biberonların bakımını nasıl yapıorsunuz .

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve moonlight_10 tarafından 7 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

7 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : moonlight_10
  1. moonlight_10

moonlight_10 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar benim bebeğim emdi biberonla sadece meyve suyu ve ıhlamur veriyorum.sıcak suda kaynatsamda sarılığı çıkmıyor siz nasıl temşzliyorsunuz

2. 7 Mayıs 2010
  3. turkan2002

turkan2002 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım ben içine biraz çamaşır suyu biraz deterjan koyuyorum sonra kaynar suyu içine döküp 1-2 saat beklettikten sonra iyice duruluyorum.Pırıl pırıl oluyor valla..Ama çamaşır suyunun iyice geçmesi için mutlaka çok durulaman gerek...

4. 7 Mayıs 2010
  5. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Cam biberon kullandığım için hiç sararma problemi yaşamadım. Haftada 2 defa bulaşık deterjanıyla biberon temizleyici çubukla iyice içini ovarak yıkadım. ıyice duruladıktan sonra deterjan kalıntılarının gitmesi için kaynar suya bastım. Onun dışında her kullanımdan önce sadece kaynar suya bastım.
    Söyleyeceğim en önemli şey bebek biberonunu temizlerken çamaşır suyunu asla kullanmayın deterjanı da mümkün olduğunca az kullanın. Polikarbon biberon yerine cam biberon kullanın.

6. 7 Mayıs 2010
  7. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle sterilizatör... çok işe yarıyor, iyi temizliyor.

8. 8 Mayıs 2010
  9. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben sütümü sağarak veriyorum.sağılan sütün bazı vitaminlerini öldürüyormuş cam biberon o yüzden polikarbona koyulması gerekiyor.polikarbonları da her seferinde kaynatıyorum.

10. 8 Mayıs 2010
  11. Revolucion

Revolucion artık iki aşkım var :P Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    oğlum 7 aylık ve sadece 15 gün anne sütü alabildi.yani tam 6,5 aydır biberonlara mahkum biri olarak kesinlikle cam biberon diyorum. onunda emziğini ayda bir mutlaka değiştiriyorum çünkü her kullanımdan sonra kaynar suya basıyor ve haftada birde kaynatıyorum.kalıntıları çıkarmak içinse sadece su kullandım bu güne kadar hiç deterjana gerek duymadım.

12. 8 Mayıs 2010
  13. dejavu_one

dejavu_one ''Allah'' de, gerisini bırak.. Pro Üye

Beğenildi:
    3.916
    Ödül Puanları:
    238
    Lütfen şu biberonları artık çamaşır suyuyla temizlemeyi bırakın yaa.. Hala daha öyle temizliyorum diyenler var inanamıyorum.. Siz kendi yemek yediğiniz tabakları, tencereleri de çamaşır suyu ile mi yıkıyorsunuz.. Özellikle üzerinde yazar zaten kimyasal içerdiğinden mutfak eşyalarında kullanmayım diye.. Hangi dr söyledi de bunu yapıyorsunuz. Ne kadar durularsanız durulayın kokusu kalır, miktarı kalır siz farketmeyebilirsiniz ama herşeyi farkedemezsiniz. Klozete bile döktüğümüzde kaç sifon çekiyoruz gitmiyor kokusu. Kaynar buharlı suya batırın deterjan bile kullanmamay özen gösterin mümkünse steril makinesi alın.. En iyi temizleme şekli buhardır su 100 derece de kaynar, ama buhar 300 dereceye kadar çıkar... Eşim kimya mühendisi ve o da çok kızıyor kimyasal madde ile temizleyenlere...

14. 9 Mayıs 2010
  15. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kesinlikle katılıyorum.yine böyle bir topicte de yazdım çamaşır suyunu istediğiniz kadar durulayın arıtamazsınız.deterjan da aynı şekilde.Allah aşkına hergün kaynatın zaten pırıl pırıl oluyorlar.çamaşır suyu ve deterjanla yıka diyip insanları yanlış yönlendirmeyin lütfen. :eek:lmaz::eek:lmaz:

16. 9 Mayıs 2010
  17. yigit

yigit Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet deterjan ve hiç bir kimyasal kullanılmamalı en doğrusu sterilizatör.