biberona nasıl alıştırabilirim?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve daisy83 tarafından 11 Mart 2010 başlatılmıştır.

11 Mart 2010
    Konu Sahibi : daisy83
  1. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bebeğim 5 aylık. 6 aylık olunca çalışmaya başlayacağım. 12 saat evde olamayacağım. Ek gıdalara da başlayacak tabi o zaman ama sütümü sağıp biberonla verdirmek istiyorum. Sütüm yeterli şimdiye kadar başka bir şey vermedim, hiç biberon da vermemiştim. Bugün denemeye karar verdim ama hiç sevmedi:KK43: Önce biberonun emziğini verdim emzik gibi emdi (emzik kullanıyoruz) Sonra sütümü biberona koyup vermek istedim başını çevirdi, sıratını ekşitti. Napıcam bilmiyorum ben yokken emmek için ağlarsa kahrolurum. Var mı bir yöntem. Gerçi daha 1 defa denedim ama...

2. 12 Mart 2010
  3. CDUYURMAZ

CDUYURMAZ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Bebeklerin biberona alışmaları bazen çok zor olabiliyor. Benim kızım da biberon almadı 3 aydan sonra çalışmaya başladım ve 6. aya kadar biberon almadı zar zor çay kaşığı ile besledik.
    1 yaşından sonra kullanmaya başladı. Bebedor, Dr.Brown ve Nuby biberon kullanırkan aynı zamanda beni de emiyordu.
    Şu an 2 yaşında Nuby Doğal Dokunuş biberolarla süt içiyor.
    Bazı bebekler biberon emziği anne göğüsü boyutunda olduğu için Nuby Doğal Dokunuş biberona daha kolay alışabiliyorlar. ısterseniz onu bir deneyin.

4. 15 Mart 2010
  5. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Teşekkürler onu da deneyeyim. ılk 6 ay sadece emip sonrasında biberona alıştırabilen var mı? Ben geç mi kaldım acaba?

6. 15 Mart 2010
  7. reyyan07

reyyan07 gül Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende nubbynin biberonuna dün başladım benim kızım 1 yaşında bu zamana kadar su bile içmedi dünden beri içiyor bi dene bakalım seninki küçükmüş daha 4-7 ay arası en iyi alışma dönemiymiş..

8. 15 Mart 2010
  9. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    İçime su serptiniz hemen alıcam nuby biberondan

10. 15 Mart 2010
  11. neseli45

neseli45 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    benimde kızım 3 aylık bende biberon tutturamadım canım. en nuby marka biberon aldım çok tavsiye ettiler ama maalesef onuda tutmadı benimki. kaşıkla idare ediyoruz artık. inşallah seninki tutar canım. ben çok uğraşmadım çünkü sık sık emzirmeye gidip geliyorum.belki bu yüzden tutmamıştır.

12. 15 Mart 2010
  13. daisy83

daisy83 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Şimdi baktım da nuby biberonlara. Bende avent in biberon sterilizatör ve ısıtıcısı var. Onlara uyar mı bu biberon? Sanki biraz kalın gibi geldi.

14. 15 Mart 2010
  15. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Benimki 9 aylık benimkide almadı biberon suyu kaşıkla veriyorum ama çok zor oluyor ve yeterli içmiyor.

16. 15 Mart 2010
  17. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    dr browns aldım sonra küçük su için nuk biberon aldım ve hamileyken öylesibne aldıgım wee 2 numara biberon vardı şuanda bebeğim 6,5 aylık önceleri dr browns la su ıhlamur arada rezene filan veriyodum ama 4. aydan sonra hiçbirşekilde almamaya başladı diş kaşıyıcı olarak kulandı 1 hafta önce wee biberonu cıkardım basit ucuz bir biberon şimdi suyunu onunla veriyorum akşamda ıhlamur yaptım çok tuhaf ama 2 aydır ne ıhlamur nede biberon almayan cocuk artık biberonda alıyor ıhlamurda içiyo

inşallah böyle devam eder

18. 15 Mart 2010
  19. snowpea

snowpea Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 3 aylıktan beri biberon alsın diye ugraşıyorum çünkü emmeyi de o zaman bırakmıştı, şu an 7,5 aylık ve maalesef her şeyi kaşıkla alıyor. denemediğim biberon kalmadı. Ben de ilk Nuby aldım olmadı, silikon ve kaucuk her tür ucu denedim olmadı. Hala sütümü sagıp kasıkla veriyorum.