Beş yıldır ölüydü, kimse farketmedi! Olay akıllara durgunluk veren türden

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Halikarnas tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : Halikarnas
  1. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198

İngiltere'de yaşanan olay akıllara durgunluk veren türden. Yaşlı kadının oturduğu apartman dairesinde beş yıldır ölü olduğunu kimse farketmedi!

LONDRA - 89 yaşında emekli bir kadındı. Adı Isabella Purves'tü. Kimseyle fazla konuşmazdı, arada bir yürüyüşlere çıkarken ya da penceresinde görülürdü.

Komşuları onu 'Kendi halinde hoş bir kadın' diye tanımlıyor. Ama şimdi hepsi şaşkın. Zira postacısından, karşı komşusuna kadar içlerinden hiçbiri yaşlı kadının beş yıldır dairesinde ölü olduğunu farketmedi!

Purves'ün çürümüş cesedi, ancak alt komşusunun tavanı aktığı için şikayette bulunması üzerine farkedildi. Şikayet üzerine daireye giden polisler korkunç manzarayla karşılaştılar.

Yaşlı kadının emekli maaşının banka hesabına yattığı ve tüm giderlerinin buradan otomatik olarak ödenmesi nedeniyle yokluğunu kimsenin farketmediği ve apartmana hiçbir kokunun yayılmadı kaydedildi. Ancak, polisler olayın ardından Broughton Yolu'ndaki apartmanın en üst katındaki dairenin tüm pencereleri açmak zorunda kaldı.

Komşular ve çevredeki esnaf, onca zaman boyunca olayı nasıl farketmediklerinin şaşkınlığı içerisinde. Çiçekçi Sandra Brownlee, 'hoş ve kendi halinde' biri olarak tanımladığı yaşlı kadını 2004'e dek her gün alışveriş pencereden sepetini sarkıtırken gördüğünü anlatırken, 18 yıldır ailesiyle Purves'in hemen karşı dairesinde yaşayan 34 yaşındaki Cleo Gifford "18 yıldır buradayız. Bayan Purves'in hiç ziyaretçisi olmadı. Her zaman kapısının önünün temizler ve arasına yürüyüşe çıkardı" diye konuştu.

Apartman binasının girişinde çiçekçi dükkanı işleten Giovanni Cilia "Kimse nasıl kokuyu duymaz ya da nerede olduğunu merak etmez" diyerek şaşkınlığını ifade etti.

Purves'in 44 yaşındaki postacısı da "Onunla 10 yılda bir kez postasını verirken karşılaştım. Çok mektup gelmezdi. Ara sıra gelirdi. Ben de şüphelenmedim" diye konuştu.

Komşularının hiç tanımadığı, tanımak için çaba bile sarfetmediği ve yokluğunu farketmedikleri yaşlı kadının hiç evlenmemiş olduğu öğrenildi. Polis şimdi yaşlı kadının bir yakını olup olmadığını bulmaya çalışıyor.

2. 5 Temmuz 2009
  3. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Kimse kokuyu duymamış mı o kadar yıl!!!???kafamçokkarıştı
    Kimse merak etmemiş mi "burada bir kadın yaşıyordu şimdi niye camdan bile bakmıyor" diye!CADIARZU
    :umursamaz:

4. 5 Temmuz 2009
  5. irna

irna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    halimize şükredelim.kk de bile iki üç gün girmeyince merak ediyoruz birbirimizi.
    kaldıki hayatımızda görülmeyince herkez ayaklanır.
    ne biçim komşuluk ilişkileri varmış.beşşşş yıl dile kolay az uz zaman değilki.
    çook şaşırdım :uhm:
    beş yıldır kapısının önüdemi pislenmemiş ,yada yürüyüşe ara sıra cıkardı şimdi neden cıkmıyor.diye kimsenin aklına soru işaretidemi gelmemiş.tuhaf çok tuhaf hemde kafamçokkarıştı
    .ne duyarsızlarmış :mymeka:

6. 5 Temmuz 2009
  7. MyLO

MyLO Hep Mokoko Hep Mokoko Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Milletin merak edip etmemesini geçtim de kadının cesedinin geçen 5 yıla rağmen hiç kokmaması çokkk garip gerçekten.CADIARZU

Hanım aplamız hiç evlenmemiş ya belki ondan kokuşmamıştır.:jeyyar: Yada o binadakilerin hepsi koku alma özürlüdür.:umursamaz:

Burunsuzmusunuz olum siz 5 sene bu dile kolay.:mymeka:

8. 5 Temmuz 2009
  9. Pili

Pili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben türkleride .herşeyi merak eden halimizide severim .az bir zaman deyil . komşuluk olmayınca böyle oluyor
    kadın acı cekerekden ölmüşdür belki kurtarıla bilirdi ama malisef

10. 5 Temmuz 2009
  11. rxuxyanaz

rxuxyanaz KOCALARI AZDIRMA BAKANI:) Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    tamam merak edilmemsini falan geçtim kimse hiç mi koku almamış ya ..

12. 5 Temmuz 2009
  13. Ocean

Ocean Rabbime Emanetsin Efe'm Pro Üye

Beğenildi:
    334
    Ödül Puanları:
    188
    Rabbim kimseyi yalnız bırakmasın..
    Hiç kimsesi yokmuş, yalnız yaşamış, yalnız da ölmüş..

ınanın Türkiye'de böyle bi durum olsa, bin kere merak edilmişti ve çoktan bulunmuştu..
    ıngilizler çok soğuk millet, kimse kimsenin umrunda değil.
    Ülkemizde bir çok aksaklık olmasına rağmen meraklı ve de duyarlı oluşumuz bir artı en azından..

14. 5 Temmuz 2009
  15. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    yuhhh diyorum sadece ..insan nasıl merak etmez ya...
    herkes Türkler gibi olsa....meraktan çatlardık biz kadın ortada yok diye...
    gözünü seveyim Türkiyemin .......yazık olmuş kadına yanlız ölmüş hemde 5 yıl mezarına gitmeyi beklemiş..ne acı bir ölüm..Rabbim hayırlı ölümler versin hepimize...

16. 5 Temmuz 2009
  17. cemre_SU

cemre_SU halasının kuzusu:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    çok ilginç ya CADIARZU

18. 5 Temmuz 2009
  19. fifa1415

fifa1415 Guest

gerçekten çok kötü bir olay, ama maalesef az da olsa ülkemizde de yaşanmaya başladı özellikle büyük şehirlerde insanların durumu bu hale geldi, ama şimdilik bizdekiler kokuyu hissettiklerinde durum ortaya çıkıyor, ama bakarmısınız ya 5 yıl kokuyu da nasıl duymazlar :eek:lmaz:

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.