Bıldırcın Yumurtası...

Konusu 'Sağlıklı Beslenme' forumundadır ve suri tarafından 7 Ocak 2010 başlatılmıştır.

7 Ocak 2010
    Konu Sahibi : suri
  1. suri

suri peri Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    BILDIRCIN YUMURTASI

Op. Dr. Aytekin Ertuğrul (E) Dz. Tbp. Kd. Alb.
    Bu kadar köklü bu kadar ciddi ve okuyucusu yüksek düzeyde bulunan Birlik dergisinde bıldırcın yumurtası için yazı yazmak ilk bakışta yadırganabilir. Ama yadırgamayın ve sonuna kadar okuyun. Bana bıldırcın yumurtası için yazı yazdığıma değil şimdiye kadar neden yazmadığıma kızacaksınız.
    Bundan 8-9 ay kadar evvel tam 6 ay öksürdüm. Serde doktorluk da var ya profesörlere, doçentlere, yardımcı doçentlere gittim. KBB uzmanlarına, göğüs uzmanlarına, dahiliye uzmanlarına gittim. Bir sürü film, test, tahliller yapıldı. Bir sürü ilâç verildi. Torbalar dolusu antibiyotik ve şurup içtim. Bana mısın demedi. Öksürük, hapşırık, baş ağrısı devam etti. Taslar dolusu balgam çıkardım. Bu hastalık beni alır götürür diyordum ki bir dost imdadıma bıldırcın yumurtası önerisi ile yetişti, işte size bu öykümü anlatacağım. Dostumuz bu sizin çektiğiniz hastalığın çaresi var: Şaşıracaksınız ama çaresi bıldırcın yumurtasıdır deyince ne yalan söyleyeyim 30 yıllık hekim olarak pek ciddiye almadım. Ve gerçekten şaştım. Ama yapacak başka bir şeyim de yoktu. Bütün doktorlara gitmiş, bütün tahlil ve incelemelerimi yaptırmıştım. Bütün bilinen bilinmeyen ilaçlarımı kullanmıştım. Yapacak başka bir şey de kalmamıştı. Denize düşen yılana bile sarılırmış. Bu yılan değil bıldırcın yumurtası idi. Ona sarılmakta bir sakınca yoktu. Peki nereden bulacaktık. Nasıl kullanacaktık. Bulunacak yerler Necatibeyde çiftliği varmış, büyük marketlerde paketlerle satılıyormuş. Paketlerin üstünde tarifleri bile yazılı: Avrupada tıp doktorları yıllardır kirli hava, astımgibi sorunların yol açtığı rahatsızlıkların tedavisini hep bıldırcın yumurtası yardımı ile yapmaktadırlar. Gramajca beş bıldırcın yumurtası, eşittir bir tavuk yumurtası olarak hesaplandığında bıldırcın yumurtası;
    5 kat fazla fosfor,
    8 kat fazla demir,
    6 kat fazla B1,
    15 kat fazla B2 vitamini,
    9 kat fazla protein içermektedir.
    Güç ve zindelik vermesi, solunum, alerjik astım sorunları için doğal bir antibiyotik olması lezzeti salataların, mezelerin süsü, çocuklar için eğlenceli bir vitamin hapı olması ürünün en bilinen özellikleridir. Tavuk yumurtası ile yapılan her şey ve pişirme biçimi bıldırcın yumurtası ile aynen yapılabilir. İşte ben bu bıldırcın yumurtasını bu olağanüstü gıdayı bana tarif edildiği şekilde kullandım. Bir adet bıldırcın yumurtasını bir bardağın içine kırıyorsunuz. Bir kaşık balla karıştırıyorsunuz. Çalkalıyorsunuz. Bir bardak süte tamamlıyorsunuz. Süt oda sıcaklığında veya buzdolabından çıkarıldıktan 10 dakika sonra içilecek. 15 gün süreyle sabahları aç karnına bu kürü yapıyorsunuz. Öksürük kalmıyor, alerjik şikayet kalmıyor. Siz de iyileşme sevincini yaşıyorsunuz. İdame dozu (tedavisi) olarak ayda 5-10 adet yumurta içmeye devam. En az üç ay. Olağanüstü tedavi bitti. Yapılan tedavi tıbben şöyle: Bıldırcın yumurtasında doğal olarak üst solunum yolu antiseptiği (Mikrop öldürücüsü) Antihistaminik (Alerjilere etkili olma durumu) ve ayrıca ekspektoran (Balgam söktürücü) etkileri var. Bu süper doğa harikasını sade ben mi kullandım. Hayır en az 10 kişiye önerdim. Hepsinde başarılı ve faydalı oldu. Dikkat! Bronşitiniz, astımınız ve üstü solunum yollarındaki hastalıklarınız için bıldırcın yumurtasını doktorunuz önereceği tedavi programınızın içinde verilecek antibiyotik ve diğer ilaçlarla birlikte kullanınız.
    Alıntı

