bi makina aldık burnumdan getirdiler..bu nedir ya...

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve Mev*Can tarafından 11 Eylül 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    11 Eylül 2008
    Konu Sahibi : Mev*Can
  1. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    bebeğim 2 aylıkken yani bundan 8 ay önce eşim bana bi dijital fotoğraf makinası aldı..bende resim çekmeye zaten bayılırım..bide malum bizim zamanımızda nerde böyle bolluk hiç olmazsa kızımın resimleri olsun diye..her anını çekip hemde video ya alıyordum..
    neyse makinayı alalı 10 gün oldu hopp kaynımdan bi telefon yengen hamileyken resim çekinecek akşam geilyorum makinayı hazırla..şak telefonu kapa..neyse çıkardım verdim gidiş o gidiş aradan bi ay geçti gittim makina yı istedim görseniz bi surat bi surat neyse aldım eve geldim aradan 2 hafta geçti hopp bi telefon daha ee yengenin günü geldi bebek olacak ilk anlarını çekecek yarın makinayı kocanla yolla..isteme rica etmede yok sadece emir var..
    neyse verdim yine makinayı eltim doğurdu..tabii onlarınki çocuk benimki deil..sinirlendim eşimi yolladım git getir yeter artık diye..kocama ne dese beğenirsiniz..alalı daha 1 ay oldu derdiniz nede istiyorsunuz..
    neyse artık dedim herhalde istemez..tabii bu arada gelip gidip makinayı alıyor..onları yazsam sayfa yetmez..en son makina onlardeyken bunlara kibarca dedimki bakın artık sizinde bebeğiniz var beni her zaman bulamazsınız sizde bi makina alın..ne dedi inanamazsınız ne gerek var işte varya makina biraz bende biraz sizde dursun yeter..
    çok sinirlendim..makina yaklaşık 2 haftadır onlarda dün istedim işim bitmedi dedi...
    eşime getir kızımn aylardır resmi yok nerdeyse diyorum..ağbime ne diyeyim diyor..bide insan gibi rica etseler nerdee.
    anlıycanız ben yakamı bunlardan kurtarmak istiyorum..kalplerini kırmadan makinayı onlara nasıl vermemeliyim..sizden akıl istiyorum..
    bide yüzsüzlük resimlerini ben cd ye atıyorum..bide hemen vermiyorum diye surat yapıyolar..yaşlı insanlarda deillerki..daha benden 4 yaş büyükler..off off
    anlıycanız bu 8 ayda makinam toplam bende 3 ay kalmıştır..
    şeytan diyorki bu sizin olsun diyip gidip yenisini almak bu seferde ben enayimiyim parayı yoldanmı topluyorum diyorum...

Son düzenleme: 11 Eylül 2008
  2. 11 Eylül 2008
  3. sonuyok

sonuyok özlem kokan kızım Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    elektrikli eşyalarımı kimseye vermem canım

sende öle deseydin çok pahalı değil alın sizde bitane banada çok lazım oluyo dersin tekrar istediklerinde kırılmasın lar diye uğraşıyorsan kendi malını ver onlara hediye et çünkü anlamıyor ve utanmıyor bu insanlar sürekli bişi istemekten ayrıcada hayati birşey değil ki makina ses etmicen keyfi bir durum

4. 11 Eylül 2008
  5. kardelen18

kardelen18 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    361
    Ödül Puanları:
    153
    aynı sorun bendede oldu canım yaa ben makinemi alalı daha 3 ay olmadı benden çok başkaları kullandı kimseyi kıramıyorum yaa verememde diyemiyorum kuzenimde aynı şekilde hep arayıp ya ben gezmeye gidicem fotoğraf makineni almaya geliyorum falan dedi verirmisin demek yok deli oldum ama ne yapayım mecburen verdimm düşüncesiz davranıyorlar sonuçta yeni alınmış ​
    ....

6. 11 Eylül 2008
  7. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    cok özür dilerim ama böyle ufak tefek seyleri dert etmesek ne kadar güzel olurdu :-)

eger maddi durumunuz yerindeyse siz kendinize yeni bir tane aliverin.. digeride onlarda kalsin..

