Beyaz tene nasıl (hafif) makyaj?

Konusu 'Makyaj Uygulama Teknikleri fırçalar, aplikatörler' forumundadır ve hanne tarafından 2 Mart 2008 başlatılmıştır.

2 Mart 2008
    Konu Sahibi : hanne
  1. hanne

hanne Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Tenim çok beyaz,bazen sadece bir rimel,açık renk bir ruj yada parlatıcı yada hafif bir allık sürmeyi deniyorum,bazen far kullanıp gözlerimi renklendirmeyi deniyorum,ama olmuyor,yüzümde iğreti duruyor açıkçası:1no2: çünkü yüzüm beyaz ve solgun duruyor bir allık sürüp çıkamıyorum.acaba ne yapsam yüzüme yakışır?sürekli fondöten kullanmak istemiyorum hem sorunlu bir cildim var hem o kadar uğraşamam :tomato: sizden şimdi bana yardımcı olmanızı çok istiyorum.a.s.

2. 2 Mart 2008
  3. <sermin>

<sermin> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de beyaz tenliyim hatta bembeyaz tenliyim.ben beyazım diyen insan bile yanımda esmer kalıyo:roflol::roflol:

ben fondoten kullanmayı bıraktım.sadece nemlendirici ve güneş kremi uyguluyorum.eğer saçların koyu kumralsa vişne tonlarında ruj veya parlatıcı gerçekten çok hoş oluyo(sürekli açık renklilere pembe tonları denir ama alternatf olarak bunu kullanabilirsini).üzerine de renksiz bir parlatıcı uygulayabilirsin.
    ayrıca ben gözlerime siyah değil de gri(koyu)kullanıyorum.siyah çünkü sırıtyor.rimel olarak da tercihim kahverengi.far kullanımı da kıyafete göre değişiyo aslında ama mesela bebek mavisi far çok yakışır.göz altına da tam alt kirpiklerinin olduğu hizadan başlayıp sürersen çok tatlı olabilir.benim göz renim kahverengi bu arada.ha bir de kahverengi far kullanmıyorsan alabilirsin,benim vazgeçilmezim.çok doğal duruyor.ne kıyafet giyersen giy yakışıyor,tavsiye edeerim.
    eğer kapatıcı istiyorsan da coverderm stick tavsiye ederim(en açık renk olan) sorunlu yerlere nokta atışları yaparak uygulayabilirsin canım.
    allık olarak da pembe bir allığım var ama her zaman kullanmıyorum,bazen hoş duruyo bazen durmuyo çünkü.bir de allığı çok fazla boca etme yüzünde.fırçaya alınca,pıt pıt hareketiyle fazlasını al,öyle uygula.fazlası hoş değil çünkü canım.umarım yardımcı olabilmişimdir.a.s.

4. 2 Mart 2008
  5. hanne

hanne Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    sermin acaba hangimiz daha beyaz?:roflol:

yüzüm bembeyaz saçlarım da siyah bir ara röfle yaptım bundan daha iyi durdu yani bazen yüzüm çok sert geliyo ama sürekl,i boyamak işime gelmiyo bu işler için saçların çok sağlıklı olması lazım gibi dimi..ama yinede sanırım saçımın rengini biraz açsam iyi olcak değilmi,ne dersin?kestane tonlarında bir renk gider yüzüme senin tavsiye ettiğin bir renk varmı?belki bu hafta yaparım

rimel konusunda haklısın siyah sırıtıyor aslında,ama buna rağmen kullanıyodum çünkü başka türlü yüzümde hiçbişey olmazsa çok solgun duruyor.kahverengi rimel denemedim fisfisfis

allığım pembe benimde ve bembeyaz bir yüzün ortasında hoş durmuyo sanki bilmiyorum yaa off..kahverengi dahamı güzel duruyo sanki pembe yüzüme hiç gitmedi bir de sizlerin fikrini almak istedim bu yüzden a.s.

6. 2 Mart 2008
  7. <sermin>

<sermin> Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben de bi ara yaptırdım röfle ama insanlar çok yakıştı süper oldu falan dediler ama ben beğenmemiştim.sonra gidip kestaneye boyattım ve ondan sonra doğal haline bıraktım,boya da röfle de gitti şuan kendi saçımlayım.yerimseniben.erkek arkadaşım da bu halini çok seviyormuş öyle dedi.zaten doğal haliyle daha güzel oluyor bence,saçlar daha canlı oluyor..geçenlerde çıtçıt almaya gittiğimde ordaki peruklardan denedim,sarı taktım çok sırıttı,kızıl taktım gayet iyi gitti,ama kendi saç rengi tonumda takınca(benim saçım kumral) çok çok iyi durdu canım.yani diyeceğim beyaz tene koyu saç bence çok hoş duruyo.bazen dışarda görüyorum beyaz tenli simsiyah saçlı kızları, çok güzle gözüküyor bi ara koyulaştırmayı düşünmedim değil hanisengözlerimebaksanab allığı çok hafif vur işte o zaman çok sırıtmıyo.bir de sadece yanaklarını allıklayıp bırakma kalanı ile alnına burnuna çenene de sür ama çoook çok hafif olarak.

sen de istersen bir gün bi perukçuya gidip dene bikaç şekil,renk,hangisi yakışıyorsa ona göre renk tercih et.doğal dursun ama a.s.

8. 6 Mart 2008
  9. Beltin

Beltin Guest

beyazlıgın tarihini yazıyorum

nese siyah rimel çok agır durabilir ama zıtlık yarattıgı için güzel grüntü veriyo dudak makyajı ypma ,allık sürbilirsin abarmadn,göz kalemini azla kaçırma ,beyaz at veya gri güzel duruyo

10. 6 Mart 2008
  11. kkibele

kkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar şöyle pembe ya da şeftali tonlarında bi allık önerebilir misiniz?çook pahalı olmasın ama çünkü sadece denemek için istiyorum ben de aşırı beyaz tenliyim ve allık çok kullanmıyorum.bazen kızlarda görüyorum özellikle beyaz tenliler turuncumsu bi allık sürüyorlar ve çok yakışıyor bence hani böle tam turuncudan bahsetmiyorum anlamışsınızdır sanırım :uhm:
    öyle bildiğiniz bi allık var mı?

12. 7 Mart 2008
  13. maybeline kopuk allık super

14. 7 Mart 2008
  15. ARKADAXSXXSXXSX

ARKADAXSXXSXXSX kocasının bebeği Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Gabrininin Terokata Seftali Tonunutavsiye Ederim Ben De Beyaz Tenliyim Cok Güzel Duruyor Tavsiye Ederim

16. 7 Mart 2008
  17. busem68

busem68 çok şükür Allah'ım Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım bende hafif bi kalem çok belli etme açık kahve tonlarında ruj bide hafif allık gider çünki bende beyaz tenliyim kuaförüm bu tonlarda makyaj yapmamı önerir.

18. 7 Mart 2008
  19. kkibele

kkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler canım ama bunun tam adı maybelline köpük allık mı yani böyle desem verirler mi?bi de önerecğin bi rengi var mı ?