bikini bölgesindeki küçük beyaz lekeler ???

Konusu 'Lekeler, Çiller ve Cilt Rengi Sorunları' forumundadır ve nick_im tarafından 23 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

23 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : nick_im
  1. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba....bikini bölgesinde küçük küçük beyaz leke gibi şeyler var..sebebini bilmiyorum...bi zamanalr jilet yapmıştım 1 yıldan fazladır sir ağda yapıyorum...o beyazlıkların sebebini bilen var mı:bbo: sizin de böyle bi sorununuz varmı bi bende mi oldu:sinifsinif: nasıl geçicek bunlar ya....:çok üzgünüm:

2. 24 Mayıs 2010
  3. hilkatgaribesi

hilkatgaribesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ben bilsem yardım edicem...

Son düzenleme: 24 Mayıs 2010
  4. 26 Mayıs 2010
  5. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    deride oluşan renk kaybı sıklıkla vitamin eksikliği, uyku düzensizliği, uzun süreli antibiyotik kullanımı, hormon ilaçlarının kullanımı, stress gibi nedenlerle oluşur. ancak belirli bir bölgede başlayıp yayılıyorsa ve beyaz lekelerin üzerinde plak gibi bir görünüm varsa vitiligo başlangıcı olabilir. bir dermatologa görünmenizi öneririm...

6. 27 Mayıs 2010
  7. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hım...bazen büyüyo bazen de küçülüyo...sadece bikini bölgesinde var..belli bi yerde...antibiyotik ya da hormon ilacı almıyorum çok şükür...uyku düzenlizliğim ve stresim yüksek...arada küçülüyo sanırım vitamin eksikliği de var...küçüldüğü zaman vitamini tam alıyorum heralde...şu ara küçüldü...

çok sağoalsın..bende anlam veremiyodum büyüyüp küçülmesine...ben kararma olduğu için expigment kullanıyorum sorun olur mu acaba?

8. 28 Mayıs 2010
  9. sevinctas

sevinctas Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    expigment lekeli bölgede lekelerin rengini açmak için kullanılıyor. sende beyaz lekeler var, uygun olur mu bilemiyorum. bir dermatolaga görünmeden expigment kullanmasan iyi olur diye düşünüyorum. opuyorumnanaktan

10. 29 Mayıs 2010
  11. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    hımm...ama kararma olması beni aşırı rahatsız ediyo:KK43:

birinden kurtulayım derken öbürü daha kötü olucak...:/

bırakayım ozaman bi süre...ara ara kullanayım...hiç olmucak yerde ne çok sorunum var allahım yaa:'(

12. 29 Mayıs 2010
  13. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bi de dermotoloğa nasıl giderim de derim böyle böyle diye..bakmak isterse napıcam..kesin bakıcak:KK43:

int araştırdım bu hastalık olarak adlandırılmıyo henüz..tedavisi de yok..ama bi eczanede varmış sanırım bi ilaç..o da benim şehrime çok uzak nasıl alıcam...geçmesi için bitki yok mu acaba ya bildiğiniz?

14. 29 Mayıs 2010
  15. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Canım bendede var.
    Ağda yapmaktan olabilir mi diye düşünüyorum bende
    Sanki çatlak gibi duruyor..Sadece orda var..Kıl yapısı yoğun olduğundan kılları hızla çekiyoruz ya deride hassasiyet söz konusu bu nedenle beyaz lekeler oluşuyor diye tahmin ettim kendimce

16. 29 Mayıs 2010
  17. papatya2507

papatya2507 Doruk'um herşeyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Ablamda var vitligo..Bende de olabilir mi yaa

18. 30 Mayıs 2010
  19. nick_im

nick_im Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ablam da dedi ki basınçtan dolayı oluyo..ağda yaparken hızlı çekiyosun bi de sert oluyo bu yüzden oluyo bence dedi..araştırdım basınçtan dolayı da beyazlıklar olabilirmiş...bende ilk zamanlar çatlak diye düşündüm ama yine de sorayım dedim..öğrendim ki vitiligo diye bişey varmış...bende o var mı bilmiyorum doktora gitmek gerek tabi...bazen aşırı küçülüyo ya minnacık oluyo..ağdadan olabilme ihtimali de var...tüyler azalsın bi bakalım...