bi rsorum olacakti????

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve umutlardunyasi tarafından 6 Nisan 2010 başlatılmıştır.

6 Nisan 2010
    Konu Sahibi : umutlardunyasi
  1. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaslar ben 16. haftada kontrole gidecegim. Don sendromu testini yaptirmak icin gecmi? Bide bu testi yaptirmk istemiyorum cunku kesin sonuc her halukarda veremiyolarmis. Sizin fikriniz nedir?:ecrin_bebek:

2. 6 Nisan 2010
  3. pinkaya87

pinkaya87 varlığın öyle bi sevinçki Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    bana 12 haftada yaptılar. size 2 değilde 3 kü yaparlar belki.

4. 6 Nisan 2010
  5. ceylaan1988

ceylaan1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    729
    Ödül Puanları:
    153
    olsun bu hayatta hiç bişey kesin değildir ama en azından olasılıkları sölüyor için rahatlar sen testini yaptır ne kaybedersin sonuçta herşeyi Allah biliyo.

6. 6 Nisan 2010
  7. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    bence de yaptırma hele ki bebekte sakatlık gibi bir sorun çıktığında allah korusun aldırmayı düşünmüyorsan bu teste hiç gerek yok. ben yaptırdım ama ikinci çocuğumda kesinlikle yaptırmayı düşünmüyorum. allah nasıl evlat verirse kabulüm çünkü.

8. 6 Nisan 2010
  9. emel82

emel82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    108
    zaten geç kalmışsın arkadaşım..o testin adı 11-14 testidir..yani gebeliğin 11. ve 14.haftaları arasında yapılır. ikili tarama testi diye de bilinir...

10. 6 Nisan 2010
  11. glnk

glnk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    bu test illa ki bi sorun çıktığında bebeği aldırmak maksadıyla yapılmıyo.ailenin önceden çocuğun down sendromlu olduğunu bilmesi ve ona göre kendini hazırlaması da amaçlardan biri.isteyen aldırır aldırmaz o ayrı. ama bu tür bir çocuğun eğitimi,büyütülmesi,down sendromlu bebeğe davranış biçimi....vs. bir sürü şeye önceden hazılanmak ve gerekirse bi danışmana başvurmak da çok önemli tabi bilinçli anne babalar için.

12. 6 Nisan 2010
  13. umutlardunyasi

umutlardunyasi sydney Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Yok arkadasim 11-14 arasinda yaptirmassan 11-16 arasinda da oluyor. 3 lu test.

14. 6 Nisan 2010
  15. TIFF

TIFF SAKARLAR KRALİÇESİ :) Üye

Beğenildi:
    45
    Ödül Puanları:
    148
    hazırlıklı olmak iyi de arkadaşım benim şahsi görüşüm böyle bir fikre hamilelikte kendini hazırlamak çok ağır olabilir. şahsen ben hamileyken bununla günleri saymak istemezdim. bebek doğduktan sonra da hazırlanılır nasıl olsa. ben hamileliğimi stressiz geçirme taraftarıyım ama herkesin kendi tercihi sonuçta.

16. 7 Nisan 2010
  17. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Bu testler insanın ömründen ömür götürüyo arkadaşlar. Ben öyle takıntılı biri olmadığım için kafama çok takmadım. Çünkü kızımın sağlıklı olduğuna emindim. Sonuç olarak yaptırdığım diğer testler de bunu gösterdi zaten. Ama dediğim gibi her nekadar bebeğim sağlıklı benim desenizde aklınızın bi köşesinde hamileliğinizi zehir eden o acaba takılıp kalıyor. Her şeye rağmen bence gerekli olan tüm testler mutlaka yaptırılmalı. Benim açımdan bilinmezlikler çok daha kötü çünkü.

18. 7 Nisan 2010
  19. elfida_77

elfida_77 özgü prensesim bizimle Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende testlerın mutlaka yapılmasından tarafım..ben gereklı herşeyi yaptırdım..soru işaretlerını attım kafamdan.. üçlü testını yaptırmalısın mutlaka.. hiç gecıkmeden git yaptır.17. haftada yaptırmıştım ben 3 lü testımı..basit bir kan testtii ne kaybedecegizkii???