bilemiyorum?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve bendenbukadar tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : bendenbukadar
  1. bendenbukadar

bendenbukadar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    BİR zamanlar çok kötü günler geçirdim.üniv.bitirdim işşiz kaldım .işşizken aşık oldum ölesiye çok çok sevdim.belki hayatımın en güzel günleriydi.bu arada iş kimsenin aklına gelmiyor.ben aşığım ya hayat ondan ibaret.o benden ayrıldı memde nişanlanacakken.ben çok ama çok kötü oldum.bunalımlar geçirdim.aileme bu durum çok basit geldi.ne delliliğim kaldı n bişeyim.annem telf larda ablalarıma şikayet ediyor iş aramıyor sevda peşinde diye ve bu arada bana hiç para verilmiyor.çarşıya çıksam para yok.istesem para ne yapacakmışım.annemsiz dışarı çıkamam zaten.
    öle bunaldım di dayımın kızına dert yandım içimi döktümve sigara içiyoruz meğer benim derdimi ben çıkınca gülerek ailesiyle paylaşmış.
    ailemin kulağına geldi ve başladı tantana delilik,o..pu.manyak kalmadı.meğer o bire bin katmış.ailem benle konuşmadı .yemek ayrı yedim.
    kısmet çıktı bana hemen kabul ettim..eşim iyiydi.ama annem hala kızgındı,çeyiz alırken beni hiç götürmedi.evimin hiç eşyasını beğenmedim.fikrim dahi alınmadı.
    neyse evlendim eşimle çok sorun oldu.ama asla kimseyle paylaşmadım.
    yıllar geçtı.maadim durumum iyileşti.
    rahatladım psikolojiikken .şimdi tavrım ne olmalı

2. 29 Temmuz 2010
  3. simaycem

simaycem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    offf offff sn neler yaşamşsın byle yaa..

4. 29 Temmuz 2010
  5. YAMAN

YAMAN * ben bir anneyim * Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    çok zor ama unutmaya çalış insanlık sende kalsın boşver

6. 29 Temmuz 2010
  7. bendenbukadar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    yarım kaldı yazdıklarım.
    evlendiğimde giyecek ayakkabım yoktu.1 tane kot pantolonum vardı.geri kalan eşimin ailesi aldı.
    aile aile diyoruz.kaynanama anneme verdiğim değerin onda birini verdim.kadın ne yapacağını şaşırdı
    annem erkek tarafıbela alıyor bela der gezerdi.
    ama kaynanam ve kayınbabam bei çok sevince hediyeler aldıkça bozuluyorlardı.
    işe giren arkadaşlarım oldukça annem sen şölesin başlar sen onların b.klarını yer derdi.
    abilerim geçirdiğim kötü günleri hatırlatır gülerlerdi.
    dedikodu dedikodu bıkmıştım.evime bağlğndım.yengelerim ise mutlaka güya çaktırmadan bilmeden eşimin yanında laf sokuşturdular.
    tabi bu arada eşimle alışma problemim oldu.görücü usulü.herşeyi çektim eşimin dayak hariç çok kahrını çektim.sonunda eşimle herşeyi hallettik.ben onu oda beni sevdi.
    aşık olduğum adam beni çokkk kırdı.eşimde kırdı ama iyiki eşimi aldım.
    evlendiğim zaman ailem benle konuşmuyordu ciddiye almıyorlardı

en çok kendime kızıyorum kendimi sevdirmek için ne çaba sarfetmişim.
    evim ayrı yolum ayrı.abiler yengeler yeğenler hediyeler harçlıklar....ev aldılar hemen ben
    işler kötü hemen ben.

psikojikmen kendimi hep yetersiz kötü hisettirdiler.aptal beceriksz hissettirdiler.
    hangi anne kızının kınasında dayat atar.nedeni ise ablama cevap vermişim.

