Biberon almayan bebeklere sütü nasıl içiriyorsunuz ?

Konusu 'Ekim Anneleri' forumundadır ve ELALI tarafından 28 Nisan 2010 başlatılmıştır.

28 Nisan 2010
    Konu Sahibi : ELALI
  1. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    Slm kızlaropuyorumnanaktan
    1 aylık olana kadar sağılan sütümü biberonla içen kızım artık biberonla süt içmiyor:kedi: kaşık maması, çorbası, meyve püresi derken kaşığa alıştı, geceleride emiyodu ama artık sütüm çok çok azaldı günlük süt tüketimi çok azbilmiyorumkismile
    millet günde en az 500ml diyor, diğer besinleride aldığı için 500 çok gibime geliyor ama günlük en az 300 alması gerekir diye düşünüyorum ama nasıl yapıcam bilemiyorum :KK43:(

bebeği biberon tutmayan anneler siz sütü nasıl içiriyorsunuz yavrulara?

2. 28 Nisan 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    mamasına katıyom imkanı yok içmiyo yoksa cnm sende öyle yap

4. 28 Nisan 2010
  5. solstice

solstice Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Cnm benimki de 4. ayda bıraktı direk biberonu bende gece mamasını devam sütüyle hazırlanandan alıyorum ..200 cc diyo milupanın 7 tahıllısı ama benimki asla o kadar yemiceğinden 100 cc ye hazırlıyorum sen sağıyosan o sütle yapabilirsin ben devam sütü kullanıyorum sabah ki kahvaltısınıda 75 cc devam sütünden yapıyorum eee 175 cc oluyo böylece geri kalanının da gündüz biraz ve gece emzirerek tamamlamaya çalışıyorum sanırım 400 cc falan oluyodurr..
    Ben çok denedim cnm ara da verdim ama almadıı bi daha biberonu

6. 28 Nisan 2010
  7. fikirdelisi

fikirdelisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    374
    Ödül Puanları:
    153
    ben gunduz max 100 cc yi kasikla veriyorum doke saca.bizimki dogudundan itibaren almadi biberonalsanaalsanasmile gecede anne sutu veriyorum gunduzde veriyorum ama benimkide iyice azaldi.asil beni dusunduren su regl olayi da olmazsa ben bi dr yi arim.15 gun oldu nerdeyse cok yogun yaaa

Son düzenleme: 29 Nisan 2010
  8. 28 Nisan 2010
  9. Amazon

Amazon Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    108
    Ödül Puanları:
    163
    Ben mamalarına katıyorum , cicibebeyle karıştırıp alıştırma bardağıyla veriyorum, hani delikli ,suluk gibi bişey var ya onunla veriyorum. Biberon hayatta almaz çünkü. Benimki de emmiyor yaa, gece uyanınca emerdi onu da kesti, göğüslerim dolu oluyor çok üzülüyorum emmezse kesilecek. Gece uyandı meme verdim almadı, uyuttum , yarı uykuluyken verdim de öyle emdi.

10. 29 Nisan 2010
  11. ELALI

ELALI biriciğim, canım kızım... Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    148
    cnm mamayı geceleri yatarken veriyorum onuda zaten sütlüsünden alıyorum...
    gündüzleri kavaltıydı çorbaydı yoğurttu meyveydi derken bitiyo sütlü muhallebi yatarken veriyodum, sebze çorbasına falanda süt katılmaz sanırımfisfisfis

kötü yaa biberon almamaları inşallah zamanla alırlar, sen farklı biberon vermeyi denemişsindir sanırım...
    bende artık sağacak kadar süt kalmıyo cnm olanı gece emiyo şu sıra sık uyandığı içinde süt yetmiyo bile
    biberon almamasının sıkıntısıda burda devreye giriyo işte bilmiyorumkismile

bende dün 70cc sütü kaşıkla verdim biberonla içmeyince yarısı yere yarısı ağzına gitti:eek:
    regl bende olmadım hala , emzirenlerde normal deniyo ama artık çokda az emiyo olurum inş kısa zamandada dr ye gitmek zorunda kalmam...

hahahahaaa:dance: cicibebe düşmanı nihan cicibebemi verir oldulülülülülülü
    ben o sulukla su verdim onu bile doru düzgün ememedi bide senin yaptığın gibi denim bari...

12. 29 Nisan 2010
  13. cerensesil

cerensesil canım kızım melisim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    Biberonun reddedilmesi:
    Bebek büyüdükçe biberona alışması daha zor olur,bebeğiniz biberonu reddediyorsa aşağıdaki yöntemleri deneyebilirsiniz.
    Bebeğinizi aç olduğu zaman besleyin,aç bebek biberonu daha kolay kabul eder.
    Bazı bebekler annelerinin memesi yerine biberon verilmesine karşı çıkarlar,bu durumda bebeğinize öğün aralarında fazla aç olmadığı zamanlarda biberon verin.
    Bebeğin biberonla beslenmesinden önce biberonla oynamasına izin verin.
    Bebeğinizi hala emzirmekte iseniz göğüslerinizi ondan uzak tutun,kokunuzu alan bebek emmek ister.Mümkünse bir başkası bebeğinizi biberon ile beslesin.
    ılk başlarken bebeğinizin hoşuna giden bir içeceği biberonun içine koyun.
    Bebeğiniz uyurken uykudan kaldırıp biberon verin,bir süre sonra uyanıkken de biberonu kabul eder.
    Bebek biberonu istemezse ondan uzaklaştırın sonra tekrar deneyin
    alıntı

14. 29 Nisan 2010
  15. zemmrax

zemmrax hastasiyim...... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    yaa benimki biberonu birakin alistirma bardaginida almiyor. agzinda gevelioyr ama hic cekmiyor. bende agzina döküp geri aliyorum sürekli biseyler icebilsin diye.öyle yutuyor. bunun bi formulü varmi

16. 30 Nisan 2010
  17. Tontirik

Tontirik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    101
    benim kızım hiç biberon almadı.
    sütü şırıngaya cekiyorum agzının kenarından yavaşca içeri sıkıyorum
    halaa bu şekilde içer sütünü
    ben şikayetci degilim.bardak yada biberon kullansaydı cok gec bitircekti.
    şırıngayla 5 dk içiyor

18. 30 Nisan 2010
  19. YAXGXMURCN

YAXGXMURCN ALLAHIM KUZUM SANA EMANET Pro Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    Benimki de bi ara istemedi devam sütü bu aya kadar aptamil kullandık gayet iyi iç,yodu ağzında gevelemye baişladı gece bile içmeyince bende bebelac aldım baktım onu içiyor maşalalhh.. Birde kaşıklı biberon gönderdi kk dan arkadaş sğolsun su içmediği için onula veriyorum kolay oluyor .. sanırım nuby ninde var ama onda sıvı verişliyormu bilmiyorum