Beta HCG düşmesi ne demek

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cosmopoli tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : cosmopoli
  1. cosmopoli

cosmopoli Nazar boncuğummm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Çok değil daha dün burdan bağırmıştım tek tüple hamileyim diye senağlama
    Ama bugün öğrendimki kan değerim 264,3 den 203,0 a düşmüşsenağlama
    Doktor kendi kendine düşer üzülme dedi gönderdi.senağlama
    Ağlamak bile az geliyo bana şu an senağlamasenağlama
    Dış gebelik geçrdim 1 sne önce çok korkuyom tekrarından
    Nedir benim bu şansımın bana yaptığı senağlamasenağlama

2. 28 Mayıs 2009
  3. EU1

EU1 Guest

canimmmm cok uzuldum....biliyorum uzulme demek elde degil ama...........hayirlisi olsun tatlim herseyde vardir bir hayir bunu hic unutma..demekki hayirlisi degilmis ...rabbim yardimcin olsun..

4. 28 Mayıs 2009
  5. SUDENAZ222

SUDENAZ222 evli,mutlu,ikiz çocuklu Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    146
    canım öncelikle çok geçmiş olsun..zor bir durum tabi..hcg nin düşmesi iyi bişey değil..gerçi arada pek bi fark yok ama normal değil...kaç gün arayla baktın? 2 günde bir 2 ye katlaması gerek değerler normalde....

6. 14 Mayıs 2010
  7. hatdev22

hatdev22 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    kızlar benimde durumum 9 nisanda adet oldum 10 mayısda hamile olduğumu öğrendim kand derğerim.
    10 mayıs:68,48
    12 mayıs:101,8
    14 mayıs:94
    düşmüş doktor düşük olcak dedi kızlar kurtarma olmaz değilmi tutunurmu sizce daha kanamam yok henüz. cosmopoli senin durumun ne oldu düştümü bebişin.

8. 14 Mayıs 2010
  9. melser_ak

melser_ak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Biyokimyasal gebelik: Gebeliğin başlangıcı anneden gelen yumurta hücresi ile babadan gelen sperm hücresinin birleşmesidir. Bu aşamadan sonra döllenen yumurta bölünerek içerdiği hücrelerin sayısı çoğalmaya başlar. Oluşan yeni canlının içerdiği hücreler sayıca artıp, embryo adı verilen oluşumun hacmi büyürken tüp içerisinde ilerleyerek rahime doğru yolculuk eder. Balastokist aşamasına gelindiğinde artık embryo rahim içine ulaşmıştır ve human koriyonik gonadotropin (hCG) adı verilen gebeliğe özgü hormon salgılanmaya başlar. Gebelik ilerlemeye devam ettikçe bu hormonun kandaki ve dolayısıyla idrardaki miktarları artar. İdrarda saptanabilmesi için kan düzeylerinin yüksek değerlere ulaşması gerekir. Genelde idrarda saptanacak düzeye ulaştığında kadının beklediği adet kanaması da gecikmiştir. hCG düzeyi genelde 500-1000 IU/mL miktarına ulaştığında gebelik kesesi vajinal ultrasonografi ile görülebilir. Bu durumda gebelik artık "klinik gebelik" olarak adlandırılır. Bazı durumlarda ise henüz bir adet gecikmesi olmadan, 1-2 gün kala kanda yapılan gebelik testi ile hCG düzeyindeki artış saptanabilir. Ancak herhangi bir nedenle gebelik canlılığını yitirdiğinde bazen adet kanamasında herhangibir gecikme olmadan ya da 1-2 gunluk gecikme sonrası kanama ile gebelik sonlanır. Böyle bir durumda biyokimyasal gebelikten söz edilir. Yani gebelik kanda yapılan incelemeler ile saptanmış ancak klinik olarak saptanabilecek aşamaya gelemeden sonlanmıştır (alıntı)

Malesef bu durumu 3 ay önce bende yaşadım değerimin düştüğünü duyunca donmuştum duygusal hiçbir tepki veremedim neler hissediğini anlıyorum üzülme rabbim en kısa zamanda seni bebeğine kavuştursun

10. 27 Mayıs 2010
  11. mevaebruucar

mevaebruucar Guest

Geçmiş olsun arkadaşlar.Bende bugün öğrendim hamile olduğumu değerim 503 bilmiyorum normal bi değer mi önümüz deki hafta gideceğim bakalım doktoraa

12. 27 Mayıs 2010
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    değeriniz çok güzel sağlıkla kucağınıza alın bebişinizi.

14. 27 Mayıs 2010
  15. mevaebruucar

mevaebruucar Guest

Çok teşekkür ederimm.son adetimi 22 nisan da gördüm değer normal mi bilmediğim için buradaki arkadaşlarla paylaşmak istedim..tecrübesizim bu konudaa

16. 27 Mayıs 2010
  17. mevaebruucar

mevaebruucar Guest

arkadaşlar birde ben de henüz bi belirti yok.

18. 27 Mayıs 2010
  19. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    canım değerin çok iyi 1000lerde keseyi görürsün.benim 3 gün gecikmede 40 lardaydı 3 gün sonramıydı 214 çıkmıştı. seninki maşallah çok güzel.canım belirti için çok erken ben adet olacam sanıyordum öğrenmeden önce.