Beslenme programlarımız

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve EU3 tarafından 30 Mart 2009 başlatılmıştır.

30 Mart 2009
    Konu Sahibi : EU3
  1. EU3

EU3 Guest

aylara göre doktorlarımızın verdikleri beslenme programlarını burada paylaşırsak rahat bir şekilde takip edebiliriz

bizim doktorumuzun verdiği liste 4-5 ay la başlıyorum sonra diğerlerinide yazarım

4-5 ay

08.00 anne sütü, yoksa hazır mama

11.00 elma, şeftali, havuç gibi meyvelerin suları yada püreleri ( yaklaşık 50 cc)

12.00 anne sütü ardından karışık sebze çorbası veya hazır kaşık maması
    (100- 150 gr)

16.00 anne sütü, ardından yoğurt (meyve püresi eklenebilir) (küçük bir kase)

20.00 anne sütü, pirinç unu ile hazırlanmış muhallebi veya hazır kaşık maması
    (bir kase)

23.00 anne sütü yoksa hazır mama

04.00 anne sütü yoksa hazır mama

2. 30 Mart 2009
  3. EU3

EU3 Guest

yukarıda yazdıklaımın hepsine aynı ande başlanmıyor azar azar başlayaak tek bir besinle başlanıyor, bir süre sonra diğerine geçiliyor

4. 30 Mart 2009
  5. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    genelde bende aynı sırayla veriyorum ama belirli bir liste yok bu ay (7 nisan ) kontrole gittiğimize belli bir listemiz olur heralde.. yoğurdu 1 ay verme demişti geçen ay bu ay tekrar başlarız sanırım ..

6. 30 Mart 2009
  7. derinxby

derinxby mis kokulumm... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saat 12 den 4 e kadar nasıl duruyoo? benimki enfazla 2 saat sonra bişeyler yemek istiyo.Bu ay kontrolüne cumartesi gittik .çok iyi dedi maşşalah.kim bakıyosa ona bi aferin dedi.bizimki liste falan vermez hiç bi zaman.ne ölçü ne bişey.bana sadece çorbaya yoğurda geç demişti geçen ay.bende nette araştıra araştıra yaptım her şeyi.yani aferin bana :lepi: gece yatmadan evvel son olarak gece maması veriyorum ama 100cc.gece kalkarsa emiyo.sabah altıda biberon maması içiyo.sonra 9,30 gibi pirinçli muhallebi yiyo bi kase 2 çorba kaşığı ile yapılmış.sonra 12 gibi biberon maması . 2,30 gbi çorba(patates,brokoli,pirinç,bulgur,havuç,ıspanak,tatlı kabak) buharda pişiyo sulandırılıyo 1 çay kaşığı zeytin yağı ilave edilip verilio.akşama doğru yoğurt içine 2 cicibebe bisküvi+ elma püresi.sonra da akşam yine başka kavanoz pürelerden veriyorum.mesvim meyvesi olmayanlardan.(armut mandalina muz) meselaa.sonra duruma göre bi biberon maması daha içiyo. şimdi çok gibi geliyo ama biberon mamasını 120 cc yapıyoruz en fazla 150cc.çünkü reflü var çok kusuyo.ben de fazla şişirmiyorum.az ve sık yiyo:) tamamen benim menümm :nazar:

8. 30 Mart 2009
  9. EU3

EU3 Guest

6-9 ay

08.00 anne sütü, kahvaltı ( su, meyve suyu veya hazır mama içine yumurta sarısı,
    yarım kibrit kutusu kadar beyaz peynir, bir tatlı kaşığı reçel veye pekmez birkaç
    adet bebe biküvisi) ( ben bu kadar karıştıracağımı sanmıyorum)

10.00 anne sütü, meyve suyu veya püresi

13.00 anne sütü, sebze çorbası (kıyma ilave edilmiş)

16.00 anne sütü, yoğut ( meyve püresi, veya bebe bisküvüsi eklenebilir), kaşık maması

20.00 anne sütü, muhallebi veya kaşık maması

23.00 anne sütü, hazır mama, kaşık maması

10. 30 Mart 2009
  11. EU3

EU3 Guest

10-11 ay

08.00 anne sütü, kahvaltı( bir yumurta, sarısı ve beyazı, 1 kibrit kutusu beyaz peynir,
    reçel veya pekmez, bebe bisküvisi veya ekmek içi) bana çok gibi ve çok karışık geldi geldi:çok üzgünüm:

11.00 meyve suyu veya püresi

13.00 öğle yemeği (sebze püresi, köfte tavuk, balık - hergün birisinden- yayla çorbası,
    tarhana çorbası, domates çorbası - hergün birisinden- pilav ,karaciğer

16.00 anne sütü, yoğurt

20.00 akşam yemeği(sebze püresi, köfte tavuk, balık - hergün birisinden- yayla
    çorbası, tarhana çorbası, domates çorbası - hergün birisinden- pilav ,karaciğer

23.00 anne sütü, muhallebi

12 ay ve üzeri: bu aydan sonra aile sofrasına oturabilir, baharatlı olmamak kaydıyla yemeklerden verilebilir, inek sütü içirilebilrve bal yedirilebilir

12. 30 Mart 2009
  13. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    denizanası paylaşımın için teşekkür ederim canım..
    bizimde liste bu şekilde bize de
    11.00 elma, kayısı ,armut gibi mevsim meyvelerin suları olarak başlattı 15 gün sonrasında püre olarak vermeye başla dedi ve takribi ölçüsü ilk önce alabildiği kadardan başlayıp sonrasında 1 çay batdağı kadar.

bize akşam muhallebisini vermedi ama ben sordum vereyimmi diye çok sık olmadan ver tabi ondanda tatsın ama 5 ay da tekrar bakıcas mönüye dedi.

14. 30 Mart 2009
  15. EU3

EU3 Guest

bu yazılı liste ilk günden bu kadar vermiyoruz tabiki yavaş yavaş başladık bakalım

kızlar bişi sorcam bebe bisküvisi için erken değil mi bizim bebelere?

16. 30 Mart 2009
  17. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tsk ederım canım paylasımın ıcın
    ben sımdılık aksam ustu muhallebı ıle bır kac gun gecırıcem sonra corba ıle devam edıcem
    henuz bır programa oturtmadım ama yavas yavas oturacak sanırım
    asıl aklıma takılan doktorumuz corbaya basladıktan sonra en gec 6 aya kadar tarhana corbasına kadar gelebılırsın dedı
    tarhana ıcın 6 ay erken degıl mı

18. 30 Mart 2009
  19. LELAL

LELAL fınfık kurdum büyüyor Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bence bebe bisküvisi için erken 6.-7.aydan sonra sanırım daha mantıklı olacaktır.
    bilmem bize tarhana için bişey demedi ama şunu söyleyeyim bizim doktor daha önce de demiştim ya eski usul besle yani az yağlı az tuzlu az baharatlı yediklerinden ona da tattır ki damak tadı oluşsun sonra çok ayrım yapar ve seçer yemekleri dedi. bu sebeple tarhana da neden olmasın :))