Bıktım Bu Batıl İnançlardannnn.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve eyican78 tarafından 10 Kasım 2010 başlatılmıştır.

10 Kasım 2010
    Konu Sahibi : eyican78
  1. eyican78

eyican78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Ya arkadaşlar. saçlarım süpürge çalısı gibi bebeşin ömrü kısalır diyorlar kestiremiyorum. Aman çirkin birşeye , hasta birine bakma bakarsan aklımda de diyorlar yollarda saf saf dolaşıyorum. Hayvanlı çizgi filmleri bile seyrederken aklıma geliyor. 31 haftanın içindeyim daha doğru düzgün bebeğimin alışverişini yapamadım . Yok daha erkenmiş biraz daha bekleseymişim, iyi olmazmış bu nedir yahuuuu. Alışverişlerinizi ne zaman yaptınız .

2. 10 Kasım 2010
  3. Naaz

Naaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Sağlıcakla bebeğini kucağına almanı dilerim.

21 haftalığım ve 2 defa saçımı kestirdim. Geçen haftada ufak tefek alışveriş yaptım. Daha da alıcaklarım var ama canım sıkıldıkça almayı düşünüyorum.

Bu tür şeyleri düşünüp kendini yorma. ne yaparsan yap kötü bişey olucaksa olur zaten. Hayırlısı ne ise o olsun...

4. 10 Kasım 2010
  5. nunna

nunna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    ay benşim ablamda kesti hatta boyadı bilem ama tabi o dönem bitkisel bi boya neyim yapmıştı hani kimyasal olmasın diye. herkese herbişeye baktı gezdi tozdu kocaman göbüşü varken tatile gitti giydi bikinisi yüzdü :))
    bebişi doğdu 1 yaşına girdi vallaha terrrtemiz nurtopu gibi bi oğluşu oldu ne kimseden çirkinlik aldı ne hastalık sahibi oldu terrrtemiz maaaşallah :KK70: yerim ben onu teyzesinin bidenesi:KK70:

6. 10 Kasım 2010
  7. guldeseker

guldeseker Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    saçlarımı bende kestirmedim bu yüzden biliyorum batıl inanç ama etkiliyo yinede insanı
    32 haftam bitti bügun bütün alışverişimi tamamladım
    hatta bebişimin kıyafetlerini yıkayıp ütüledim bile
    günden güne ağırlaşıyorum dahada beklersem çok zor yaparım diye ben erken bitirdim
    sende alışverişe başlayabilirsin bence aklına kötü şeyler getirme

sağlıkla gelsin bebişlerimiz inşallah

8. 10 Kasım 2010
  9. mimix

mimix Kizim Rabbime Emanet Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim sacimda inanilmaz uzadi ama ciks bende kestiremiyorum, allahtan hamislikten önce kendi rengien boyatmistim boyadan yirttik =)
    alisverise gelince bende bisey almadim henüz esyalarini aldim oda aldigim yerde depoda bekliyo doguma 1 ay kala eve getirmeyi düsünüyorum, kiyafetlerinide 1 ay snra alirim diyorum cok agirlasmadan yani 31.-32. haftada insallah

10. 10 Kasım 2010
  11. we_ra

we_ra Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Batıl inançlar bitmez. Ama bu hurafelerin esiri olmayın arkadaşlar.. Yüreğinizi ferah tutun.. Gönlünüzce her şeyi yapmaya çalışın. Tedbirli olmakla hurafelere takmak ayrı şeyler. Saçımı boyatmam tabi ama kestirmekle ömrünün ne ilgisi var. Bunlar şirkten öteye geçmez.

12. 10 Kasım 2010
  13. iLdeMmm

iLdeMmm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Valla canim bende hamilelgimin 17.haftasinda saclarimi kesdirdim .. belime kadar saclarim vardi ..
    hatta gecen hafta yine gittim uzadilar diye küt kesim yapdirdim .. yani 2. kez sac kesdirdim hamilelgim boyunca .. öyle batil inanclara inanmiyorum dogrusu ..

ama biseyden korktugun zaman veya birden ürüttügün zaman kendini aklimda dicekmissin onu biliyorum ..
    gerci ben yapmiyorum ama kulagima gelmisdi hamile bayanlarin öyle dedigi .. yoksa düsük filan oluyormus korkuyla birlekde güyaa .. ama inanmiyorum dedigim gibi ..

bende 30.haftama girecegim vede nerdeyse bütün odasi hazir bebegimin ..
    sibinindan tut hastane cantama kadar hepsini kendi ellerimle hazirladim .. az daha büyürse karnim yürümekde vede hazirlamakda zorlanacagim cünkü .. uyma sen onlara gönlünden nasil geciyorsa öyle yap :KK6:

14. 10 Kasım 2010
  15. merwisss

merwisss Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    benim saçlarımda belime geliyodu baktım kış geliyo hasta olupta bebeğimin zarar görmesindense kestirdim....bu arada benimde kafamı karıştıranlar oldu yok sakın çömelme ya nasıl çömelmeyim çok afedersiniz ama tuvalete girdim büyük abdestimi korka korka yaptım sonra annemi aradım saçmalama öyle şey olmaz dedi....yani bundan sonra her duyduğumuza inanmıycaz....:)

16. 10 Kasım 2010
  17. s3nna

s3nna Yakışıklım 2 Yaşında Pro Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende 4.ayımda kestirdim saçlarımı.
    bebeğiminde ilk ayakkabılarına 3 aylık hamileyken aldım.
    Şuanda odasını,elbiselerini aldım.

18. 10 Kasım 2010
  19. eyican78

eyican78 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Teşekkür ederim. Ben biraz pimpirikliyim. çabuk etkileniyorum. Oğlumun ismini Duhan koyacaktık. Anlamı yanardağdan çıkan duman demek . Ayrıca sure ismi ama ondanda vazgeçirdiler. Yok anlamı dumanmış. Ya ömür boyunca acı çekerse filan. Allah korusun birşey olsa kendimi suçlarım diye vazgeçtim. Sanırım birazda kişilikle ilgili ben etkileniyorum. En iyisi kimseye konuşma fırsatı vermemek.