bıldırcın yumurtası

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve delimsi tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : delimsi
  1. delimsi

delimsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iyi günler arkadaşlar kızım 3 aylık ve iki hafta sonra ben göreve başlıyorum.doktorumuz ek besine başlayabileceğimi söyledi ve bi arkadaşım da hergün bi tane bıldırcın yumurtası yedirmemi söyledi.bu konudaki fikirlerinizi merak ediyorum,sizler neler yapacaksınız acaba

2. 7 Nisan 2010
  3. axsxkitom

axsxkitom Konyanın Gülü :) Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    kızın daha küçükmük be canım..erken gibi geldi bana...
    ben 6.cı aydan itibaren yumurta vermeye başladım..1 yaşından sonrada ara ara bıldırcın yumurtası veriyorum...bende konyadayım bu arada :)) doktorunuz kim ??

yinede daha tecrübeli arkadaşlarımız bilgi verirler sana...

4. 7 Nisan 2010
  5. delimsi

delimsi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    vakıf hastanesinde hızır yılmaz bey.evet daha çok küçük ve nasıl bakıcıya vericem bilmiyorum şimdiden acısı çöktü içime

6. 7 Nisan 2010
  7. KBY

KBY Yupukçuk böceğimmm Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    çook küçük:KK43:(başlama ek besine.6 aylıkken başladım ben we yumurtaya da o zaman başladım.ilk yarım yumurta sarısı werdim sonra da yawaş yawaş 1e çıkardım şu an zaten 10,5 aylık we çok şlükür her şeyi yiyiyo.bıldırcın yumurtası hiç wermedim ama werilmesinde bi sakınca görmüyorum tabi 6.aydan sonra.bence başlama ek besine.hem doktorun nasıl başla dedi anlayamadım anne sütü noolcak??6.aya kadar sadece anne sütü wer.daha sonra ek besine geçersin ama anne sütüni de en fazla 2 yaşa kadar da kesme.benim görüşüm bu.sağlıcaklaaa....

8. 7 Nisan 2010
  9. Sezen

Sezen O, Artık Anne:)) Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    evet bu koyunuy bende merak ediyorum buldurcum yumurtasına ne zaman başlanmalı ?

10. 8 Nisan 2010
  11. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    8.5 aylık oğlum var haftada 1 bıldırcın yumurtasının sarısını veriyorum diğer günler normal yumurta sarısı yiyor..yanlız senin bebek çok küçük ve alerji yapabilir..

12. 8 Nisan 2010
  13. citlenbikbesyo

citlenbikbesyo 15 haziran 50 kilo Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    88
    benim kızımda 6.5 aylık ve bende haftada 1 bıldırcın yumurtası diğer günler normal yumurtanın yarısını veriyorum bencede çok küçük 4. aynı doldurmadan başlanmamalı benim eşimde doktor hatta bana bile erken başladım diye söylene söylene bi hal oluyordu

14. 8 Nisan 2010
  15. biyologeda

biyologeda Annesininnnnn balbademi Üye

Beğenildi:
    42
    Ödül Puanları:
    113
    benim bebiş hem mama yiyor hemde az emiyor yani şerbet niyetinebbenimkide 3.5 aylık bende basladım milupanın organik sütlaçını veriyorum bide sütlü pirincli bazende 1 2 kasık meyve püresi ve suyu içiyor ve hiç sıkıntısı olmadı ama ben mama agırlıklı besleniyor diye basladım hep emse vermezdim

16. 16 Nisan 2010
  17. gorkem06

gorkem06 dumadumadum Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bıldırcın yumurtasının protein değeri çok çok yüksektir. çok sık olmamak kaydıyla sarısı verilebilir ama 6.ay sonrası en uygunudur. bunlar benim bildiklerim tabi.benim oglum 10 aylık bir yaşına kadar hergün bir köy yumurtası sarısı veriyorum. 1 yaşından sonra haftada bir bıldırcın yum.verecegim

18. 16 Nisan 2010
  19. erdemix

erdemix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Kızım 2 yaŞında doktorumuz kızın saĞlıklı gerek yok normal yumurta varken dedı ayrıca bı kaÇ vermıŞtım bıŞey olmadı ama Çok aĞırmıŞ gerÇekten arkadaŞımda kızmıŞtı 4 yaŞından Önce verılmıyor demıŞtı ben artık vermıyorum normal yumurtadan 6 kat fazla proteın ıÇerı yor muŞ zarar verebılır bence hele 6 aylık bebeklere kesınlıkle verılmez bence nasıl hazmetcek bebek