bilen varmı?

Konusu 'Doğum ve Sonrası...' forumundadır ve pisicik_26 tarafından 16 Nisan 2009 başlatılmıştır.

16 Nisan 2009
    Konu Sahibi : pisicik_26
  1. pisicik_26

pisicik_26 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar bişeyi çok merak ediyorum..bazı çocuklar görüyorum annelerinin peşinden hiç ayrılmıyolar anne mutfağa çocuk oraya anne odaya çocuk peşinde çok hoşuma gidiyo benim kızım haftaya 2 aylık olucak daha çok küçük ama ben böyle olmasını heran yanımda olmak istemesini istiyorum..
    ama bazı çocuklarda annelerine bu kadar düşkün değiller başkalrının mama yedirmesine uyutmasına tepki göstermiyolar anneyi aramıyolar acaba bu yetiştirmeyle mi alakalı?

2. 16 Nisan 2009
  3. minikcadimm83

minikcadimm83 MeLeĞiM BeNiMLe.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım bence herşeyin faslası zarar,sanada düşkün olsun ama çok gördüğü insanlada dursun yanii,zamanı gelince yalnız bakkala bile gidemessin.bizim tanıdık var anne anne hiç ayrılmıydu peişnden zor valla

4. 16 Nisan 2009
  5. office

office Hem kibirli, hem batının çok hayranı <3 Pro Üye

Beğenildi:
    37.871
    Ödül Puanları:
    463
    aman aman diyim böyle birşeyi isterken 2 kere düşünün. elbetteki her çocuk annesine bağlıdır ama bir ara (özellikle dışardaysak) oğlumu babanesinin yanına bırakıp lavaboya bile giremezdim benimle lavaboya geliyordu. insan en azından haftada 15 dakikayı kişisel işleri için kendine zaman ayırmak istiyor, ama siz yokken uyumayan, yemeyen bir çocuğunuz olduğunu bilince eliniz kolunuz bağlanıyor. anneye bağlı bir çocuk mükemmel birşey, özellikle her an yanınızda olmak istemesi. ama en azından yemek ve uyuma olayını başklarıyla paylaşın derim. siz yokken annanesi/babanesi tarafından uyutulmaya-yemeye alışsın.

6. 16 Nisan 2009
  7. vildand

vildand Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86

Canim bence bu yeti$tirmekten ziyade cocugun yapisiyla alakali..Ba$larda bende senin gibi oglum bana dü$kün olsa, hep beni arasa, kimseye gitmese ne güzel olur diye dü$ünüyordum..Ama öyle degilmi$..
    Ben ogluma kimseden destek almadan yalniz bakiyorum..Bütün ihtiyaclarini cogunlukla ben kar$iliyorum..Evde yalniz oldugumuz zamanlarda pe$imden ayrilmiyor, ben nerdeysem orda..Bazen cok sikiliyorum evde ilgisini cekebilecek bir sürü $ey varken neden ilgilenmiyor diye..Allahtan bir yere gittigimizde beni aramiyor da biraz rahat ediyorum, kafami dinliyorum..Ilk gördügü ki$iye bile cok uzun zamandir taniyormu$ gibi yakla$iyor, oyunlar oynuyor..Böyle giri$ken ve sicak kanli olmasi da beni mutlu ediyor..

8. 16 Nisan 2009
  9. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    acaba zamanla bendemi senin gibi düşünücem...
    ama nebilim kimseye gitmesin kimse onunla ilgilenmesin ilgilense bile kızım hep bana gelsin her dk peşimde olsun istiyorum..
    peki sürekli başkalarıyla içiçe olmak çocuğun anneden bağımsız olmasına neden olurmu?
    hani herkes ilgileniyo ya obakımdan...

10. 16 Nisan 2009
  11. dbest

dbest Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    sen bebeğine sevgini verdikten sonra öyle olmaz korkma.. herkesin yeri ayrı.. ama bebeğin yapısıyla da ilgili tabi.. benim kızım babası ile çok vakit geçiremiyor ama babası kızımla ilgilenirken zamanı iyi kulanıyor yani çok vakit geçiremeseler bile babasını gördüğünde deli oluyo neler yapıyo görsen ayaklarını çırpıyo kollarını açıyo sarılmak istiyo :asigim: yani sürekli yapışık yaşamanın bi önemi yokk.. önemli olan birlikte geçirdiğn zamanı iyi değerlendirmek..

12. 17 Nisan 2009
  13. esther

esther let the game begin... ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    canım soylediğin bana da çok cazip geliyor. şu an bebeklerimizi kimseyle paylaşamıyoruz. ve de ben sevmeye sevilmeye doymayan bir insanım. ben de çok istiyorum oğlum en çok beni sevsin yanımdan ayrılmasın. sarılsın bana hep sımsıkı...

ama çocuğumun özgüveni çok yüksek olsun istiyorum. pısırık olup hep birilerinin arkasına sığınmasın. bilmiyorum bunların biirbiriyle alakası var mı ama sanırım dengeyi iyi kurmak lazım. çocuk yetiştirmek zor iş azizim :nazar:

14. 17 Nisan 2009
  15. pisicik_26

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    CADIARZU haklısın canım

16. 17 Nisan 2009
  17. fxuxsfxuxs

fxuxsfxuxs yanılsamalar ülkesi Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    canım sence bir çocuğun annesinin peşinden ayrılmaması nereye giderse peşinde dolanması, başka insanlara tepkili ve çekingen durması iyi ve normal bir şey mi?
    bunlar sevgi göstergesi değil, çekingenlik ve güvensizlik işaretleridir, haberin olsun
    eğer çocuğun böyle davranırsa ilerde buna sevinmek yerine nasıl değiştirebilirim diye düşünmelisin
    bu tip çocuklar okula başlarken, arkadaş oyun gruplarına katılırken sorun yaşarlar ve yaşatırlar
    ben kesinlikle benden bağımsız ve özgür bir çocuk yetiştirmek istiyorum, çalıştığım için de böyle olmak zorunda zaten
    bence sen de bir daha düşün bu konuyu

18. 17 Nisan 2009
  19. keri34

keri34 derinin annesi Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    yetıstırmeyle alakalı degıl bence en azından bızde oyle degıl.oglum bana cok duskun degıl mesela.herkese gıder oynar.ınan basta bende senın gıbı dusunuyordum ama buyudukce ınsan bazen kndıne vakıt ayırabılmek ıcın yalnız kalmak ıstıyor.ama cocuk sureklı senle olmak ısterse bu mumkun olamıyor.mesela benım oglum evde ıkımız oldugumuz ıcın ben nereye gıdersem pesımden gelıyor ama bana duskun oldugundan degıl cevreye olan merakından.artık wc ye bıle onunla gırıyorum malesef.