Bıldırcın yumurtası ve Arı sütü

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve burcuuu tarafından 31 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2010
    Konu Sahibi : burcuuu
  1. burcuuu

burcuuu O 62 kg geri gelecek :) Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    153
    Anneler merhabaa.s., oğlum 16 aylık, bıldırcın yumurtası ve arı sütü vermek istiyorum, aranızda bu yiyeceklerden vermiş olanınız varmı, bıldırcın yumurtasını haftada 2-3 gün haşlayıp kahvaltısına kattım, alerjik bir reaksiyon göstermedi, arı sütünü ise ilk defa aldım küçük tüpün içinde beyazımsı birşeyler var, üstünü okudum ama kullanımı yazmıyor, nasıl kullanıldığı konusunda bir fikrim yok, yardımcı olabilirmisiniz

2. 1 Eylül 2010
  3. pinarny

pinarny Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızım 17 aylık oldu ve bende bıldırcın yumurtası kullnıyorum..az haşlıyorum ve gün aşırı kullnıyorum, bazende bir bıldırcın yumurtası bir normal yumurta veriyorum her gün..alerji göstermedi benim kızımda..arı sütünü hiç kullanmadım ama her yaşa göre farklı miktarda kullanılıyormuş..

4. 1 Eylül 2010
  5. demirim

demirim annesinin lokumu Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    146
    bende oğluma gün aşırı 1 bıldırcın yumurtası yapıyorum
    haşlayarak 1 tanesi4 tane normal yumurtaya eşitmiş

arı sütünü eşim getirmişti yer diye
    ama hiç vermedim sanırım 1 çay kaşığı yeterlidir
    yinede dr.una sorarak verebilirsin

6. 2 Aralık 2010
  7. baranceyda

baranceyda Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba bende oğluma bıldırcın yumurtası vermek istiyorum doktoruma sordum tifo hastalığına yakalanmasınımı istiyosun dedi arkadaşlarım bıldırcın yumurtasını biberon mamasına 1 tane kırıp gece içiriyolar pişrince vitamin kalmıyo deniliyo sizce sütüne yada biberon mamasına kırıpmı vermeliyim yoksa haşlayıp kahavaltısına mı eklemeliyim bu arada bıldırcın yumurtası yiyen ve içen bebekler ve çoçuklar hastalanmıyormuş ama doktorlar tavsiye etmiyor kafam çok karıştı banada yardımcı olurmusunuz

8. 3 Aralık 2010
  9. afranaz

afranaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kızım bıldırcın yumurtası yüzünden çok kötü alerji oldu.sanırım bayatmış.marketlerdekilere güvenmeyin.bıldırcını alıp beslerseniz ne ala.dr bana gerek yok dedi.normal yumurta ver dedi.çiğ veriyodum bende kaşığa kırıp ağzına akıtıyodum lup diye yutuyodu.iğrenç.ama artık vermiyorum:KK50:

10. 3 Aralık 2010
  11. specialx

specialx Hayat seninle güzel Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    sakın ama sakın çiğ yumurta vermeyin arkadaşlar çok tehlikeli bebekleriniz için.çiğ yumurtanın zararları nette yazıyor okuyn lütfen.
    bıldırcın yumurtasını benim doktorum da tavsiye etmedi gerek yok dedi ben de üsteleyip nedenini sormadım.

12. 3 Aralık 2010
  13. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben bıldırcın yumurtasını bi dönem kullandım ama bıraktım artık.. Arı sütünü de karışım olarak kullandım ve tekrar kullanmak istiyorum.. Arı sütü bal polen karışımı.. 1 çay kaşığı arı sütü çok gelir bence. çocuklar için olan karışımda 200 gr balda sadece 4 gr arı sütü var çünkü... Ben çok faydasını gördüm.. İştahı düzeldi, dişleri çıkmaya başladı, bağışıklığı güçlendi (hissediyorum bunu)

14. 4 Aralık 2010
  15. kelebegim

kelebegim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    bu arı sütü bal karışımını hangi marka kullanıyorsunuz ve nereden aıyorsunuz marketlerde birkaç çeşit bulunuyor hangisini tavsiye edersiniz

16. 5 Aralık 2010
  17. pollyannaa

pollyannaa 1kral+1kraliçe+2 prenses Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    ben aktardan almıştım Bella markanın çocuklar için olanından. Memnun kaldım. Şuan bi vitamin kullanıyorum o bitsin tekrar başlıycam arı sütüne..

18. 5 Aralık 2010
  19. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    yumurta hangısı olursa olsun cıg olmamalı ............ben bebeklerıme altı aylarından berı bıldırcın yum verıyorum drumuz onerdı hı bıuı sakıncasıda yok haftada uç kez ıyıce haslayıp verıyorum ..........gercekten hıc hasta olmadık dıyebılırım.........arısutu kullanmadım ıhtıyac duymadım pekmez kecısutu vıtamın vs balıkyagı zaten bıcok seylerle gereklı vatamınlerı alıyolar ama ıkı yaslarından sonra bende deneyebılırım