bey kızı......

Konusu 'Alıntı Yazılar' forumundadır ve dalya05 tarafından 19 Eylül 2008 başlatılmıştır.

  19 Eylül 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 1. dalya05

  dalya05 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  24 Ağustos 2008
  Mesajlar:
  272
  Beğenildi:
  2
  Ödül Puanları:
  86
  Hasta yatağında pencereden uzaklara bakıp geçmişini irdelemeğe çalışıyordu.Elli yıllık ömrüne neleri sığdırmıştı, çok hatalar yapmıştı ama hep birşeyler aramıştı bir eksikliği tamamlamaya çalışmıştı ama her seferinde tökezleyip düşmüştü ve kaldıranı da olmamıştı.Ne anne, ne baba, ne de kardeşi.Suçu neydi ki; sevgiyi aramaktan başka daha doğrusu geçmişten gelen bir bedel ödüyordu, hemde başkasına ait bir bedel.
  Yakında ölecekti en çok istediği şey çocuklarının onu afettiğini söylemelerini istiyordu ama bu mümkün değildi,o başka bir adamla kaçtıktan sonra hepsi acı ve ızdırap içinde dağılıp gitmişlerdi, şimdi onu nasıl afederlerdi ,bu büyük bir haksızlık olurdu.Oyıllar önce annesinin ve babasının yaptığı en büyük hatanın bedelini ödüyordu.Hani bir söz var ya''dedesi koruk yemiş, torununun dişi kamaşmış'' işte onun gibi bir hayat oyunu bu:-yıllar önce annesi (babası) beyin hasta hanımına bakmak için geliyor ve zamanla olmaması gereken bir şey oluyor annesi beyden hamile kalıyor ve çocuğu dünyaya getiriyor .Kısa bir süre sonra hanım ölüyor ve hizmetçimiz hanım oluyor tabiki bu arada alınan ahlar, gözyaşları ve zamansız hastalığın ilerleyişi ve ölüm.
  İşte şimdi kendisi beklenmedik bir anda, beklenmedik bir hastalıkve anne,baba hayattayken ve onca hata,onca sevgisizlikten kaynaklanan hatalar, bunları nasıl anlatabilir ki çocuklarına anlatsa da afetmezler. Derler ki; haydi dedemiz bir beydi, katıydı , kuralcıydı,sevgisizdi sen o adamda ne buldunda bizi kedi yavrusu gibi bırakıp gittin değermiydi?
  Bunları düşünürken kalbine çok kötü bir ağrı saplandı. İşte hayata veda ediyordu hiçbir şey söyleyemeden, niçin kaçtığını söyleyemeden gözlerinden sel gibi yaş boşaldı birden çocukları için adlarına yazdığı mektup aklına geldi. Evet her şeyi öğrenecekler ben ölsem bile o mektuplar ellerine geçecek birden içi rahatladı,şimdi uyuyabilirdi ve uyudu.
  Sabah nöbet değişiminde cansız bedeni bulundu, yüzünde ilk kez mutlu bir gülümseme vardı. Haber ailesine hemen ulaştı.Babası önce avukatlarına sonrada ilk ve çok büyük hatasının cansız bedenini almaya gitti. Bu hata uzun ve ıstıraplı hayata dönüşmüştü.

  Alinti
   
 2. 20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 3. nemida

  nemida Popüler Üye Üye

  Katılım:
  18 Mart 2008
  Mesajlar:
  1.308
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  106
  Ben anlamadım kadın ne yazmış mektuba çocukları ne ögrenecek? Sanki bu hikaye bitmemiş gibi. Kadın babasına mı kaçmış?
   
 4. 20 Eylül 2008
  Konu Sahibi : dalya05
 5. bendenxixzz

  bendenxixzz Aktif Üye Üye

  Katılım:
  13 Mart 2007
  Mesajlar:
  428
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  86
  sattenmıdır nedır 2 kez okudum anlayamadım:KK43: