Biberon kullanan arkadaşlara sorum var

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve gulvary tarafından 13 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

13 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Bebişim 4 aylık sütümde yetmiyor mama vermek zorunda kalıyoruım iki memeyide emdikten sonra kaşıkla veriyorum mamayı ama kesinlikle sevmiyor 60ml. yi bitiremiyor bile yarısı dışarı gidiyor zaten yerken biberonu hiç denemedim kaşığa alışsın istiyoırum ek gıdalara geçince zorluk çekmeyelim diye ama olmuyorr... açmı kalıyor yoksa bebişim :çok üzgünüm:

2. 13 Mayıs 2009
  3. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kaşığa ek gıdalara geçince alışır bence..artık emmeye de alışmış 4 aylık diyorsun kalanını bence biberonla ver...biberona alışmasıda sana büyük kolaylık verecek hem...a.s.

4. 13 Mayıs 2009
  5. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    biberonla dahamı fazla yer diyorsun

6. 13 Mayıs 2009
  7. gulce2008

gulce2008 zeynep Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Emmeye iyice alışmıştır biberon verebilirsin bence ben vermedim kızım 14 aylık süt içmeli ama biberon almıyor ileride çok faydasını görürsün kaşığada alışmasına az kaldı ek gıdaya geçince alışır zaten biberonla daha çok yer sanki

8. 13 Mayıs 2009
  9. ashkom

ashkom Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Bıberona alıŞtırmayalım derdım bende ama memeden kesınce sÜt ıÇırebılmek ıÇın bıde gÜnlerce ÇocuĞu bıberona alıŞtırmaya uĞraŞtım
    sız vakıt varken yavaŞ yavaŞ bıberona baŞlayın bencede

10. 13 Mayıs 2009
  11. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    tabi döküp saçmayacak en azından....alıştır bence biberona...nasılsa kaşığa alışacak..

12. 14 Mayıs 2009
  13. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    kaşığa alışacak ama şimdiden kaşığı kabul etmiyor sadece anne memesi istiyor bide biberona alışırsa ileride kaşığı hiç istemeyecek sadece biberonla emmek ister diye daha zorluk olacağını düşünüyorum açıkçası ama tabi biberonlada fazla içer sütü şuanda bide o var yani mamayı:ecrin_bebek:

14. 14 Mayıs 2009
  15. sherry456

sherry456 Guest

kaşığa alışmaz diye bişey olmaz bence.hem kendine hem bebişe işkence etme canım biberonla ver rahat beslensin yavrun.ek gıdalara geçincede renkli bebek kaşıklarından al hiç sorun yaşamazsın.bazı bebekler metal kaşıktan korkuyorlar çünkü.biz 4 aylıkken yoğurt ve meyve azar azar başladık allaha şükür şuanda ne versem yiyor.minik minik tattırmaya başla istersen uygun şeylerden.

16. 14 Mayıs 2009
  17. mugumugu

mugumugu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde aynen mamayı kaşıkla veriyodum ama hiç mama yemiyo gibi bişey dışarı atıyo . Ben 15 gün uğraşılarım sonucu biberona alıştırdım şimdi 90 ml içiyo rahat bence alıştır . Zaten 4 aylık olmuş işkence çektirme kendinede bebeğinede alışsın nolcak

18. 14 Mayıs 2009
  19. aynurxoxz

aynurxoxz yaşama sevincim3 melegim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim bebişlerim doğar doğmaz biberonu kullanmak zorunda kaldılar.
    4,5 aylıkken ek gıdaya başladım alıştılar gitttiler ama ne kadar kaşıkla mamada yeseler biberonla mama yemenin keyfi başka ek gıdayada geçsen takviye hazır mama vermek zorundasın biberonla, sütünün yerine yani ek gıdaya geçince mama bırakılmıyor canım