biberon maması

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve muslukum tarafından 31 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : muslukum
  1. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar siz ek gıdalara ilave olarak biberon maması da veriyor musunuz? sütüm çok azaldığı için ben veriyorum. uyandığında ek gıdasını veriyorum, uyutmadan önce de biberon maması veriyorum, haftada 1 kutu bitiyor aptamil veriyorum. sizde durumlar nasıl?
    doktorum biberon maması verme emzir dedi ama sütüm yeterli değil ki. bi de kilolu bir bebek değil o yüzden veriyorum. :uhm:

2. 31 Mayıs 2009
  3. EU3

EU3 Guest

ben sadece gece uyandığında veriyorum biberon maması, onun dışında hiç vermiyorum, dr a sordum, diğer besinlerini tam alıyorsa vermeyebilirsin dedi ama gece acıkınca mecbur veriyorum, hiç emzirmiyorum bu arada

4. 31 Mayıs 2009
  5. xsxen

xsxen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ek gıdalara ilave olarak biberon maması veriyorum muslukum, aptamil 2 veriyorum...günlük 450- 500 cc verebilirsin dedi doktorumuz ve 8. aya kadar devam edicez mamaya...tabii bu arada ek gıda listemizi de verdi ve başladık hergün yoğurt meyve ve sebze çorbamız var...genelde gece 2 defa ve gündüz 2 defa 100-120 cc mama veriyorum...sütüm yok malesef emziremiyorum...

6. 1 Haziran 2009
  7. muslukum

muslukum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biberon maması verdiğimde de içiyor. ek gıdasını da artık iyice istememeye başlayıncaya kadar veriyorum. mama vermezsem aç kalıcak gibi geliyor aslında bende mamayı biraz azaltmak istiyorum,kilosuda çok olmadığı için kesersem de zayıflarsa diye korkuyorum açıkçasımirmirmirmir

8. 1 Haziran 2009
  9. SAPHIRA

SAPHIRA Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    198
    ek gıdaya başladıktan sonra da günde 500 ml anne sütü veya devam sütü almaları gerekliymiş.ben her öğnden sonra emzirmeye çalışıyorum.sabah ilk uyanışında,gece ve geceden sabaha kadar hep emziriyorum ama 500 ml içip içmediğini bilemiyorum tabi.ama geçenlerde gece karnı çok acıkmıştı,bende de süt yok gibiydi o anda,biberon maması yaptım içmedi,çok şaşırdım çnk ilk kez karnı açken mamayı reddetti.muhallebi yaptım hemen bayıla bayıla yedi.yani biraz biraz mamayı reddetmeye başladı galiba benimki,Allahtan anne sütünü reddetmiyor :nazar:

10. 1 Haziran 2009
  11. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğluş malesef biberon mamasını almıyor hiç sevmedi bende gece sürekli emziriyorum sütüm çok azaldı yetiyor mu bilmiyorum inşallah en az 500ml içiyordur gündüz pek emmiyor

12. 1 Haziran 2009
  13. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğluş malesef biberon mamasını almıyor hiç sevmedi bende gece sürekli emziriyorum sütüm çok azaldı yetiyor mu bilmiyorum inşallah en az 500ml içiyordur gündüz pek emmiyor

14. 1 Haziran 2009
  15. serayy

serayy çook şeker Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106

Benim oğlumda aynı, kilosu az olduğu için aptamil 2 veriyorum. Akşam yatırırken veriyordum karnı iyice tok olsun uyanmasın diye, gece emziriyordum.
    Emzirmeler azaldıkça azaldı ve en son dün sabah göğsümü verdim ve oğlum öğürdüsenağlama
    o saatten beride kesinlikle almıyor artık. günde 4 kez veriyorum artık aptamil,
    akşam yatırırken, gece 2 kez ve sabah erken saatte kalkınca veriyorum.
    gündüzde ek gıdalar ve kaşık maması.
    idare ediyoruz işte bu şekilde, öyle böyle büyüyorlar.
    kızımı hiç emzirememiştim.:a015: