bıktım kusmuk temizlemekten :((

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve andina222 tarafından 22 Aralık 2008 başlatılmıştır.

22 Aralık 2008
    Konu Sahibi : andina222
  1. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ya kızlar çıldırıcam benim oğlan sürekli kusuyo , emdiği herşey dışarı çıkıyo sanki senağlama

hergün çamaşır yıkıyorum , ütü yapıyorum kafayı sıyırıcam artık , evde kusmuksuz bi yer kalmadı , koltuklar , yataklar ay her yer kokuyo gibi geliyo artık -tatlicadiarzu-

kocam süt kokuyo kussun oğlum diyo ama o koku bana süt kokusu gibi gelmiyo bildiğimiz kusmuk kokusu , bazen üst üste 5 kez kıyafet değiştiriyorum , buna nasıl bir çözüm bulabilirim , var mı aynı sıkıntıyı yaşayan ???

2. 22 Aralık 2008
  3. seyra

seyra *Canım Prenseslerim* Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimkide çok kusuyor.önlüğünü güzel bağlayınca ona kusuyor önlüğünü değiştiriyorum.
    annem çok kusunca üşüttümü diyor ama bilemiyorum.kilo alması normalse kusması çok önemli değildir herhalde.

4. 22 Aralık 2008
  5. jelibonbon

jelibonbon kötüyüm ben kötüyümm:( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğlumda kusuyor devamlı.arada kusması normal ama her emdiğini kusuyorsa doktora danışmak lazım galiba.bizi doktor sormuştu çünkü her emdiğinde kusuyormu diye.

6. 22 Aralık 2008
  7. Cemre

Cemre Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    gazlı bebeklerde daha fazla oluyor bildiğim kadarıyla

8. 22 Aralık 2008
  9. seha

seha Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    ah canııım.aynı sıkıntıdan muzdaribim.üstüne değiştiriyorum önlük takmaya fırsat kalmadan haydaaaa bidaha.sini roluyorum.kızım ve ben hep kusmuk kokuyoruz.-tatlicadiarzu-
    ben doktora sormuştum,emzirme aralarında en az iki saat geçsin demişti.bu düzeni uyguladım kusması azaldı.çünkü çok emerse fazlasını atıyor dedi.bu ay 3 saate çıkardı ama 2 saate alıştı kızım 2 saat geçince basıyor yaygarayı.3 saat olunca çok emeiyor ve yine kusmalar başladı.bizde 2 saat ayarımıza döndük.:KK46:

10. 22 Aralık 2008
  11. melekberke

melekberke Serseri aşığım..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Kızlar az az yedirin bebekleri. Tıkıştırmayın fazla yesinler diye. Benim oğlumda çok kusardı. Eğer değişiklik olmazsa doktora danışın mamasını falan değiştirir, belki gaz problemi yüzünden de olabilir.

12. 23 Aralık 2008
  13. AnlamadanDinlemeden

AnlamadanDinlemeden HayaT BeNimLe GüSeL :)) Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    196
    Çok yediğinde, gazını iyi çıkarmadığımızda yada verilen damlaları yada ilaçları beğenmediğiminde kusuyor bebekler daha çok.
    İnşallah üşütüp de kusmazlar bu arada.

Gazını çok iyi çıkar.Koltuğa koymadan önce altına alt açma koy.Yada bi metre polar al kes,kes koy altına.
    Önlük kullan.

14. 23 Aralık 2008
  15. ecemim2001

ecemim2001 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim ilk kızım çok kusardı ama kusmasının nedeni çok gazlı olmasıydı
    eğer kusmalar devam ederse bir doktoruna sor çünkü kokuyor diyorsun üşütme belirtiside olabilir inşallah en kısa zamanda düzelir

16. 23 Aralık 2008
  17. Ali's Mother

Ali's Mother seni seviyorum meleğim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ben bu başlığı bir anneye yakıştıramadığımı söylemek istiyorum öncelikle
    lütfen kusura bakmayın ama bebek bu elbette kusar çünkü bebeklerde doğuştan reflü oluyor siz yinede dr.a danışın ama ben bi problemden kaynaklandığını sanmam benim oğlumda çok kusardı7-8 aylık olunca azaldı ve yaşından önce tamamen kesildi...

18. 24 Aralık 2008
  19. andina222

andina222 nihayet bir anne... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    açıkcası neyi yakıştıramadığınızı anlayamadım ????
    ben daha bir aylık bir anneyim , yanlız bebek büyütüyorum , daha önce hiç bebek bakmadım bu sebeple bebeğimin günde 8-9 defa kusması beni tabiki rahatsız ediyor , ben tek başıma bebek bakmaya çalışıyorum , evde bir sürü işim var , hiçbirini yapamıyorum çocukla ilgilenmekten bu sebeple burdaki arkadaşlarımdan kusmuk orununa çözüm istemem son derece normal... sizin söylemenize gerek yok ben daha ilk konuyu açtığım gün doktora götürdüm oğlumu , gayet sağlıklı dedi , çok şükür reflüsü falan yok sadece çok emmekten kusuyor dedi doktor , benim yardım istememin amacı diğer anneler ne yapıyor bunu öğrenmekti , nasıl çamaşır yıkıyor yada daha az zararla nasıl kurtarabilirim evi bunları öğrenmek istediğim için konuyu açtım , eğer yakıştıramıyorsanız bu sizin probleminiz.. ayrıca lohusbir anneye bu şekilde mesaj atmayı da ben yakıştıramadım gerçekten çok ayıp ve seviyesizce yazdığınız şey..:eek:klava: