beyaz saçlara bitkisel mucize!!!

Konusu 'Evde Yapılabilen Saç Doğal Bakım Kürleri' forumundadır ve LATHINNAA tarafından 4 Nisan 2010 başlatılmıştır.

4 Nisan 2010
    Konu Sahibi : LATHINNAA
  1. LATHINNAA

LATHINNAA süt böceğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    108
    Gerekli Malzemeler:

Gül yaprakları
    Badem yağı
    Yeşil ceviz kabukları

Gül yaprakları yıkanarak temiz bir zemin üstünde güneş ısısıyla kurutulur. Kurutulan yaprakların yakılmasıyla elde edilen küle, badem yağı ile lapa kıvamına gelinceye kadar karıştırılır. Saçlar elde edilen bu gül lapası ile haftada bir ovularak yıkanır.

Yeşil ceviz kabukları, çaylı suda yarım saat kaynatılıp süzülür ve sonrasında badem yağı ilave edilerek karıştırılır. Saçlar gün aşırı bu karışımla yıkanır.
    kaydirigubbakcemile

2. 5 Nisan 2010
  3. Jut

Jut Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Ne kadar süreyle uygulanacak acaba bu karışım???

4. 5 Nisan 2010
  5. Mnyk

Mnyk gurbette ölüyorum Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    106
    deneyen oldumu sonuclari yazin kizlar

6. 6 Nisan 2010
  7. LATHINNAA

LATHINNAA süt böceğim büyüyor Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    108
    tatlım gün aşırı olarak 1 ay süre ile bi denezemuszemus

8. 13 Haziran 2010
  9. kakule8

kakule8 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    gül yaprakkları derken yeşil yapraklar dimi? cnm

10. 14 Kasım 2011
  11. honestysl

honestysl Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar..ben de saç beyazlamasından muzdarip bir kişi olarak doğal yöntemlerle nasıl saç beyazlamasını engelleyebilirm diye araştırma yapıyordum..arı ürünlerinin satıldığı ve karışımların yapıldığı bir yere umudum olmasa da öylesine bir sorayım dedim..beyaz saçlara bitkisel bir karışım yapıyormusunuz diye sordum..bu bey de bana çok ilginç bir şey anlattı..70 li yaşlarındaki annesine başka bir hastalığı için yağ karışımı hazırlamış.. ve bu bayan hergün saçlarına bu yağı masaj yaparak sürmüş..belli bir süre sonra sürdüğü yerler simsiyah olmuş..bu bayan hem 70 li yaşlarında hem de saçları pamuk gibiiymiş..sürdüğü yerler tac gibi simsiyah olmuş..çok ilgimi çekti..ben de aldım.. bir süre kullandım.. ama faydasını görmedim.. yani 1-1,5 ay kullanmak gerekiyormuş..hergün..hava soğuk olduğu için hergün uygulayamadım maalesef..
    bu bilgiyi de güvenilir bir dükkandan aldım..yani dandik bir yer ya da ürünlerinin satılması için uydurulmuş bir yer değil..çünkü bana ilk söylediğinde deneme aşaması için başka birinin kullandığını söylemişti satış temsilcisi arkadaş..ben bir süre sonra telle bu dükkanı aradım.. bu yağ karışımlarının işe yarayıp yaramadığını öğrenmek için..ve kullanan diğer bayanın da saçlarının %80 ninin beyazlarının iyileştiğini ve de eğer istersem tel de bana bu yağların isimlerini verebileceğini söyledi..satış kaygısı olan bir yerin böyle davranacağını zannetmiyorumm..
    yağlar şunlar;
    1- ÇÖREKOTU YAĞI 20 ML.
    2- ARDIÇ YAĞI 20ML.
    3- NANE YAĞI 20ML.
    4- KEKİK YAĞI 20ML.
    5- ALABALIK YAĞI 20ML.
    6-KARANFİL YAĞI 20ML.
    7-KARABAŞ YAĞI 20ML.
    8- KANTORON YAĞI 20ML.
    9-ANASON YAĞI 20 ML
    10- BİBERİYE 20 ML
    bu yağ karışımlarını hazırlayıp saçınıza hergün masaj yaparak sürüyorsunuz...

12. 1 Aralık 2011
  13. sinemaki

sinemaki Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bunların doğru olduğuna bir emin olsak yacazda..şimdi o kadar çok insanların hayalleriyle oynuyorlarki....