Beyin kanamasını herkes anlayabilir!!!!!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve minikcadimm83 tarafından 12 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

12 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : minikcadimm83
  1. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Mangal yaparken aniden Sinem'in ayağı takılır ve düşer. Hemen Ambulans'a haber vermek istedilerse de Sinem buna karşı çıkar...
    – kendisini iyi hissettiğini ve düşmesine sepeb olarak da ayakkabılarının yeni olduğunu söyler.

Biraz titrek ve solgun göründüğünden, arkadaşları üstünü başını temizlemeye yardımcı olurlar ve önüne dolu bir tabak koyarlar, çünkü elindeki tabağı düşürmüştür. Sinem akşama kadar diğerleriyle birlikte eğlenmeye devam eder.

Eşi aksam olduğunda arkadaşlarını arayıp Sinem'in hastaneye kaldırıldığını haber verir.
    Akşam saat 23:00'te Sinem vefat etmiştir. Meğer Mangal yaparken Beyin Kanaması geçirmiş.

- Eğer herhangi biri bunun bir Beyin kanamasi oldugunu anlasaydı Sinem bugün hayatta olabilirdi.

Beyin kanaması oldugunu anlamak için asağıdaki dört adımı uygulamak gerekir:

Beyin kanamasi semptonlarını anlamak çok zor olabilir. Fakat bu konuda bilgisiz olup beyin kanaması geçiren kişiye müdahale edilmezse, beyini çok ciddi zararlar görebilir.

Doktorlar, artık herkesinaşağıdaki 4 adımı uygulamakla, bunu kolayca anlayabileceğini söylemektedir.

1=Kişinin gülümsemesini istemek (eğer yapamazsa = Felç demektir)

2=Kişinin çok basit bir cümle söylemesini istemek ('Bugün çok güzel bir gün') gibi.

3=Kişiden her iki kolunu birden kaldırmasını istemek .

4=Kişiden dilini dışarı çıkartmasını istemek. Eger yamulmuşsa bu da felç geçirdiğine işarettir.

Eğer kişi bu dört adımdan birini yerine getiremiyorsa – 'lütfen' derhal acil Servise haber veriniz ve Doktora telefonda durumu izah ediniz.

2. 12 Mayıs 2009
  3. glsh85

glsh85 Guest

benım babam gecen sene gecırdı :KK43:

sol tarafına bırden felc geldı ne konusabıldı ne yuruyebıldı allaha cok sukur kı sımdı iyi ..

4. 12 Mayıs 2009
  5. minikcadimm83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun canım,benimde dayım geçirmişti akıllı yengem kova kova su dökmüş başından aşağı,su dökmeseymiş felç geçirebilirmiş.çok şükür bilinçli olmak güsel..

6. 26 Mayıs 2009
  7. Nagihan

Nagihan kızıma kavuştum şükür Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    benim babamda 3sene önce felç geçirdi şuan iyi ama kolunu baen kullanması zor oluyor bize söylemiyor ama 2 kerede kalp kırizi geçirdi alah yadımcısı olsun babamın o olmassa bençok üzülürüm onu çok seviyorum ama bunu ona söyliyemiyorum

canım vemiş olduğun bilgiden dolayı sana tşr ederim

8. 26 Mayıs 2009
  9. nem

nem 20♥06♥2010 Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    146
    benim babam 25 gün önce beyin kanaması geçirdi ilk iki gün yaşamaz dedi doktorlar ama şimdii karşımda oturuyor:)çok iyi çok şükür..biraz sinirli oldu beyin kanamasından sonra ama zamanla gecer diyorlar.felçlik giibi bşyde olmadı çok şükür..ama beyin kanaması geçirmeden 10 gün kadar rengi simsiyah oldu sürekli başı agrıdı halsizleşti yemek falan yemek istemedii.bi anormallik seziyorduk annemle ama işte kimse konduramıyorkii..derdi veren Allah dermanıyla birlikte verir inş..

10. 4 Haziran 2009
  11. minikcadimm83

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    inş.tatlım çok geçmiş olsunn..

12. 4 Haziran 2009
  13. cagla67

cagla67 Ne Mutlu Türk'üm Diyene.. Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    verdiğin bilgiler için çok teşekkürler
    benim babamda yüksek tansiyondan bayılmıştı ama çok şükür beyin kanaması değildi,
    verdiğin bilgileri hafızama yazdım cnm!
    herkese lazım olabilir başımıza ya da sevdiklerimizin başına birşey gelmeyeceğini kimse garanti edemez.
    ya da bir kişiye bile faydamız dokunursa ne mutlu bize!
    Allah herkese acil şifalar versin!