Beta hcg değerleri

Konusu 'Kadin Doğum' forumundadır ve Sngr tarafından 8 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

8 Mayıs 2012
    Konu Sahibi : Sngr
  1. Sngr

Sngr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu konuda bir kere daha başlık açmıştım fakat birkaç uzmana sormama rağmen net bir bilgi alamıyorum. Gebe olmayan bir bayanda bu hormon 5-10 IU/mL düzeyine kadar bulunabilmekteymiş ve 9. haftadan sonra düşüşe geçiyormuş. İnternet üzerinden üzerinden normal hcg değerleri diyerek baktığımda 17-24 hafta arası 1.400 ve 53.000 olarak gösteriyor yani 4 aylık gebe bir bayanın hcg değeri gebe olmayan kadında bulunan düzeyden daha mı fazlamı çıkar. En düşük olarak 1.400 büyük bir değermi, özetle sormak istediğim 4 aylık gebe olupta bunu farketmeyen biri kan tesi yaparak öğrenebilirmi yoksa bu değer düşükmü çıkar 9. haftadan sonra hcg hormon düzeyi düşüşe geçtiği için. yani 1.400 0-10 arasından büyük bir değer mi

Mesela negatif değerler 0,600- 1,20 gibi rakamlar okudum ama negatif olupta 1,200 olana rastlamadım
    4 5 aylık bir gebelik siz farkında olmadan beta hcg değerinde çıkarmı umarım anlatabilmişimdir ilginiz için tesekkürler

2. 8 Mayıs 2012
  3. Sngr

Sngr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Arkadaşlar bu konuda yardımcı olacak kimse yokmu 1.400 demek 1400mü oluyor aslında lütfen kafam öyle karısmış durumdaki

4. 8 Mayıs 2012
  5. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    4-5 aylık gebelik zaten betahcgye gerek olmadan fark edilir 4-5 ay farketmemek çok düşük bir ihtimal
    3 aydan sonra betahcg tabiki düşer ama hiç gebe olmayan bir kadındaki değere asla ulaşmaz yani asla 0-5 arasına düşmez 1.400 demek bindörtyüz demektir 0-5 den tabiki büyüktür.
    Bu endişenizin sebebini anlatırsanız daha fazla yardımcı olabiliriz sanırım.

6. 8 Mayıs 2012
  7. LaMe

LaMe Mucizem... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    sanırım değeriniz 1400 çıktı..1.400 yazıyorsa bu 1400 demektir. eğer 0-10 arasında bir değer olsaydı 1.40 olarak yazılırdı ki bu da gebelik olmadığını gösterir. ama 1.400 ise gebesiniz demektir.
    ayrıca yaptırdığınız labaratuvarı arayıp daha net cevap alabilirsiniz.

8. 8 Mayıs 2012
  9. LaMe

LaMe Mucizem... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    maalesef anlaşılmayabiliyor... kendisi şüphelense de bazen tahlillerde hatta usg de bile çıkmayan örneği var... kuzenim...

10. 8 Mayıs 2012
  11. gulaysenaz

gulaysenaz Üye Üye

Beğenileri:
    14
    Ödül Puanları:
    18
    çok düşük bir ihtimal demiştim zaten. Ama 4-5 aylık gebelik usg dede görülmüyorsa ya usg bozuktur yada gebenin yaşı ileri ve kilosu aşırı derecede fazladır herhalde. Litarütüre geçmelik bir durum olsa gerek kuzeninizinki

12. 8 Mayıs 2012
  13. Sngr

Sngr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaklaşık 4 5 önce tatsız bir olay yaşadım 6 hafta sonra kan testim negatifti, nisanda usgde baktırdım birsey cıkmadı aynı dönem kan testi yaptırdım sonuç 1.20 idi. Maalesef anlaşılmayabiliyormuş söylediğiniz gibi benim korkum bundan ötürüydü. Yaşadığım olaydan sonra ciddi problemlerim oldu takıntılar halinde ve bu ay yasmine basladım heryerde sperm varmış gibi biryerden birsey bulasacakmıs gibi günlerim haftalarım kabus gibi geçiyor :)

14. 8 Mayıs 2012
  15. Sngr

Sngr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Bu arada çok tesekkür ederim ilginiz için yani tekrar test yaptırsam usgye gerek kalmadan kanda belli olur diyorsunuz 4 5 aylıkta olsa ?

16. 8 Mayıs 2012
  17. Sngr

Sngr Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kuzeniniz bu süreçte regl olduğu halde bütün tetkikler yada testler negatifmiydi yani biraz açarmısnız lütfen :KK43:

18. 8 Mayıs 2012
  19. LaMe

LaMe Mucizem... Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    sanıırm sizinki psikolojik bir durum... biraz okudumda yazılarınızı, karnınızdan muayene olarak hamile kalmaya kadar gitmiş durum... gereksiz yere ertesi gün hapları kullanmak...
    ilişkiye girilmeden hamile kalmanız imkansız... bu yüzden bu sorunları kafanızdan atın lütfen.. ayrıca her ilişkide hamile kalıncak diye bir şeyde yok.. sizin yumurtlama dönemiz, spermin yumurtayla denk gelmesi ve döllemesi.... bunların hepsinin oluşması lazım hamile kalmak için..
    burda hamile kalmak için çabalayan insanlara saygısızlık gibi geliyor bu düşünceleriniz...
    bence bi psikologa gidin...

kuzenim regl olmuyordu... ama doktor kontroleri negarifti..