2. 7 Ocak 2010
  3. fre_angel

fre_angel iyiki varsın s.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaslar bıldırcın yumurtası ıle lgılı konuyu gorunce hemen bılgımı ve tecrubemı paylasayım kızımın dogustan hırıltısı vardı bı turlu gecmıyordu doktora goturdugumde bı takım ılaclar yazıyodu ama hıc bı faydasını goremıyoduk kızım 4 aylık olan kadar devam ettı en sonunda careyı bıldırcın yumurtasında buldum tam 3 ay sabahları blıdırcın yumurtasını ve yarım cay bardagı ılık sutle karıstırıp verdım ondan sonra hırıltısı kalmadı.

4. 7 Ocak 2010
  5. sweetler

sweetler sen=ben demek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hep duyardım ama astımı olanlar sadece kullanır sanırdım değilmiş tabikide tam bi vitamin deposu bağışıklık güçlendirici,daha neler neler çocuklarıma 3 gün önce vermeye başladım tamda yukarıdaki tarif gibi içmezler diye korktum ama anlamadılar bile
    umarım iyi gelir ikisinede
    biraz iştahsız ve zayıflar bakalım ne etki gösterecek

6. 7 Ocak 2010
  7. ebuuuxsx

ebuuuxsx keşkelerim olmasa... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ayy süper ya..bi ara ben kızıma aldım ama sabah kahvaltısında haşladım o dönem porsiyon olarak ona göreydi.şimdi 4,5 yaşında ama bi şikayetimiz yok hastalık bakımından.yinede kullansam diyorum en azından haftasonları kahvaltıda..çünkü biliyorum sütün içinde içmez ballı sütü sevmiyor.haşlasam yedirsem yine faydasını görürmüyüm aceba??CADIARZU

8. 7 Ocak 2010
  9. Sourcream

Sourcream Sadece şükrediyorum... Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Sevgili suri ,cok guzel bir bilgindirme olmus,tesekkurler ..ben de kizimi kucuk yaslarda bildircin yumurtasina alistirmistim,hatta bazilari cift sarili oluyor,gecirdigi zaturreden sonra destek tedavi gibi vemistik, cok faydasini gorduk.

10. 7 Ocak 2010
  11. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Bir soru da benden ; hangi yaştan itibaren kullanılabilir acaba , benim oğlum 4 yaşına yaklaştı verebilir miyim ?
    ıyi konu olmuş teşekkürler :)

12. 7 Ocak 2010
  13. fre_angel

fre_angel iyiki varsın s.... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben 4 aylıkken basladım allaha sukur hıc bı problem olmadı sadece taze olmasına dıkkat etmelısın aldıgın zaman uretım tarıhıne mutlaka bak

Son düzenleme: 7 Ocak 2010
  14. 8 Ocak 2010
  15. gecekusu

gecekusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    113
    Ağır gelir diye düşündüm ben , başlayayım bu durumda , teşekkür ederim :)

16. 8 Ocak 2010
  17. cucu35

cucu35 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bıldırcın yumurtasını bende kullanmıştım 3 ay boyunca öksürmüştüm ve hiçbir ilaç fayda etmemişti. bende bir yakınımdan duyup başlamıştım. tam olarak bu tarifle değil sadece balla karıştırıp içmiştim. ama gerçekten çok etkili. 10 güne kalmadan öksürüğüm geçmişti. kullanmayı düşünenlere tavsiye edilir..

18. 8 Ocak 2010
  19. f.b.t.l

f.b.t.l rabbim hayırlısını ver Üye

Beğenildi:
    211
    Ödül Puanları:
    113
    çok güzel bilgi gerçekten.bende kızıma sabahları haşlıyorum.arada sütünede katacağım artık.