Beyinde damar tıkanıklığı!

Konusu 'Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları' forumundadır ve beyaz toprak tarafından 17 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : beyaz toprak
  1. beyaz toprak

beyaz toprak çirkin ama tatlı cadı=) Üye

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    arkadaşlar çok sevdiğim biri yakın zamanda şiddetli baş ağrısı ve sol kolunun uyuşmasından şikayetleniyordu ve bir akşam ansızın baygınlık geçirip hastaneye kaldrıldı ve dili dönmez sol tarafı tutmaz oldu çekilen renkli emar sonucu beyin damarlarından birinin tıkalı olduğu söylendi ve ameliyatsız ilaç tedavisiyle sorunun giderileceği ve iyi bir fizik tedaviyle sol tarafında açılacağı kısmi felçdende kurtulacağı söylendi tabi bütün bu söylenenlere rahmen biz hala tedirginiz acaba gerçekten iyi olacakmı kalıcı bi hasar olacakmı yada iyi olacaksa bu ne kadar sürecek bu rahatsızlığın sebepleri nelerdir heleki 28 yaşında gencecik birirni hangi şartlar altında bulmuş olabilir bu tür bi rahatsızlığı kendi veya yakını çevresinde herhangi biri geçirmiş olup bilgisi olan ve benimle paylaşacak olan olursa çok sevineceğim şimdiden tşk ederim.
  2. 17 Ağustos 2010
  3. beyaz toprak

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    konumu güncelliyorum umarım herhangi bi yorum yapan olur.
  4. 18 Ağustos 2010
  5. cicimo

cicimo Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba öncelıkle gecmıs olsunn konunuzu okuyunca gözlerımın onunden fılm serıdı gıbı ablamın yasadıgı olay geldı anlatmıs oldugunuz olay aynen ablamın basından gectı tam 4 yıl olduuu olay bır gece anıden baygınlık ve kendını kaybetmesı doktora yetısmesı yapılan mudahale beyınde ıkı ana damarın kan pıltısyla tıkanması yası 34 ve ablamın sag tarafı omuzdan ayak parmaklarına kadar gucsuzluk felc getırılme ılk tutuldugunda hafıza kaybı yenı dogmus bebek gıbı konusma seklı ıgılama seklınde olup anjıyo yapıldı kasıktan ama nafıle nereye gıderse gıdılsın denılıp kesınlıkle damarlar acılmaz denıldı ve hergun ıctıgı ılac eve fızık tedavı doktoru getırtırıyorduk haftanın 3 gunu ama nafıle ısteksızlık basladı hayata kustu ben ıyılesemem deyıp kendını cok bıraktı ama suan Allahıma bınlerce sukur olsun kendıkendıne yuruyebılıyor ayagı aksayarakta olsa kolunda can var ama bılekten asagısında yokk ve bunun uzerıne ablam bu sekıl oldu dıye esı ablamdan ayrıldı ustelık 2 yavrusu var ablam tam hayata kustu suan hafızası dersen eskıye nazaran bınlerce sukurrr konusabılıyor ama hızlı bır sekılde degıl cok zor bır durumm

şu an ayda bır gıttıgı doktor var tavsıye uzerıne bulduk bırkac kısı bu doktoru önerdı doktora gıttıgınde doktor ıctıgı ılacları kestırdı kendının vermıs oldugu ılacları kullanmaya basladı once ıgne tedavısı gordu vurdurdugu taktırde kolu terlemeye baslıyordu doktorun dedıgı ben senı ıyılestırmesemm bu meslegı bırakırım demesı( ama ablama cok kızıyordu cunku kendını bu kadar bırakmaycaksın ben ıyılesecem deyıp beynınde bıtırmen dıyordu ama dınleyen kım) umarım en kısa zmaanda ıyılesırler RABBİM ACİL ŞİFALAR VERSİN BÜTÜN HASTALARAA
  6. 19 Ağustos 2010
  7. beyaz toprak

Beğenileri:
    7
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    amin canım allah razı olsun umarım en yakın zamanda iyileştiklerini görürüz.
  8. 30 Eylül 2010
  9. fatmixsxko

fatmixsxko Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba benim halamda felç geçirdi sağ taraf felçli fakat o kadar mutsuzki hiç istek yok. konuşamıyorda . ablanızın ayda bir gittiği doktor hakkında bilgi verirseniz çok sevinirm. belki halamada bir faydası olur
  10. 30 Eylül 2010
  11. Feliss

Feliss Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Acil şifalar dilerim bütü hastalara.
    Benim de bir süreden beri daha önce hiç olmamasına rağmen şiddetli baş ağrılarım ve sol kolumda parmaklarımda uyuşma var. Doktora gittim mr çekildi ve hiçbirşey çıkmadı. Strese bağlı dedi.
  12. 30 Eylül 2010
  13. Monica

Monica Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    acil şifalar hastalarımıza
  14. 5 Ocak 2012
  15. askin30

askin30 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Merhaba cicimo, yukarıdaki bahsettiğiniz ablanızın durumu sanki benimkine benziyor, sizden rica etsem acaba o doktorun telefonunu veya adresini verebilirmisiniz?

Şimdiden çok teşekkür ederim.
  16. 9 Nisan 2012
  17. LilyEriksen

LilyEriksen Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Öncelikle herkese geçmiş olsun, benimde babamın tam 2 hafta önce , beyninde damar tıkanıklığı oluştu ve şimdi sol tarafı felç. İlk günler konuşması bile kötüydü ama yavaş yavaş yüzünün sol tarafı toplandı ama tamamen normal değil tabiki . Sol kolu ve bacağı , ilk günlerden azcık daha iyi , eve fizik tedavi doktoru geliyor. 2 hafta çok erken bi süre biliyorum ama genede çabucak iyileşsin istiyoruz. Böyle bir hastalık geçirip , tamamen iyileşen ve hiçbirşey yaşamamış gibi hayatına devam eden var mı merak ediyorum ?
  18. 12 Haziran 2014
  19. coolgirll

coolgirll Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Bu teşhis canımdan çok sevdiğim insana kondu geç kalındı artık bişey yapamayız demiş doktor nolucak şimdi çaresi yokmu nolur yardım edin