Allah rizasi icin bir armaganiniz olmus olur..

tabi ki onlar ayip etmis öyle paldur küldür gelip sizden almakla ve geri vermemekle..

ama dünya mali dünyada kalacak nasil olsa :-)

bu kadar üstüne gitmeyin..

maddi durumunuz yeni bir makina almaniza imkan tanimiyorsa o zaman biraz sert ama yinede tatli bir dille kayninizla konusursunuz..

rica etsem bana tekrar verirmisin dersiniz.. istersen ortaklasa kullaniriz.. ama bende cocugumun bir kac resmini cekmek istiyorum dersiniz..

insallah sizi anlayacaktir..

Allah yardimciniz oslun a.s.

8. 11 Eylül 2008
  9. DUYGUCIKMAZI

DUYGUCIKMAZI maskeli balo ve shte yüzü Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    canım sen vermışsın cevabını ver makıneyı onlara sende kurtul
    parayı yoldan toplamıyorsun ama canınıda sıkıyorsun
    canın sıkılıp sorun edıcegıne bır makıne daha alırsınız
    gıt gel gıt gel zaten makınedede hayır kalmaz yakında soyleyımm

10. 11 Eylül 2008
  11. gxuxlçin06

gxuxlçin06 YERİNE SEVEMEM Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    allahım yarabbim.aynı sorun bende de var.ama beimkisi dvd .
    eşimin ablası ve eniştesi dvd mizi alıyorlar.çocuklarının sünnet görüntülerini izliyorlar.eve misafir gelse hemen gelip dvd alıyorlar.düğünlerini izlettiriyorlar.bıktım artık alın sizzde bir tane dvd kaç paraki dedim.eskiden vcd vardı onuda onlar bozdu ama maşallah hiç utanmıyorlar.geçen gün vermedim.biz eşimle her cmrtesi gecesi film izleriz.kusura bakamyın dedim.
    allah sabır versin.canım sana.yüzsüzlük başka bişey değil.

12. 11 Eylül 2008
  13. JJuLiEtt

JJuLiEtt Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    52
    Ödül Puanları:
    198
    bir makina için canını sıkmaya değmez yerimseniben
    amann basının gözünün sadakası olsun onda kalsın sende yenisini al

14. 11 Eylül 2008
  15. Mev*Can

Mev*Can Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    72
    Ödül Puanları:
    0
    canım eğer iş sadece maddi durum olsa onların bana bi makina almaları lazım..çok pahalı bi şey deil ama 8 aydır onun taksidini ödüyoruz biz ..onlar bizden kat ve kat daha iyi durumdalar..
    ikincisi dert etme demişsiin ama ben burda sadece alıp verme olayını anlattım..makinayı benden isteme tarzlarını ve ben onlardan isterken beni terslemelerini görsen napardın bilemiyorum..
    üçüncüsü bi eşya bi kez olmadı 2 kez istenir..8 ayda 18 kez istenmez...

16. 11 Eylül 2008
  17. yoruldum71

yoruldum71 düzce'mi özledim Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    güzellikle dile getir canım ya
    deki bebeğimin her anını çekmek istiyorum de filan alt tarafı sende ne güçlükle almışsındır yani bende olsam kızarım
    bende veremem öyle şeyleri
    bi kere ütüm bozuldu in aşağıya çık yukarıya
    vermem veremem doğrusu kolaylıkla hiç birşey alınmıyor
    geçenlerde eşimin yiğeni bizim kamerayı istemiş eşimden veririm dedi
    bana danıştı sesimi çıkarmadım veremezsinde demedim
    bir kere daha söyledi benden yanıt bulamayınca veremedi
    çünkü güvenemem o kişiye :1no2:

18. 11 Eylül 2008
  19. sessizLik

sessizLik Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    anliyorum seni abla :-)

ama dedigim gibi birak onlarin ayibi kalsin..

cünkü simdi morali bozuk olan sensin öyle degilmi? bunlari düsünüp duran yine sesin. üzülende sensin.

degmez yani :-)

demek ki onlar yol yordam bilmiyor yapman gerekeni yaptin :-)

icin rahat olsun.. bosver..

sinirlenmeye degmez cünkü olan sana olacak..

dedigim gibi birak onlarin ayibi olsun büyüklük sende kalsin yinede :-)

a.s.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.