bıktım artık mens sancılarımdan

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve lcopur tarafından 17 Ağustos 2008 başlatılmıştır.

17 Ağustos 2008
    Konu Sahibi : lcopur
  1. lcopur

lcopur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşlar direk konuya dalıyorum ama yardımlarınızı bekliyorum. benim her mens dönemi çok sancılı geçiyor öyleki saatlerce ağlıyorum bağıra bağıra artık ağrı kesici ilaçlar da fayda etmiyor 3 tane birden alıyorum tık yok acillik oluyorum ağrı kesici iğne serum falan en erken 1-2 saate fayda veriyor ama ben dayanamadığım için baygınlık geçiriyorum neredeyse tansiyonum düşüyor. eğer bu dertten nasıl kurtulacağımı bilen varsa yardım edin bugün 5 saat ağladım senağlama
    ayrıca kendimede dikkat ederim atletsiz ve çorapsız gezmem ama yinede kurtulamıyorumm

2. 17 Ağustos 2008
  3. Taxsxbebek

Taxsxbebek ♔ßuKLé♔ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım benim çok geçmiş olsun inşallah iyileşirsin
    yokmu bilen kimse ya?

4. 17 Ağustos 2008
  5. gxuxlsu

gxuxlsu sifaa nın yazdığından :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    geçmiş olsun bende hastalandım bugünn majezik içiyorum o iyi geliyorr

6. 17 Ağustos 2008
  7. Arwen

Arwen Guest

Ağrılar başlamadan 1-2 gün önceden ağrı kesici almamı önermişti doktor bana. Bir de aynı anda 4 tane içiyorum demişsin, iki hap arasında en az 4-6 saat olması gerekiyor yoksa ciddi sorunlara sebep olabilir. Düzenli olarak ballı kekik çayı içmeni, maydonoz ve muz tüketmeni tavsiye ederim. İnşallah faydasını görürsün. Geçmiş olsun. Ama sıkı bir muayene olmanda çok fayda var.

8. 17 Ağustos 2008
  9. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    sakinleştirici çaylar, sıcak bir şeyler de iç, iyi geliyor bana...

10. 17 Ağustos 2008
  11. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    arkadaslar cok agri cekmeyen bilemez hakikaten bunlar ole sakinlestirici caylarla gececek agrilar olmuyr malesef hani dogum agrisi cekmis olsam bir karsilatirma yaparim o derece diyorum.

ben bi yontem buldum bilmiyorum sana yarar mi ama bana biraz iyi geliyor agriyan bolgelerime kas gevsetici suruyorum sicak havlu koyuyorum sonra da bir sakinlestirici gevsetici ilac aliyorum. zaten uyuyakliyorum sonrasinda. hem dinlenmis hem de pek fazla agri cekmemis oluyorum.

sonraki gunlerin agrisini da bu kadar siddetli olmadigi muddetce cekiyorum napiim..

cok gecmis olsun arkadasim Allah kolaylik versin.

12. 17 Ağustos 2008
  13. EU1

EU1 Guest

mens nedır yaa regl ın yenı adı mı kusura bakmayın cahıl kalmısım bu konuda ben
    gencler mens mı dıyor artık buna ?

14. 17 Ağustos 2008
  15. lcopur

lcopur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    88
    kızlar sağolun inanın ilaç almak konusunda çok hassas davranıyorum ama baygınlık geçirtecek kadar yoğun kramplar ve sancılar yaşıyorum. majezik alıyorum zaten ama oda kanamayı durduruyor ama kas gevşeticiyi denememiştim sıcak havluyla beraber deneyeceğim. hafif sancılara dayanıklıyımdır zaten ama gelin görünki bu sancı öle böle değil
    sanırım doktorada gitmeliyim gerçi gitmiştim ama bakmadan majezik yazıp geçiştirmişti.
    bu arada reglin yeni adı bu değil zaten var olan bir adı menstrüasyon döngüsünden geliyor

16. 17 Ağustos 2008
  17. whiteice67

whiteice67 Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    canım çok geçmiş olsun bende yaşadım iyi bilirim ama anca evlenince geçer maalesef

18. 17 Ağustos 2008
  19. buseyiiim

buseyiiim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inan çok üzüldüm.bende çok yaşadım bunları.sezeryanla doğum yaptım mens sancılarımın yanından bile geçemez.bekarken çözümü -doğru olmasa bile kuvvetli -ağrı kesicilerde bulmuştum.evlendikten sonra değil doğumdan sonra hafifledi.doktorlarda dediğin gibi fazla önemsemiyor ama yinede kontrollü olmanı yada acil evlenip doğurmanı öneririm.:)geçmiş olsun.