Beynınızı doğru çalıştırarak hastalıkları kovun..!

Konusu 'Faydalı Bilgiler' forumundadır ve EU1 tarafından 2 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

  2 Ağustos 2007
  Konu Sahibi : EU1
 1. EU1

  EU1 Guest

  Beynine doğru çalışmayı öğret hastalıkları kov
  Vücuttaki herhangi bir ağrının tek sorumlusunun beyin olabileceğini söyleyen Türk doktorlar, NASA’nın 30 yıldır astronotlar için uyguladığı QEEG adlı nöroterapi yöntemini Türkiye’de de uyguluyor. Yöntemle, beynin bozuk yapısı ses ve görüntü yoluyla uyarılarak doğru çalışması için yönlendiriliyor. Beyinde meydana gelecek bir hassasiyetin vücudun işleyişini de bozacağını söyleyen Dr. Güçlü Ildız, “Epilepsiden migrene, panik ataktan tiklere, parkinson’a kadar geniş bir hastalık grubu nöroterapi yöntemiyle iyileştirilebiliyor” dedi.

  ANİ FRENLE DARBE ETKİSİ

  İnsanların geçmişte kafalarına aldıkları darbelerin bugünkü hastalıkların sebebi olabileceğini belirten Ildız, şunları söyledi: Kafaya alınan darbelere karşı beyin hassastır. ‘Bir şey olmadı’ düşüncesiyle önemsenmez. Etkisi yıllar sonra ortaya çıkar.

  30’ar dakikadan haftada 4 seans

  Nöroterapİ yönteminde hastaya monitör aracılığıyla beynin nasıl çalıştığını gösterdiklerini dile getiren Dr. Ildız, haftada en az 4 seans ortalama 30’ar dakika süren yöntemi şöyle anlattı: Beynin haritası olarak ifade edebileceğimiz QEEG yöntemiyle beynin elektrik akımı ölçülür ve beynin fonksiyonel yapısı belirlenir. Monitörde problem olan dalgayı gösterdikten sonra normal olması gereken dalgayı da gösteriyoruz. Beyin sürekli böyle çalışmaz. Beyin normale yaklaşınca, cihaz sinyal verir. Böylece beynin görsel ve işitsel olarak doğru çalışması sağlanır.
  alıntı
  Türkan Yılmazer