Biberonla anne sütü veriyorum beni bırakırmı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve NisaNurum tarafından 24 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

24 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : NisaNurum
  1. NisaNurum

NisaNurum Canım Kızım Canım oğlum Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba arkadaşlar daha öncede bi konu açmıştım kızım emmek istemiyo mememi almıyo diye bende aç kalmasın diye sütümü sağıp kızıma biberonla veriyorum acaba beni bırakırmı biberona alışırmı çok ağlarsa mememi redderse biberonla sütümü veriyorum geceleri alıyoda gündüzleri hiç istemiyo uyanıkken istemiyo yarı uykuluyken alıyo yani genede emziriyorum biberona alışmaz dimi beni bırakır diye çok korkuyorum cevaplarınızı bekliyorum

2. 24 Temmuz 2009
  3. EU3

EU3 Guest

seni bıraksada korkmana gerek yok bence
    çünkü biberonla da olsa kendi sütünü veriyorsun

4. 24 Temmuz 2009
  5. shrylz

shrylz Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    609
    Ödül Puanları:
    113
    bırakır! tecrübeyle sabittir. sütünü kaşıkla ver sakın biberonla verme. hangi marka olursa olsun...

6. 24 Temmuz 2009
  7. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    ama sürekli onla vermiyorum çok ağlarsa mememi tutmazsa istemezse veriyorum ağlayınca almıyo sakinken alıyo günde 1 yada 2 kere veriyorum biberonla ama genede korkuyorum bırakır diye inşallah bırakmaz kaşıkla verincede ağlıyo çok gaz yutuyo

8. 24 Temmuz 2009
  9. kumru82

kumru82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    oğlumun doktoru kesinlikle biberon kullanma demişti. emzirmenin dışında sıvı vereceğinde kaşık kullan demişti

10. 25 Temmuz 2009
  11. yelizfalan

yelizfalan seni seviyorum hayat... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    valla canım istersen günde bir kere ver ama bırakabilir..bende tecrübeliyim bu konuda çünkü..ama bizim ilk başardaydı ki farkedip hemen bıraktım çok şükür.bocaladı kızım emmemeye başladı ama çok şükür ısrar edince ve biberonu bi daha vermeyince emmeye devam etti..şimdi farketmezsin ama 4 5 aylık olup herşeyin farkında olmaya başlayınca bırakabilir..bence verme canım zor oluyo ama kaşıkla ver..doktorlarda öyle söylüyorlar hep...:nazar:

12. 25 Temmuz 2009
  13. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    daha vermicem zaten emmiyo beni bide biberona alışırsa daha kötü olur kendini bilince 3 4 aylık olunca memeyle doyucağını bilir ve emer inş şimdi uğraşıcaz ama yarı uykuluyken felan alıyo öyle 10 15 dk emmesede doyduğu kadar emiyo doymadığı zaman ağlıyo zaten o zamanda kaşıkla veririm ne yapayım yada sakinleşir uyur öyle veririm kalıcı değil inşallah düzelecek

14. 26 Temmuz 2009
  15. caycan

caycan İbrahim Deniz'im Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    sakın biberon verme.benimki beni bıraktı.beni sadece geceleri emiyodu ama artık geceleride emmiyo.ben mamayı biberonla verdim alıştı.şimdi kahroluyorum.her yolu deniyorum ama almıyo beni.sen yol yakınken bırak biberonu.şimdi sağarak veriyorum ama beni emmediği için sütümde iyice azaldı.sen sakın verme.benim gibi kahrolursun sonra..

16. 27 Temmuz 2009
  17. NisaNurum

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    tecrübeli bi kaç kişye daha sordum onlarda bırak verme sakın dediler ki dr larda önermiyo benim içim el vermiyo bıraktırdım daha vermeyi düşünmüyorum beni bırakmasını istemem aramızdaki bağ onunla dahada güçleniyo inşallah değişir huyu düzelir yaa

18. 27 Temmuz 2009
  19. Yeliz

Yeliz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim oğlum beni hiç tutmadı..6 ay boyunca sağıp verdim ondan sonrada kesildi sütüm bunu alışkanlık haline getirme sakın oğlun seni bırakmaz belki ama sütün kesilebilir sürekli yaptığında..bebek anneyi emdiğinde sütün devamı geliyor ama sağdığında bir süre sonra kesiliyormuş..