Bıktım artık.... Ne yapmalıyım?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve gamzeliyarim tarafından 4 Şubat 2010 başlatılmıştır.

4 Şubat 2010
    Konu Sahibi : gamzeliyarim
  1. gamzeliyarim

gamzeliyarim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gecen hafta sonu esimle tartistik. o tartismadan beri ben birtürlü kendimi toparliyamadim. eve gidiyorum hangi isten basliyacagimi bilmiyorum. dizilerde birisi aglayinca bende agliyorum. baska zaman 10 dakika daha fazla uyumak icin calar saati ertelerdim, bir haftadir sabahlari saatin sesini bile duymuyorum. bu sabah esim ise giderken benide uyandirdi saatin sesini duymam uyuyakalirim diye. uzaniyordum yatakta icim gecmis sanirim. esim birsey unutmus evde. geri dönmüs zile basmis dakikalarca. ben bi ses duyuyordum ama komsudan geliyor diye düsündüm. esim hatta aradida ben beni uyuya kalmasin diye uyandirmak icin ariyor diye düsündüm ve mesgule attim. sonra tekrar aradi camdan baktim birsey mi diyecek diye zil sesini duydum yine baktim kapida bekler durur. tabi coook kizmis ne zamandir duydugum ses bizim zilmis. cok kizdi lanet olsun sana ne bu uyku, ölü gibi uyuyorsun dedi. tam on saattir kapida zile basiyorum nasil bi kadinsin sen ya dedi. mafoldumben gecenki tarismada beni suclu görüyor, diyor hem suclusun zaten nasil uyuyabiliyorsun anlamiyorum diyor. bütün hafta zaten kendimi hic iyi hisstmiyorum tansyonum düsüyor sürekli, dedigim gibi sebebsiz agliyorum erkenden uykum geliyor ve kendimi bitkin hissediyorum. tartismadan sonra iyidik yani bi problem yoktu ama o bana iyi davrandikca ben hep böyle sacmaliklar yapiyorum. 10 dakika fazla uyuysam ne olacakki sanki, veya bu ses nerden geliyor diye kalksam ne olacakki demi? ben artik böyle seyler olsun istemiyorum gercekten cok sikildim, biktim böyle sacmaliklardan azar isitmekten sürekli özür dilemekten, sürekli kendimi suclu hissetmekten. millet kocasini ise gülücüklerle, öpücüklerle gönderirken ben sinirlendirip gönderiyorum. kendimi nasil düzene sokabilirim? bende istemiyorum hep böyle seylerin olmasini ama oluyor iste. kendime cok kiziyorum. bunlar ufak tefek seyler ama hep ayni seyler iste. ne bilim cagirinca duymuyorum, mesela su istiyor mutfaga gidiyorum unutuyorum baska seyler yapiyorum.erkenden uykum geliyor. uyuyunca kalkamiyorum saatimde. hadi bi güzel yemek yapayimda gönlünü alayim diyorum yemegimde güzel olmuyor. bu kadarda olmazki. kendimi ona karsi cok mahcup hissediyorum. buna bi cözüm yok mu?

lütfen yardim edin. ben cok sey degil sadece evimde huzur olmasini istiyorum.

gamze

Son düzenleme: 4 Şubat 2010
  2. 4 Şubat 2010
  3. KiymiziAba

KiymiziAba Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kavgalar sebebiyle eşinle mutsuz olman mı sorun?

yoksa unutkanlığın , erkenden uykunun gelmesi mi sorun?

4. 4 Şubat 2010
  5. gamzeliyarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ikiside aslinda. zaten tartismalar ben düzensizligimden, uykumdan veya unutkanligimdan cikiyor. kavga edince ben cok üzülülüyorum. anca kendimi toparliyabiliyorum. tam toparladim derken yine tartisiyoruz. ne yapayim artik bilmiyorum. daha yeni evliyiz yani 1,5yildir ama esim 6aydir daha burda almanyada. simdiden böyle olursa bunun sonu ne olur acaba diye cok korkuyorum

6. 4 Şubat 2010
  7. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    ee arkadaşım daha önceki konuda eşinin normal olmadığını senin suçsuz olduğunu, bu adamın acil bir psikoloğa ihtiyaç duyduğunu yazdıkta yazdık.
    ama ,şimdi yine konu açıp ,kendini suçluyorsun. bu hasta adamın sana davranışlarını yine haklı görüyorsun.
    ne diyeyimki sana artık. doktora gidecekti . ne oldu??.
    yine ,size suçlu psikolojisini yaşatmış bu adam.
    bu adam, size sokakta şiddet uygulayan..
    buluşma yerine kestirmeden gittiniz diye hemde.
    ,birde kendini bıçaklayan ,faça atan kan içinde bırakan adam ya.
    bu adam rahatsız.