8. 29 Temmuz 2010
  9. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Canım neler yaşamışsın böyle..
    Şimdi akıllı ol hiç kimse için üzme kendini geçmişi düşünme..
    Anladığım kadarıyla kocanla pröblemlerini bitirmişsin.Artık hayatın tadını çıkarmaya bak ..Geçmişi unut yuvana sarıl kimseyi umursama sonra psikolojini bozulursa sana yine yüklenirler canım :umursamaz:
    Bu yazdıklarım kesinlikle seni üzmek için değil canım yazmadan duramıycam..
    Siteye üye olduğumdan beri bir sürü kızlarımız annelerinin onlara neler yaptığını yazıp bununla ilgili konu açıyorlar...Gerçek söylüyorum böyle anneler olduğunuda bilmiyordum yada çevremdede görmemişim..Ya kızlarına evlatlarına nasıl böyle davranabiliyorlar anlamıyorum ..Bende kız büyüttüm,biz kızımla hem anne hem arkadaş olduk her zaman(şimdi evlendi)haa hepmi iyi geçindik tabiiki kavgalarımızda oldu küslüğümüzde oldu ama birbirimizi rencide edecek kelimeler asla kullanmadık...Kim haksızsa özür dilerdi konu kapanır barışırdık ..Bakıyorumda bazı anneler kızlarına küfür ediyor nasıl olur böyle bir şey anlayamıyorum ben..senin annen kına gecesinde dayak atıyor sana hemde ablana cevap vermişsin diye..
    Çoçuklarımızın bizi doğurun diye istekleri olmuyor biz istiyoruz doğuruyoruz..onun için değil onları ezmek azarlamak ..ailelerin görevi onları en iyi şekilde yetiştirmektir...Benim fikrim bu..
    eğer seni üzdüysem çok özür dilerim kızım opuyorumnanaktan

10. 29 Temmuz 2010
  11. EfLaH

EfLaH Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Kötü günler geçmiş , karanlıktan aydınlığa cıkmış görünüyorsunuz ..
    ama anladığım kadarıyla içinizde bitmemiş herseyı aynen yasıyorsunuz .. o kadar ııyı anlıyorumkı ..

yapıcagınız tek birşey var . ben yapamadım ama burda ustune basa basa yazıyorum ..

Hayat sızın hayatınız .. aılenız bıle olsa eger kıymet bılmıyorlarsa degmez bırakın ne hallerı varsa gorsunler.. kım sıze deger kıymet verıyorsa sızde onlara deger verın..gerısı yalan vallahı ..
    Madem artık ayaklarınızın ustunde duruyorsunuz onlara karsı guclu oldugunuzu gosterın mutlu oldugunuzu gosterın yanı kısasa kısas dıyorum ozetle ..
    bu dunyada aman ona ıyı olayım,aman bunun kalbı kırılmasın dıye yasadıkca tepenıze cıkıyorlar aptal salak yerıne koyuyorlar ..

12. 29 Temmuz 2010
  13. Sarissa

Sarissa uyudun uyanmadın olacak.. Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    148
    Çok kötü şeyler yaçamıçsınız ama büyük oranda da üstesinden gelmişsiniz.
    Eşinize sım sıkı sarılın ve kend yuvanızda mutlu olmaya çalışın.
    Yapılanlar kimsenin yanına kar kalmıyor.
    Onları da Allah'a havale edin.
    İnşallah bundan sonra hep mutlu olursunuz.

14. 30 Temmuz 2010
  15. bendenbukadar

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    evet çok kötü günlerdi.yüreğim o kadar yandı.evimizde kızartma yaparız cızlayarak kızarır ben öylece yandım.surdan size tavsiyem sakın başkası için üzülmeyin üzülmeye fırsat vermeyin.
    tek üzüldüğüm özgüvenımı kaybettim aptallaştım kalbimde hemen çarpıntı oluyor

16. 30 Temmuz 2010
  17. NilCeren

NilCeren Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    284
    Ödül Puanları:
    113
    benim anlamadığım bi anne nasıl olurda kendi evladına böyle davranabilir aklım almıyor resmen!!!
    kinci biri değilimdir ama sizin en zor günlerinizle dalga geçen bunu alay konusu yapan insanlarla bundan sonra samimi olunmaz!!!
    nerden bileceksiniz tekrar aynı şeyleri yapmayacaklarını, yapmazlarsa da maddi durumunuz iyidir diye yapmayacaklardır!!!
    mesafeli olun, görüşmeniz gerekiyorsa da o sınırı koyduğunuzu bilsinler, bunu hissettirin

18. 30 Temmuz 2010
  19. melankoli59

melankoli59 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    108
    Nasılsın canım şimdi merak ettim..
    Sana değer vermeyen hatta aşağlıyan insanlardan(annen abla kardeş olsa bile) olabildiğince uzak durmak lazım canım..görüşsen bile mesafeli olursun..
    hele zor gününde alay konusu olmak ne demek yaa..
    Şimdiden sonra mutlu ol hayatını yaşamaya bak..
    artık kendine değer .kendini düşün ,seni üzenleri boşver umursama :umursamaz: opuyorumnanaktan