bıldırcın yumurtası

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve sezince tarafından 10 Ekim 2010 başlatılmıştır.

10 Ekim 2010
    Konu Sahibi : sezince
  1. sezince

sezince Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar, bebeklere kaçıncı aydan itibaren bıldırcın yumurtası yedirmeliyiz? çok küçük olduğu için 2 tane yedirmemiz gerekir değil mi? nette araştırdım, bazıları çok faydalı diyor, bazıları faydası yok diyor. kafam karıştı; ama denesem diyorum.

2. 10 Ekim 2010
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    146
    bıldırcın yumurtasında çok vitamin var 1yaş öncesi doktorlar genelde tavsiye etmiyo ve 2tane çok agır olur bebege kaç yaşında bebeginizz

4. 11 Ekim 2010
  5. sebnem34

sebnem34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    1-bildircin=15-normal-yumurta-demek-sakin-iki-tane-vermeyin-cok-agir-gelir..
    bir-yas-onceside-vermeyin-diyor-drler-ben-vermediml..bir-yastan-sonra-bir-gece-aralikli-
    sutun-icine-bir-tatli-kasigi-bal-bir-tane-biàldircin-yumurtasi-karistirip-gece-iciriyodum..

6. 11 Ekim 2010
  7. meltemsahin

meltemsahin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    benim oğlum 8aylık.dr umuz verebilirsin dedi ama normal yumurtadan hiçbir üstünlüğü yok dedi.ünlü dr Kadir Tuğcuda öyle olduğun söylüyo.ama aradada olsa verileilir bence.her besinin mutlaka diğerinden farklı bir üstünlüğü vardır diye düşünüyorum...

8. 11 Ekim 2010
  9. sebnem34

sebnem34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    bildircin-yumurtasi-hakkinda-ilk-defa-normal-yumurtadan-farki-yok-diye-duyuyorum..
    astima-bronsite-cok-iyi-geldiginede-sahit-oldum.
    bende-ogluma-bisene-birer-gece-arayla-yedirdim
    maasallah-turp-gibi..iki-yasinda-su-cicegi-gecirdi-ilacsiz-ve-ayakta...
    burayi-okuduktan-sonra-daha-detayli-arastirma-yaptim-ve-evde-buyuk-kus-kafesinde
    iki-disi-bir-erkek-bildircin-beslendigini-okudum..aslinda-fena-fikir-degil-yani-bana-gore..
    sonra-esimide-ikna-ettikten-sonra-evde-bildircin-besleyip-yumurtamizida-kendimiz-temin-etmeye-karar-verdik...tabii-bulursakalkisalkisalkis

10. 11 Ekim 2010
  11. sebnem34

sebnem34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    41
    BAKARA 2/57. Bulutla sizi gölgelendirdik, kudret helvası ve bıldırcın indirdik, "Verdiğimiz rızıkların iyi ve güzel olanlarından yiyin" dedik. Onlar Bize değil, fakat kendilerine yazık ediyorlardı.

ayrica-paylasmak-istedim..a.s.

12. 11 Ekim 2010
  13. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım olabilir tabiki.bende vermeyi düşünüyorum.çünkü rabbim hiçb,irşeyi boşa yaratmamış.onunda vardır mutlaka bi hikmeti. ama benim drum öyle söyledi. hepsi farklı şeyler söylüyo.en iyisi braz kafana göre takılmak :)

14. 11 Ekim 2010
  15. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kızm üç yaşınakadar çok hastalandı hemde hep ateşli boğaz enfeksiyonu. öyleki antibiyotikler etki etmemyee başladı ve 1.5 yaşından itibaren penadur iğne olmaya başladık hemde yaz kış..sonra birgün bebeğim çok kötü öksürmeye başladı ama nasıl sabah başladı akşama kesemedik taki bir arkadaşın kızımı görüpte bu çocuk nasıl öksürüyor neden bıldırcın yumurtası vermiyorsun deyip hemen ogün kendisinde 3 adet getirp 3 gün her akşam içir bunu dedi iyileşincede haftada bir ver dedi ve aynen dediği gibi kullandm.sonuç kızm birdaha hiç hasta olmadı ve iğnedende kurtulduk..şimid az burnu akınca hemen gece üst üste içririm hastalanmadan atlatır..kışında sağlıklıykende haftada 1 veya 2 kere veririm ..şimdi oğlum var 1 yaşında onada arada veriyorum..

Son düzenleme: 11 Ekim 2010
  16. 11 Ekim 2010
  17. meltemsahin

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    108
    canım çiğ mi veriyosun yani.öylede zararlı çocuklara diye blyorum.hatta rafadan bile verilmemesi gerekiyo.çünkü çok bakteri ürüyo yumurta çiğ et gibi şeylerde.ama onunda varmış bi hikmeti k iyi gelmiş.bende biraz önce aldım marketten.bundan sonra sabhları yediriecem oğlma...

18. 11 Ekim 2010
  19. dimple2

dimple2 3aslanannesiyimben Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar çocuğun yapısıylada alakalı biraz

ben büyük oğluma çiğ bi şekilde muhallebisine katıp verdim yıllarca

çok faydasını gördü diyemem hastalık bakımından........... ama yapı olarak ve iştah bakımından diğer akranlarına fark atıyo

bıldırcının etkisi oldumu tam olarak bilrmiyorum