bıldırcın yumurtasını nasıl veriyorsunuz...

Konusu 'Bebeklerimiz için Ek Besin Öneri ve Tarifleriniz' forumundadır ve esraaydin tarafından 26 Eylül 2010 başlatılmıştır.

26 Eylül 2010
    Konu Sahibi : esraaydin
  1. esraaydin

esraaydin Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar oğlum 1 yaşında ve artık bıldırcın yumurtası vermek istiyorum nasıl vercem pişirilmiyor sanırım sütemi katıyorsunuz birde her sabah kahvaltıda 1 yumurta yiyor artı olarak bıldırcın yumurtası fazla gelirmi?kullanan ve bilgi sahibi arkadaşlardan yardım bekliyorum....

2. 27 Eylül 2010
  3. antalia

antalia Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba canım.bende bugün bu konuyu araştırırken senin konu açman iyi oldu, zira okuduklarımdan kafam baya karıştı.herkes farklı bişey söylüyor.allah bağışlasın 17 aylık bir kızım var.annem sabah bıldırcın yumurtası getirmiş kızıma yedirmem için.bende bir çay bardağı sütün içine sarısını çırpıp biraz da şeker koydum.aslında bal koymak istiyorum ama şuan evde yok sonra alacağım.kızım severek içti.bilemiyorum artık doğrumu yaptım yanlış mı diye.doktorumuza da soracağım gittiğimizde.bu arada bıldırcın yumurtası ve tavuk yumurtası bir arada fazla gelir sanırım.çünkü bir tane bıldırcın yumurtası beş tavuk yumurtasına eş değer diye okumuştum.

4. 27 Eylül 2010
  5. RUZGARXY

RUZGARXY Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Ben kızıma 6.ayın sonundan itibaren haşlayıp bıldırcın yumurtası sarısı vermeye başladım.Kahvaltı mamasının içine eziyordum.
    Ancak bir tanıdığımız her bıldırcın yumurtası taze değil.Ben getirtmiyorum yazın çünkü onlar geçen yılın oluyor dedi.Ve ben kızıma şimdi ev tavuğunun yumurtasının sarısını veriyorum.
    Pazarlara köylüler getiyor köy tavuğu.Ama bir komşumuzun kendi tavukları var.Taze günlük yumurta.Onlardan alıyorum.Ve bir tane yumurta sarısı kahvaltısını ezdiriyorum.Yiyor ve hiçte alerji yapmadı.
    Özetle canım bence ev tavuğunun günlük yumurtasını bulursan onu yedir.1 tane sarısı yeterli.benim kızım 9 aylık oldu.
    Fazla yumurta alerji yapar aklında olsun.Günlük yumurta bıldırcın yumurtasından daha iyi.Sonuçta bıldırcın yumurtasının tazeleğinin garantisi yok.

6. 27 Eylül 2010
  7. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenildi:
    389
    Ödül Puanları:
    238
    mutlaka pişirilip veilmeli,aynı tavuk yumurtası gibi.Çiğ verme,pişir ki bakteriler ölsün.İkisi fazla gelir,birini tercih et.

8. 27 Eylül 2010
  9. Gulguzeli33

Gulguzeli33 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    bende tazeliğine güvenemiyorum,marketlerde paketler halinde satılıyor,üzerine kağıttan bir etiketle son kullanım tarihi yapıştılmış,tarihi geçip firmaya gönderildiklerinde muhtemelen üzerine yeni bir etiket yapıştırıp tazeymiş gibi piyasaya yolluyorlardır.kaş yapayım derken göz çıkarmamak için şimdilik sadece tavuk yumurtası veriyorum

10. 3 Nisan 2012
  11. annevebebegi

annevebebegi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    arkadaşlar aranızda bıldırcın yumurtası veren varmı?

12. 3 Nisan 2012
  13. itouch94

itouch94 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    31
    Bildircin yumurtasinin normal yumurtadan farki nedir?

14. 4 Nisan 2012
  15. serap85

serap85 ♥iki küçük sevdamm♥ Üye

Beğenildi:
    340
    Ödül Puanları:
    108
    bende veriyorum oğluma haftada 2 tane daha fazla vermeyin bence östorojen hormonu içeriyor kızlarda erken ergenliğe sebep olabilir yüksek demir içeriyor kuranda bile adı geçiyor azı karar çoğu zarar

16. 4 Nisan 2012
  17. nazar06

nazar06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    41
    8 yaşında bir kızım var uzun zamandır bıldırcın yumurtasını kullanıyorum ben hep çig olarak haftada 3 kez veriyorum şimdilik bi zararını görmedim umarımda olmaz...

18. 4 Nisan 2012
  19. eceda2003

eceda2003 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Haftada 1 tane pişmiş olarak veriyorum.Bence çiğ tüketilmemeli..