Biberonumuz kokuyor ne yapabilirim?

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve gulvary tarafından 28 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

28 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : gulvary
  1. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba Avent in anne memesi gibi olan biberonu kullanıyorum tabi ilk kullanımdan önce biberonu kaynattım tüm parçalarını kaynattım ve her kullanımdan önce üzerine kaynar su döküyorum birkaç kullanımın ardındanda yine kaynatıyorum fakat biberon bir süre kapalı kaldıktan sonra içi kokmaya başlıyor içinde mama olsada olmasada ve bunu engelleyemiyorum yanlışmı kullanıyorum acaba? Cam biberona dönmeyi düşünüyorum ama camda anne memesi gibi olan yok sanırım?

2. 28 Mayıs 2009
  3. mayalihamur

mayalihamur scarface Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bende avent kullanıyorum. temizlik için sıcak sabunlu suyla yıkıyorum. sonra durulayıp sterilizatöre koyuyorum. mama kokusumu oluyor?plastik kokusumu? anlamadım?rahatsız edici bir koku yok benimkilerde. eskiler biraz mama kokuyor. ama aventin emziği bebeğimin ağzını kokutuyor uynaınca o kokuyu alıyorum ağzından ama sonra geçiyor.

4. 28 Mayıs 2009
  5. rosa67

rosa67 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ben cam biberon aldıım o kadar dikkat etmeme rağmen kırıldı bir de durdk yerde inanamadım bebeğime yakın yerde kırıldı allaha şükür bir şey olmadı bebeğime kızlar dikkat edin kırılmaz diyordum kırıldı nazardan galiba birden bire televizyonluktan düştüüü

6. 28 Mayıs 2009
  7. ilkim_1983

ilkim_1983 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım yıkadıkdan sonra kuruluyorsun değilmi.bende de oldu bir ara değiştirdim markasını

8. 29 Mayıs 2009
  9. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    yok bezlerden mikrop kapmasın diye kurulamıyorum ondanmı koku yapıyor acaba??

10. 29 Mayıs 2009
  11. tebessum77

tebessum77 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    biberon kurutucular var pilastik çubuklar yanyana öyle bir şekli var biberonu yıkadıktan sonra ona ters geçiriyorsun kuruyor ıslak kalıyorsa kokabilir ben cam biberona geçtim bayadır çünkü plastik kokuyordu bende avent kullandım cam dah sağlıklı ama dar ağızlı tüm cam biberonlar

12. 29 Mayıs 2009
  13. KuzeyEge

KuzeyEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben bulaşık makinasında önce yıkıyorum sonrada sabunlu suyla yıkayıp mutlaka havlu peçeteyle kuruluyorum

14. 29 Mayıs 2009
  15. gulvary

gulvary CANımmmm Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bu koku işi beni illet ediyor sanırım değişicem biberonu bezle kurulamakk içime sinmez çünkü steril edilmiş sonuçta

16. 29 Mayıs 2009
  17. minikiz

minikiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    en sağlıklısı cam.

18. 30 Mayıs 2009
  19. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    biberonlar kurutulmadığı taktirde koku yapıyor kendi halinde tamamen kuruduktan sonra aparatlarını takıp kaldırın bende avent ve dr brawns ve chicco kullanıyorum ve koku oluşmadı ama hep açıkta kurutturuyorum.