Beslenme ile ilgili yardım lütfennnn

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve PINARYILDIRIM tarafından 16 Nisan 2010 başlatılmıştır.

16 Nisan 2010
    Konu Sahibi : PINARYILDIRIM
  1. PINARYILDIRIM

PINARYILDIRIM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    5 aylık bir oğlum var, doktorumuz meyve suları ile başlayıp ıkıncı haftada püre şeklinde meyve suyu, üçüncü hafta bisküvi ekleyerek yedirmemi söyledi. Anne sütü gayet iyi ( maşallah ) ama bebişim karnı doyunca emicem diye arsızlık yapmıyor :) Bu seferde göğüslerim doldu karnı doyunca emmiyor.
    İlk 6 ay anne sütüydü hani, niye ek besinlere 5. ayında başladık kilomuzda normal ve hatta biraz üzeri.

Bu arada kakasında mikrobik bır durum oldu bunun için de ishal önleyici bir mama verdi, onu da yiyince akşam yatarken bile sütü çok az içti.

Ne yapacağımı şaşırdım sizin doktorlarınız ek mamalara nasıl başlattııı

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

2. 16 Nisan 2010
  3. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Ben 6 aylık oluncaya kadar hiçbir şey vermedim. Sadece 5,5 aylıkken kabız oldu armut suyu verdik. 6 ayını doldurunca da hiç sıralama yapmadan kahvaltı, sebze çorbası ve kaşık mamasına başladık. (doktorun tavsiyesiyle) sadece sebzeleri azar azar artırdık. Çok şükür alerji falan yapmadı. Ama terlemeye başladı, yediklerinden sanırım.

4. 16 Nisan 2010
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada emmesi azaldıysa sütünü sağ mutlaka. Ben ek gıdalara geçtiğimizden beri günde 3 defa sağıyorum.

6. 16 Nisan 2010
  7. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım göğsün doluyorsa sağ ve sakla sütünü..
    verirsin ek gıdaya geçsende...