beşik mi yatak mı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve erguldogan tarafından 10 Eylül 2008 başlatılmıştır.

10 Eylül 2008
    Konu Sahibi : erguldogan
  1. erguldogan

erguldogan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba arkadaşlar,
    aranıza yeni katıldım, yazıları severek okuyorum,
    5,5 aylık hamileyim ben de, ocak 9-13 arasında gelicek inşallah bebişimiz..
    bu aralar ona mobilya bakıyoruz,
    ama ilk yıl pek kullanılmadığını söyleyenler var,
    sizler ne yaptınız,
    http://www.e-bebek.com/Product_Detail.aspx?ProdID=13960 bu linkteki gibi bir beşik mi alsak diye düşünüyoruz,
    15 kg. olana kadar beşik olarak kullanılıyormuş, sonra da mama sandalyesi oluyormuş..
    ne dersiniz?
    dondolino marka yükselebilen otomatik beşik ..
    fikirlerinizi bekliyorum.
    sevgiler
    Ergül

2. 10 Eylül 2008
  3. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben ilk 6 aya kadar beşik sonrada 2 yaşına kadar park yatak kullanmayı düşünüyorum

4. 10 Eylül 2008
  5. waterfull

waterfull Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Merhaba hoşgeldin ergül,
    ben park yatak düşünüyorum, mobilya olanlarda kenar çıtaların arasından kafasının geçebilm olasılığı var, onu engellemek için bir sürü ıvır zıvır kapatmak zorunda kalıyoruz o zmana.Bir de mobilyalarda çekmeceli olanlar iyi, herşeyi topluyor diye düşünülüyor ama ,bebekler biraz büyüdüğünde çekmeceleri açıp kapatmaya başlıyorlar, bu da parmaklarını kıstırmalarına sebep olabiliyor.
    Ben o nedenle park yatak alacağım, kenarları file olduğundan ıvır zıvıra gerek olmayacak, yatak ve yorgan yeterli olacak, yastıkta kullanmayacağım zaten.3-4 yaşından sonra da oyun parkı olarak kullanırız, gözüm arkada kalmaz.

6. 10 Eylül 2008
  7. Kancicegim

Kancicegim Aysima´nin Annesi:) Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    106
    slm ergul,
    ben besik almayi dusunuyorum hem onda yatma suresi daha uzun,ayrica artik besikler bozulunca genc odasi oluyor..e zaten benim evim de kucuk,fazla yerim yok.yeni dogan yataklarindan da almak istedim ama o da 3.aydan sonra ise yaramiyor...

8. 10 Eylül 2008
  9. Talya

Talya Prenseslerim Selin&Naz Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    bende ilk 3-5 ay sallanan beşiklerden düşünüyorum,sonrasında ya park yatak alıcam yada kızımın mobilya yatağı vardı geçen baktık yepyeni duruyor krem rengine boyatıp onu kullanabiliriz.bende karasızım yani .:1no2:zamana bırakıcam heralde o şartlarda ne gerekiyorsa onu yapıcam.
    mobilya yatak düşünürsen şayet parmaklıları kafana takma şimdiki bebek setlerinde kenar korumaları oldukça kalın ve yüksek.

Son düzenleme: 10 Eylül 2008
  10. 10 Eylül 2008
  11. barcli

barcli ELVİN'İM ABLA OLUYOR Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bebek odası takımı alacakmısınız kızlar ben beşik almayı düşünmüyorum onun kullanım süresi az

12. 10 Eylül 2008
  13. ekinsu

ekinsu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    ben bebek oda takımı düşünmüyorum çocuk zaten 4-5 yaşına kadar anlamıyor, park yatakla idare ederim sonrada çocuk odası alırız diye düşünüyorum ben

14. 10 Eylül 2008
  15. waterfull

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Açıkçası bbek odası takımı düşünmedim hiç, 4-5 yaşlarına geldiklerinde çocuklar kendi tarzlarını belirleyip isteklerini söylemeye başlıyorlar.
    Oğlum oda takımını istemiyor, onun gardrobunu bebek için kullanacağım, yatağını misafirler için bir odaya atacağım, yeni bir oda takımı, çalışma masası, kitaplığı , gardrobu, yatağı olarak projelendirdim.İstediği renkte mdf aldım.Bu hafta onları yaptırıyorum. Yeni gelecek ufaklığımızda kendi kararlarını verinceye kadar, abisinin eşyalarını kullanacak, park yatak olunca yatak olayı da çözülmüş olacak.
    Zaten en az 6 aylık oluncaya kadar bebeği başka bir odaya almayacağım, bizim odamızda yatacak.

16. 11 Eylül 2008
  17. inochi

inochi Guest

Merhaba
    Bende bir süredir yazıları takip etmeme ragmen bugün ilk kez gevezelik etmeye basladım buralarda. Bende 21. haftamdamdayım su sıra . Bizde hem portatifliği , hemde şirinliği nedeniyle ara-katı olan park yatak alırız diye düşünüyoruz . Besik yerine bununla başlasak sakıncası olurmu sizce ? Park yatagı kendi yatak odamıza koyacagız öncelikle. Daha sonra bebişin durumuna göre biraz büyüyünce İkea dan oda takımı yaparız sanırım .
    Park yataklar için ne tip iç yatak düşündünüz ?
    Bu arada cekmeceydi , kafalar araya sıkısırdı hiç düşünmemiştim . Mantıklı aslında .

18. 11 Eylül 2008
  19. waterfull

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Ben direk park yatakla başlayacağım, içine normal yataklar var, ister kalın ister ince yatak nasıl birşey istersen seçebiliyorsun.