beslenme

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve aysem_ayse tarafından 15 Şubat 2009 başlatılmıştır.

15 Şubat 2009
    Konu Sahibi : aysem_ayse
  1. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslara herkeze SeLamLar uzun Zamandır Yoktum Kızım RahatsızLandıgı ıcın Gelemedım .Umarım Sızlerın bebıslerı ıyıdır.Sımdı Ben Sızlere Bır Sey sorucam .Benım Kızım Ne hıkmettır Bılınmez Sulu mamalar yemedı Yemıyor Aptamıl vs ...Sımdı Kızım & aylık hatta 6.5 Dıyelım .Ben SabahLarı Kızım 6 da kaLkıyor Sute Yumurta sarısı 3 bıskuvı pekmez cok az peynır karıstırıp verıyorum saat 10 da arı mama 2 de sebze corbası meyve puresi v danone 6 :30 da ballı muzlu sut 10:30 da arı mama verıp gunu tamamlıyorum sımdı sızlere sorum su .Bebeklerın bagısıklılıkları gelıssındıye aptamıller hazırlanmıs benım kızımın menulerın ıcınde malesef bunlar yok bu yazdıgım sekılde beslenmesı ılerde bana sorun yaratırmı.bıde benım gıbı olan varmı merak edıyorum

2. 15 Şubat 2009
  3. 19KasimBhr

19KasimBhr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım ben arı mama hiç kullanmadım ağır gelir diye.Birde aptamilleri anne sütü içmeyen bebekler için kullanmak lazım.Sen emzirmiyor musun??Eğer emzirmiyorsan zaten aptamil 2 yaşına kadar vermen gerekir.

4. 16 Şubat 2009
  5. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayır Emzirmiyorum ama inan cok denıyorum olmuyor yemıyor yemıyor yese bıle hemen gerıcıkarıyor ne yabıcagımı bılemıyorum dr bıle cozum bulamıyor

6. 16 Şubat 2009
  7. sene

sene tatlı patitom... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    devam maması ile muhallebi yoğurt yapılabiliyor. yada çorba kahvaltı gibi öğünlerinin içine katan arkadaslar var. bunları denediniz mi

8. 16 Şubat 2009
  9. olric

olric Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inek sütü 1 yaşına kadar yasak!

10. 16 Şubat 2009
  11. aysem_ayse

aysem_ayse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    evet bugun oyle yaptım mamanın ıcıne devam sutu koydum arkadasım inek sutu yasak dıyorlar ama tum dr lar verıyor kafam karıstı.bende ınek utu yerıne aptamıle kahvaltı yapıcagım

12. 17 Şubat 2009
  13. sene

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    mamayı katacağınız gıdaya pekmez eklemeyin.eklediğiniz pekmezin hiçbir faydası olmaz.çünkü mama,toğurt,peynir yüksek kalsiyum içeren gıdalardır ve kalsiyum pekmezdeki serbest demirin emilimini engeller.yani kan yapımında gerekli olan demir işlevini göremez.eklediğiniz demirin pek bi faydası olmaz

14. 17 Şubat 2009
  15. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

slm annişler;Her insan aynı şeyleri yemekten sıkılır. Ama biz bazen siz :)bebekleri adamdan saymayıp aynı şeyleri önünüze koyup duruyoruz, sonra da niye yemiyor acaba diye üzülüyoruz...
    kahvaltısını mamaya veya ıhlaura kattığımdan daha farklı şeyler aramaya başladım ve mısır unu,pirinç unun,çok önemli faydası olan yulaf ununu pişirip içine Ilındığında labne peyniri, yumurta sarısı, ezilmiş ceviz,fındık.badem tozunu 1/3 muz, yarım mandalina suyu, 2-3 bebe bisküvisi,bazen bebek ekmeği katıp karıştırıyorum.

16. 17 Şubat 2009
  17. MeSlİmİnA

MeSlİmİnA Guest

mercimek çorbasını yoğurtla karıştırıp verdiğim de oluyur...

18. 17 Şubat 2009
  19. sene

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    günaydın.. bebeğim yaklasık 6 aylık ama hala gaz problemi olduğu için çoğu besini veremiyorum mercimek çok sıkıntı yapıyor.:bbo: