biberon, emzurme pompası ve 2.nevresim takımı doğum öncesi alınmalımı?

Konusu 'Doğuma Hazırlık' forumundadır ve ozlem28 tarafından 3 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

3 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : ozlem28
  1. ozlem28

ozlem28 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    44
    Ödül Puanları:
    108
    arkadaşlar bebek için biberon, emzirme pompası almadım. gerek olmaz belki olursa alırız diye. birde karyolasını alırken uyku setide dahildi zaten. ayrıyeten nevresim takımı falanda almadım. almak gerekiyormu?

2. 3 Mayıs 2010
  3. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende biberon almamıştım,annem almış ama bebeğim 4aylık oldu,sadece emziriyorum,biberona hiç ihtiyacım olmadı,öylece duruyor.6.aydan sonra ek gıdalara geçince kullanırım heralde.bütün eczanelerde var zaten,ihtiyaç olduğu anda da alabilirsin.pompaya da ihtiyacın olup olmayacağını bilemezsin.o da aynı şekilde ihtiyaca göre temin edilir bence.internetteki doğum öncesi alınacaklar listeleri bazen yanıltıcı oluyor,gereksiz şeyler alıyoruz.mesela ben 2paket göğüs pedi aldım,sütüm bol olduğu halde hiç ihtiyacım olmadı.nevresim takımına gelince yedeği olsa iyi olur.takım şart değil,çarşafın yedeği olsa yeter.zaten ilk zamanlar yastık ve yorgan kullanılmıyor,yorgan çocuğu sarmıyor havada kalıyor,daha ince hafif şeylerden birkaç kat kullanıyorsun

4. 3 Mayıs 2010
  5. BtLKnN

BtLKnN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Valla ben nevresim takımı fln almadım .Ya gerçekden şöle güzel bi ihtiyaç listesi bende bulamadım .Ayrıca bende küçük beşiklerden alıcam şimdilik kaynanamla kaldıgım için istemiorum küçük bişi olsun uyku seti onda var bende almadım nevresim takımı fln valla lazımsa alim :KK46:

6. 7 Mayıs 2010
  7. gulbiraz

gulbiraz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Ben nevresim takımı aldım, ayrıyetten bir de uyku seti alacağım, sadece 1 takım uyku seti yetmez bence, sonuçta onlar da sık sık yıkanacak, yıkandığı zaman değiştirmek için 2. takım gerekli diye düşündüm.

8. 7 Mayıs 2010
  9. april_sun

april_sun Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    39
    Ödül Puanları:
    108
    ben biberon ve sağma pompası(lansinoh) aldım. bir takım da nevresim takımı aldım birde uyku seti var işte:ecrin_bebek:
    pompa ve biberonu erken çalışmaya başlayacağım için aldım; günde enaz bir kere ben yokken beslenmesi gerekecek; sağıp bırakırım diye düşündüğüm için aldım.
    senin böyle bir durumun yoksa ihtiyaç halinde alırsın bence..