biberon mu kaşık mı

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve hadeng tarafından 15 Nisan 2010 başlatılmıştır.

15 Nisan 2010
    Konu Sahibi : hadeng
  1. hadeng

hadeng Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar kızım 1 aylık mecburen mamaya başladık.canım çok sıkkın bu olaya.kaşıkla mı vermeliyim biberonla mı herkes bişey söylüyo.anne sütü de alıyor.anne sütünü bırakmaması için kaşık mı biberon mu daha uygun

2. 15 Nisan 2010
  3. kba

kba kızımızı koru yarabbim... Üye

Beğenildi:
    301
    Ödül Puanları:
    123
    bence biberon alıyorsa biberonla ver arkadaşım..ilerde kaşıkla sorun yaşayabilirsin..hani hep biberonla vermeyin emmeyi bırakır derler ya mamayla beslenmek zorundaysa bırak da biberonla beslensin..benim bi arkadaşımın kızı biberon almadı ona mama yedirmek bi ölümdü..tabi yinede sen bilirsin ama ben kızıma suyu bile biberonla içiriyorum..bi damla su verin dedikleri dönemde bile:))

4. 15 Nisan 2010
  5. semprex

semprex Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende biberonla veriyorum kaşıkla çok zordu chıconun anne göğsüne benzeyen kauçuk uçlu cam biberonundan aldım gerçekten çok iyi tavsiye ederim...

6. 16 Nisan 2010
  7. irem-ozge

irem-ozge :) Üye

Beğenildi:
    336
    Ödül Puanları:
    188
    Memeyi bırakır olayı yoğunlukla anne sütü ile beslenen bebeklerin ek gıda dönemine geçtiklerinde memeyi bırakmaması için söylenir.
    Ama sizin bebeğiniz mamayla besleniyor ve kilo alımı buna bağlı olarak gelişiyor.
    Biberonla besleyin bebeğinizi.
    Anne sütü bırakana kadar alsın.
    Ama önemli olan mamayı alıp almaması şu an

8. 16 Nisan 2010
  9. tttugba

tttugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba araniza yeni katildim ve bu konuya cevap yazmadan edemedim benim oglum 4 aylik biz de ilk ay mama takviyesi yapmak zorunda kaldik kasikla almadi biberonu sadece 2 defa vermemize ragmen meme vermeye kalkinca alamadi agzinin icinde memeyi bulamiyordu o agladi ben agladim on gun kabus yasadik sonunda ben kazandim demem o ki biberonla zorunlu kalmadikca verme vereceksen de agzi en dar biberonun sadece bas kismini ver hepsini alip rahatliga alismasin bu bebisler islerne gelene hemen alisirlar

10. 19 Nisan 2010
  11. tttugba

tttugba Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merve ege ozel mesaj hakkim yok daha yazamiyorum sakin pes etme. uyurken yada yari uyanikken ver. tam uyanana kadar emer yavas yavas uyanikken de emmeye basliyor. baska da bir yolu yok zaten. aglarken zorlama cok gicik oluyolar ))) cok acikir da panik olursa sagip kasikla verebilirsin daha cok kucukmus bebegin unutur biberonu allah yardim etsin cnm

12. 19 Nisan 2010
  13. Asu

Asu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ben oğlum 20 günlükken mecburen mamaya başladım.kaşıkla vermeyi denedim çok zor oluyordu.sürkli genzine kaçtı yarısı üstüne döküldü vs.. dr brows un en küçük biberonuyla başladım hiç sıkıntı yaşamadım.benide hiç bırakmadı.biberonla vereceksen kesinlikle dr.brows un bibeeronlarını tavsiye ederim.anne memesinin akışına benziyor.bebek emmeden gelmiyor..

14. 20 Nisan 2010
  15. ntul

ntul Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, benim kızımada ilk günden itibaren mama vermeye başladık. Sütüm yetersizdi. Doktor önceleri kaşıkla ver dedi. Aman allahım ne günlerdi. kaşıkla beslerken ağlar mama her tarafa dökülür... kızar dururdu. sonra bende artık usandım. Biberona başladım. takvisiyem arkadaşın dediği gibi chiconun cam bireborunu çünkü annenin meme ucu gibi benim kızım hem memeyi hemde biberonu alıyor.. bırakmadı yani...
    :ecrin_bebek:

16. 21 Nisan 2010
  17. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Ek gıdaya geçmesiyle memeden soğurlarmı bende bu olayı yaşıyorum da. 10 aylık ek gıdalara yoğunluk verdim ve şuanda asla emmiyor.

18. 21 Nisan 2010
  19. edamine

edamine Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba, benimde kızım 1 aylık ve mamaya başlamaka zorunda kaldık. bir haftadır dr tavsiyesiyle 4 saatte bir 60 cc mama veriyorum. kilosu oldukça farketti. her uyandığında da meme emiyor ve hiç bırakacak gibi durmuyor. Sütümün gelmediği ilk günler kaşıkla mama denemiştik ama 1 ay boyunca emmeye de alıştığı için memeden kesmedi. Biberon olmadan karnının doyması mümkün değil. arada sürekli emziemeye devam ederseniz memeyi bırakmayacağına inanıyorum. hepimize kolay gelsin:))