bi fikriniz var mı:(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve fundaay tarafından 17 Ocak 2009 başlatılmıştır.

17 Ocak 2009
    Konu Sahibi : fundaay
  1. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hanımlar,ben aranıza yeni katıldım.daha önce bazı iletileri okudum ve açıkçası bana yardımcı olabileceğinizi düşündüm.ben 6+6 günlük hamileyim.bugün vajinal olarak kalp atışını duyamadık ama hareketi gördük.salıdan beri de kahve bazen pembe akıntım var.dr.kesenin normalden küçük olduğunu söylüyor.cumaya kadar istirahatverdi. çarşambadan beri progestan içiyorum.kaybedebiliriz dedi.hiç böyle olan var mı yani az da olsa bi umutla bekliyorum:KK43:

2. 17 Ocak 2009
  3. tazefasulye

tazefasulye Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    124
    Ödül Puanları:
    163
    Progesteron eksikliğin varsa progestan işe yarar. Ama bu ne yazık ki, kanda veya usg ile ölçülemiyormuş. Benim de lekelerim oldu. 4. kutu progestanı kullanıyorum. yaklaşık 5 haftadır yani.. Şimdi iyiyim. Lekelerim kesildi, bebeğim sağlıklı bir şekilde büyüyor. Ama daha risk taşıyorum.

Kesenin küçük olması derken kast ettiğin şey, son adet tarihin ile bebeğin boyunun uyumsuz olması ise, bu geç döllenme oluyor. hiç bir sorun yaratmaz. Sadece 15. gün değil, 20. günlerde yumurtladığın anlamına gelir. Pek çok arkadaşımız bunu yaşıyor ve sağlıklı bir şekilde bebeklerini kucaklarına alıyorlar.

Ama kesenin şekli düzgün değilse, ya da bebeğin boyu normal, kese küçük ise bunun hakkında pek bilgim yok. Sen istirahat et, mümkünse hiç bir iş yapma, mümkün olduğunca uzan, ilişkiye girme. Zaten progestan bebeğinin tutunmasına yardımcı olacaktır. Fakat kromozom bozukluğu varsa hiç bir şey kar etmez, bunu da bil. Hakkında hayırlısı olsun. İnşallah gebeliğin sağlıklı bir şekilde sürer.

4. 17 Ocak 2009
  5. eyif

eyif Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende progestan kullandım ve yattım çok şükür iyiyiz şimdi inşallah sende iyi olursun ALLAH hepimize sağılıklı bebeklerimizi kucaklamayıda nasip eder kimseyi bu yolda yarım bırakmasın RABBİM

6. 17 Ocak 2009
  7. gurcan06

gurcan06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim basıma gelmedi fakat burda cok fazla okudum cok üzülme canım bu bebeğinide etkiler istirahat et bol bol dua et cnm

8. 17 Ocak 2009
  9. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim arkadaşlar.doktor da zaten çok umutlanmamamı söyledi kalp atışları zayıf duyulmuyor.hep yatıyorum ben de:KK43:

10. 17 Ocak 2009
  11. selduxsx

selduxsx Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canum geçmış olsun umarım hersey yoluna gırer

12. 18 Ocak 2009
  13. xsxekerkxixzcandy

xsxekerkxixzcandy İyi ki geldin pamuğum.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    Canım geçmiş olsun, benimde ilk 3 ayım böyle geçti, kanamalarım oldu, çok iş yapma, yat mümkün olduğu kadar, progestan bende kullandım, iyiyiz oğlumla şimdi çok şükür
    Allah yavrunu sana bağışlasın

14. 18 Ocak 2009
  15. nesv

nesv Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Geçmiş olsun, inşallah sende atlatırsın.

16. 18 Ocak 2009
  17. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    geçmiş olsun yat dinlen beklemekten başkada yapabilcek birşeyin yok.hayırlı ve sağlıklıysa bebeğin inşallah sıkıca tutunur annesi stres yapma canım .bol bol dinlen geriside rabbime kalmış .

18. 18 Ocak 2009
  19. fundaay

fundaay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar desteğiniz için:)İnşaallah Rabbim hayırlısını verir.cuma gününü bekliyoruz ailece.7+5 olcak sata göre.kalp atışlarını duymayı umuyoruz hayırlısıyla