şunu anlayın artık

8. 4 Şubat 2010
  9. perseid

perseid Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    öncelikle sürekli kendinizi suçlamaktan vazgeçin. bu da sizi hata diye nitelendirdiğiniz şeyleri tekrarlamanızı sağlar. eşinizle konuşun henüz 6 aydır berabersiniz birbirinize alışma devresindesiniz. size anlayış göstersin. eşiniz en ufak şeyde size bağırırsa kendinizi daha kötü hissedersiniz.
    sürekli uyumak istemenizde yaşadığınız bu sıkıntıdan dolayı olabilir. hergün düzenli spor yapmanızı öneririm. bu şekilde daha dinç olursunuz, ayrıca dr giderek bazı testler yaptırarak unutkanlığınızın ve uyku halinizin tıbbi bir nedeni var mı öğrenebilirsiniz.

10. 4 Şubat 2010
  11. gamzeliyarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilmiyorum iste ne yapacagimi. doktor ariyorum hala olmazsa haftada bir baska sehirde varmis galiba oraya gidecegiz. ablam bilmyiorum ben ya. bu kadarda olmaz ki yani. kendimden süphe etmeye basladim valla. yani söyle düsününce bende yiorum ne varki duymamis olabilirim. veya yorgunluktan uykum gelir normal diye düsünüyorum. sonra insan dalginda, unutkanda olabilir. ama neden bunlar hep üst üste geliyor? ben böyle düsünüyorum ama dogru mu bilmiyorum iste o yüzden burda size soruyorum.

12. 4 Şubat 2010
  13. okypete

okypete Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    41.398
    Ödül Puanları:
    563
    canımm.
    lütfen artık suçlama kendini.
    bak insanız. olabilir.unutkanda olursun duymayabilirsin de.
    kimin başına gelmiyor ki bu.
    yapma lütffen.
    eşin sorunlu.
    bunu bil.. doktoru hemen bul ve götür canım.yoksa sen kendi ruh sağlığını kaybedeceksin.

14. 4 Şubat 2010
  15. denizbaris

denizbaris Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    ence siz ikiniz de psikoloğa gidin...
    Geçen kavganızda senin hiçbr suçun hatan olmamasına rağmen seni suçlu buldu ve hatta sokak ortasında tokat attı....
    Ama sen de kendini bu suçluluk duygusuna öyle alıştırmışsın ki, sen de kendini suçlu buluyorsun... Aksi olsa eşine karşı kendinni savunurdun....
    Sen suçlu değilsin... Asıl o saa tkat atarak en büyük suçu işledi...
    Eşinin şiddet kontrol problemi var bence...
    Senin de bazı sorunların var, kendini korumuyorsun, seni çok sindirmiş.. Bu konu da da senin psikolojik destek alman lazım....
    ,
    KApının zilini duymadı diye de haa kendini suçluyorsun.. Demekki öyle kötü durumdasın ki zilin sesini bile duyamıyorsun.. Unutkanlık çok uyku bunlar depresyon işaretleri, bence bir an nce psikoloğa gdin...

Ben saatlerce kapıyı duymasam, eşim ortalıı ayağa kaldırır bişeyin mi var baygınlık mı geçirdin o yüzden mi duymadın falan diye beni doktora götürmeye kalkardı.. Seninki ne yapmış, niye kapıyı duymadın diye kızmış... Ve sen de niye duymadm diye suçluyorsun kendini...
    Kendine yazık etme....

16. 4 Şubat 2010
  17. gamzeliyarim

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    pazartesi icin doktordan randevu aldim. umarim depresyona girmeden bir cözüm bulabilir. canim hic birsey istemiyor, nerde eski süslü püslü gamze nerde simdiki. süsü birak aynaya bile bakmak istemiyorum. kilom belki ayni ama yüzüm cok zayifladi. gözlerimin alti karardi. biraz yüzümüz gülsün isteiyorum artik.

18. 4 Şubat 2010
  19. katikula

katikula Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    12.565
    Ödül Puanları:
    288
    Bıktıysan uğraşma elin delisiyle...
    Hayatta hiçkimse değişmez.
    Bir insan 7sinde ne ise 70inde odur...
    Yurtdışında imkanlar da güzel boşanırsan bile devlet yardım eder sana...
    Eşinin illa seni hastanelik mi etmesi lazım anlaman için rahatsız olduğunu? fisfisfis