Sana sordum! Ne yapacaktin?
    -Dün babalar günüydü....dü...

4. 8 Haziran 2007
  5. putzie

putzie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mükemmel bir paylaşım..teşekkürler...

6. 8 Haziran 2007
  7. royall

royall yaşamak herşeye rağmen Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    106
    baba ya sinir oldum anlamadan dinlemeden öle ağır bi tepki vermesine,tşklr paylaşımın için

8. 9 Haziran 2007
  9. EU2

EU2 Guest

Ayyyy ya canim.malesef var böyle babalar bu hayatta..onlar aslinda baba olmayi haketmiyorlar.ondan sonra yarin bir gün büyüdükleri zaman ,iste bizim cocuk hayirsiz,söyle böyle...basliyorlar konusmaya...
    sagol paylasimin icin.

10. 9 Haziran 2007
  11. XIXpeknur

XIXpeknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    çok güzeldi.

12. 9 Haziran 2007
  13. elif_isra

elif_isra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    çok güzeldi ... yüreğine sağlık...

14. 9 Haziran 2007
  15. beyazumutlu

beyazumutlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım yaa. çok güzeldi.inan gözlerim yaşardı.öyle babalara....... paylaşımın için sağol. yüreğine sağlık.