beyazları kapatamıyoruz(yardım pls)

Konusu 'Saç Rengi ve Saç Boyama' forumundadır ve sheqil tarafından 20 Aralık 2009 başlatılmıştır.

20 Aralık 2009
    Konu Sahibi : sheqil
  1. sheqil

sheqil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

kızlar naaptık ettik annemin beyazlarını kapatamıyoruz..saçında kendi saç renginden çok beyazı var...(gerçek rengi açık kahve)49 yaşında kendisi.denemediğimiz boya kalmadı koleston palette voila...

palettenin koyu kestanesine boyuyoruz açık bi kızıl tutuyo boya iki yıkamadan sonra akıyo...koleston kahve ve kestane tonları denedik hiç tutmadı. voila tam bi fiyasko oldu beyazlar bembeyaz kaldı....napcamızı şaşırdık....bi yol gösterin lütfen :uhm:

2. 20 Aralık 2009
  3. illeanaa

illeanaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence market boyasından ziyade, kuaför boyası alın. çevrenizde kuaför malzemesi satan bir dükkan vardır. birde aldığınız boyanın sonunun 0 ile bitmesine dikkat edin.
    yani koyu kestane ise 3.0 gibi. 3. ten sonra gelen sayı boyanın şçinin tonunu söylüyor. mesela 1ile biterse küllüdür. küllüler çabuk akar. yada kızıl, bakır , ve dore olması bu sayıdan sonra gelen numara ile belirtiliyor.ayrıca çok beyazı varsa ve renk tutmuyorsa. saçta 30 dk yerine 45 dk fln tutun. sonuç daha iyi olur..

4. 20 Aralık 2009
  5. illeanaa

illeanaa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ayrıca annenizin saçında çok beyaz varsa bence koyu renkler yerine daha açık renkler denemenizi öneririm. aynı şekilde bende annemin saçını boyuyorum. normal saçı kestane.ki saçının yarısından daha azı beyaz. ancak koyu renge boyadıktan sonra özellikle dipleri hemen belli oluyor. beyazlar gümüş parladığı için hemen göze batıyor. o yüzden daha orta hatta benim yaptığım gibi sarı tonları deneyebilirsiniz.. zaten fark ettiysen belirli bir yaştan sonra, orta yaş üstü bayanlar hep saçlarını küllü ve açık renklere boyarlar. bununda iki sebebi var. 1- açık renkler yüzü vurgulamadığı için kırışlıklar göze batmaz. 2) açık renkler beyazları daha iyi kamufle eder. dipler çıksada göze batmazz :))

6. 20 Aralık 2009
  7. speedy-gonzales

speedy-gonzales Ömrüm Ömrüne Annem !! Pro Üye

Beğenildi:
    1.268
    Ödül Puanları:
    338
    renkte problemi eğer yok ise beyazlar kapansın bana yeter diyorsa
    boyadığın doyaya az bişey siyah ekle kutunun çeyreği gibi bişey ozaman kapanır
    yada koyu kahve tonlarını dene

8. 20 Aralık 2009
  9. sheqil

sheqil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

verdiğiniz bilgiler için çok tşk ederim...bende kendisine söylüyorum.açık bi renge boyarsak tutma ihtimali daha yüksek diye...küllü kumralda ve açık kumralda çok ısrar ettim ancak başarılı olamadım ben esmerim diyo..yakışmaz diyo...oysaki esmerde sayılmaz biraz kırmızı (= ama konuyu açmam ve tavsiyede bulunmanz çook iyi oldu artık kendisinede gösteririm yorumları sonrası kendine kalmış benneyaptımki

10. 20 Aralık 2009
  11. sheqil

sheqil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

cnm onuda denedik...ikisini karıştırırsan biri akıcı biri kalıcı oluyomuşşş hesabıyla iki boyayıda karıştırdık...ama sonuç farketmedi saç telleride kalın ? acaba onunda etkisi varmıdır ? bu arada boyayıda 45 dakika tutuyoruz saçında

12. 20 Aralık 2009
  13. Esins

Esins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Beyazları kapatmak için : boyayı karıştırmadan önce tüpten sıkın fırçaya direk en yoğun yerlere beyazlara sürün
    daha sonra boyayı karıştırıp tekrar boyayın daha etkili olacaktır...:1rolleyes:

14. 20 Aralık 2009
  15. sheqil

sheqil Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hımmm bunu bilmiyodum. peki bişi sorcam boyaya oksidan sütü katmadan uygularsak tutar mı :kedi:

16. 21 Aralık 2009
  17. Esins

Esins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Yani tümden öye boyamak sakıncalı olabilir...:bbo:
    önce boyayı sürüp beyaz yerlere daha sonra boya karışımını tekrar üzerine sürüyosun...kaydirigubbakcemile5

18. 21 Aralık 2009
  19. mseda

mseda MeLeğİm BiZimLeSiN....... Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    ttlım neye boyarsan boya ilk yıkamada akacaktır beyazı en ii kapatan renkte sarıdır bilioruzki buda kapatmadan ziyade açık renk olduğu için dikkati azaltıo beyaz olan dpler belli olnuyo..dier renkler herzaman kızıl havası verecektir dipleree