betaHCG düşük değeri hakkında

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mariecurie tarafından 2 Kasım 2010 başlatılmıştır.

2 Kasım 2010
    Konu Sahibi : mariecurie
  1. mariecurie

mariecurie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Doktor bey, bana yaklaşık 1 yıl kadar önce bir doktor PKO teşhisi koydu. Mart 2010'da hamile kaldım ve Mayıs'ta düşük yaşadım. Düşükten sonra PKO ile ilgili tetkikler daha detaylı yapıldı. Şeker yüklemesi sonucu tokluk şekerimin biraz düşük olduğu saptandı. Ayrıca Dopplerle yumurtalıklarıma bakıldı ve PKO olmadığım söylendi. Şeker ilaçlarını kullanmaya başladığımdan beri son 4 aydır düzenli bir şekilde adet gördüm. Bu ay adetim 4 gün gecikti -30 ekimde olmam gerekiyordu- ve dün kan testi yaptırdım. BetaHCG değerim 0,5'in altında çıktı. Doktorum 1 hafta bekleyip testi tekrarlamak gerektiğini söyledi. Sizce ne yapmalıyım? Yumurtalığımda kist olmasından dolayı adetim gecikmiş olabilir mi? Şimdiden teşekkürler

2. 3 Kasım 2010
    Konu Sahibi : mariecurie
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    İnsülin duyarlığı düzelince adetiniz düzelmiş. Ancak yine de adet görmenizde aralıklı olarak problem olabilir. Doktorunuzun takibi doğru. Bebeğinize avuşmanız dileğiyle...