BETH KİLEY in gebe kalmakla ilgili kitabından sizin için çevirdim...Türkçesini isteye

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve 3MELEKANNESI tarafından 23 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

23 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : 3MELEKANNESI
  1. 3MELEKANNESI

3MELEKANNESI CANIM KIZM SENİ SEVİYORUM Üye

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben özet olarak bana gelen mailleri yazıyorum

Ders1:ilişki sırasında kullanılan kayganlaştırıcılar(vazeline ya da jeller)spermleri öldürüyor.bunun yerine preseed denilen ürünü kullanabilirsiniz.
    Ders2:spermlerin çoğalması için uzun süre bekleme oldukça yanlış bir anlayış çünkü uzun süre bekleyen spermler yorgun düşecektir ve yumurtalarınızı dölleyemeyecektir.spermlerin taze tutulması gerekir bu yüzden eşinizin ayda en az 5 günde bir boşalması gerekiyor tabi yumurtlama dönemlerinde farklı.o zaman bu miktar yeterli gelemeyecektir.
    Drs3:C vitamini almak fazla dozda olmadığı sürece doğurganlığınızı arttırmada çok işe yarayacaktır.bu sizin servikal sıvınızın artmasını sağlar.şunu bilmelisiniz ki servikal sıvı spermin serviksten uterusa ulaşmasında etkilidir ve böylece yumurtanızla buluşturur.kalitesiz bir servikal sıvıda spermin çok uun süre hayatta kalma şansı yoktur.yanlız şunu un utmayın ço fazla C vitamininin de tam zıt etkisi vardır.çok fazla C vitamini de servikal sıvınızın kurumasına sebep olur ve gebe kalmanızı zorlaştırır.bu yüzden özellikla kışın yüksek dozda C vitamini almamaya dikkat edin.
    Ders4:şunu unutmayın ki doğurganlıkla stres birbiriyle çok bağlantılıdır.Yapılan araştırmalarda gülme terapisi alan kişilerin doğurganlıklarının daha fazla olduğu ortaya çıkmış.bu yüzden kendinizi relaks etmek için uğraşmak yerine günde en az 15 dakika gülün.mesela komik bir film izleyin.
    Ders5:herhangi bir balık değil ama çok fazla civa içeren balıklardan uzak durmak hamile kalmanızı sağlamaz ama eğer gebe kalmak istiyorsanız bu konuda bilgilenmelisiniz.çok fazla civa doğmamış bebeğinizin sinir sisitemini etkileyebilir.bunu unutmayın.mesela konserve beyaz tuna balığı en çok tüketilen balıklardandır ve yüksek miktarda toksik civa içerir ve çok az tüketilmesi gerekir.tabi bu balıktan tamamıyle vazgeçin anlamına gelmiyor çünkü biliyoruz ki balık d vitamini ve omega 3 içerir.
    Ders6:bazı araştırmacılar kafeinin gebelik üzerinde olumsuz etkisi olduğunu hatta günde bir bardak kahvein 12 ayda gebelik şansını %50 düşüreceğini söylemiş,bazıları ise etkisini kabul etmemiş.bana kalırsa gebe kalmak istiyorsanız ve umduğunuz zamanda gebe kalamadıysanız kafeinden kaçınmalısınız.
    Ders7:gebe kalmak için kullandığınız ilaçları çok fazla kullanmamaya dikkat edin.doktorunuzla konuşun ve kullanmayı bırakın yada yeni ilaçlar deneyin.ayrıca unutmayın ki kısırlık sadece kadını problemi değildir.kısırlık vakalarının %40 ı erkeklerden kaynaklanır.erkek kısırlığına ülser tedavisi,mide ve bağırsak problemleri idrar yolu enfeksiyonları neden olabilir.bu tedavilerin sperm üretimi ve sayısı üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

2. 23 Ağustos 2008
  3. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ders6:bazı araştırmacılar kafeinin gebelik üzerinde olumsuz etkisi olduğunu hatta günde bir bardak kahvein 12 ayda gebelik şansını %50 düşüreceğini söylemiş,bazıları ise etkisini kabul etmemiş.bana kalırsa gebe kalmak istiyorsanız ve umduğunuz zamanda gebe kalamadıysanız kafeinden kaçınmalısınız.
    ne diyor bu arkadaşlar yaaa :1shok: :1shok: :1shok: kafamçokkarıştı %50 miiii gerçekmi bu yaw :1shok:
    of ooff ben her sabah 2 fincan cafe içmeden güne başlayamam, tamam zararlı olduğunu biliyordum ama bu kadar da değil :çok üzgünüm:

4. 23 Ağustos 2008
  5. sefamolsun

sefamolsun radyoda yine sezen çalıyo Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    Ne diyorsunuz ben gebe kalmayı düşündüğümden beri siyah çay bile içmiyom yav, ne kahvesi ne sigarası...:Saruboceq: :Saruboceq: :Saruboceq: :CüvCüv:

6. 23 Ağustos 2008
  7. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    evet canım maalesef öyle diyor bence sen 1 e indir ve bol sütlü iç.opt

8. 23 Ağustos 2008
  9. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.699
    Ödül Puanları:
    238
    bende çay çok tüketiirm yaa:KK43:(demeki yan etksii. var.. birde ben spermelerin ne kadar beklerse o kadar fazla birikeceğini düşünüyordum demek yanlışmış.. teşkler arkadaşım..elleirne sağlık..

10. 23 Ağustos 2008
  11. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148

12. 23 Ağustos 2008
  13. simeray

simeray Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım bizimle paylaştığın için. ben fazla kahve içmem ama hiç içmemek daha ii galiba. tabi cola falan da içmemek lazım galiba. onlarda da kafein var çünkü...

14. 23 Ağustos 2008
  15. beatrise

beatrise annesinin bir tanesi o... Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    tesekkurler canim bilgiler için.ama ben çaydan vazgeçebilecegimi sanmiyorum.vitamine gelince acaba kendime c vitamini mi alsam eczaneden.malesef meyve tuketemiyorum ben.hiç aram yok kendileriyle.

16. 23 Ağustos 2008
  17. Sersoy

Sersoy www.ebruhane.blogcu.com Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

canım yılların alışkanlığı olmuş bende sütte koyamıyorum malesef o zaman tadı midemi bulandırıyor kafamçokkarıştı

18. 23 Ağustos 2008
  19. 3MELEKANNESI

Beğenildi:
    22
    Ödül Puanları:
    148
    bence mideni hapla doldurmak yerine doğal olanı seç.en çok kızılcıkta varmış C vitamini.hem çok sulu değil kuruyemiş gibi at ağzına opt